Po pijanemu spowodowała kolizję (wideo)

Wydarzenia

Po pijanemu spowodowała kolizję (wideo)

08.10.2019
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), wideo KPP Wyszków
Ponad 2 promile miała kierująca peugeotem, która doprowadziła do kolizji drogowej. Zdarzenie zarejestrowała kamera monitoringu.
 
Do zdarzenia doszło w Wyszkowie na rondzie ks. Mieczkowskiego (przy Wyszkowiance). Jak wstępnie ustalili policjanci ruchu drogowego, 61-letnia mieszkanka gminy Wyszków nie zachowała bezpiecznej odległości między pojazdami i uderzyła w jadącego przed nią opla. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości kierowców uczestniczących w kolizji okazało się, że kobieta jest nietrzeźwa. Badanie na zawartość alkoholu wykazało w jej organizmie ponad 2 promile. Policjanci zatrzymali kierującej prawo jazdy. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.
- Zapis z monitoringu powinien skłonić do myślenia i refleksji nad tym, jak ryzykownie jest wsiadać za kierownicę po alkoholu - podkreśla rzecznik wyszkowskiej policji mł. asp. Marta Gierlicka. - Nagranie pokazuje, jak niebezpieczne i nieodpowiedzialne jest łamanie tej podstawowej zasady. Pamiętajmy, że jazda w stanie nietrzeźwości wpływa na funkcjonowanie organizmu człowieka. Prowadzenie pojazdu wymaga przede wszystkim świetnej koordynacji wzrokowo - ruchowej, a te alkohol zaburza najszybciej. Jazda w stanie nietrzeźwości niesie za sobą nie tylko konsekwencje prawne, ale przede wszystkim ryzyko spowodowania tragicznego wypadku, którego skutki zdrowotne, psychiczne i moralne mogą okazać się nieodwracalne i towarzyszyć przez resztę życia.
 
 
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom
Zitcom