Po pijanemu spowodowała kolizję (wideo)

Wydarzenia

Po pijanemu spowodowała kolizję (wideo)

08.10.2019
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), wideo KPP Wyszków
Ponad 2 promile miała kierująca peugeotem, która doprowadziła do kolizji drogowej. Zdarzenie zarejestrowała kamera monitoringu.
 
Do zdarzenia doszło w Wyszkowie na rondzie ks. Mieczkowskiego (przy Wyszkowiance). Jak wstępnie ustalili policjanci ruchu drogowego, 61-letnia mieszkanka gminy Wyszków nie zachowała bezpiecznej odległości między pojazdami i uderzyła w jadącego przed nią opla. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości kierowców uczestniczących w kolizji okazało się, że kobieta jest nietrzeźwa. Badanie na zawartość alkoholu wykazało w jej organizmie ponad 2 promile. Policjanci zatrzymali kierującej prawo jazdy. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.
- Zapis z monitoringu powinien skłonić do myślenia i refleksji nad tym, jak ryzykownie jest wsiadać za kierownicę po alkoholu - podkreśla rzecznik wyszkowskiej policji mł. asp. Marta Gierlicka. - Nagranie pokazuje, jak niebezpieczne i nieodpowiedzialne jest łamanie tej podstawowej zasady. Pamiętajmy, że jazda w stanie nietrzeźwości wpływa na funkcjonowanie organizmu człowieka. Prowadzenie pojazdu wymaga przede wszystkim świetnej koordynacji wzrokowo - ruchowej, a te alkohol zaburza najszybciej. Jazda w stanie nietrzeźwości niesie za sobą nie tylko konsekwencje prawne, ale przede wszystkim ryzyko spowodowania tragicznego wypadku, którego skutki zdrowotne, psychiczne i moralne mogą okazać się nieodwracalne i towarzyszyć przez resztę życia.
 
 
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Sobotnie disco show (foto)

Sobotnie disco show (foto)

Podobnie jak w roku ubiegłym, sporym zainteresowaniem cieszyła się Gala Muzyki Disco. W sobotę 10 czerwca, od popołudnia do wieczora, stadion wypełniał się coraz bardziej miłośnikami disco polo. Zresztą nie tylko wyszkowianami, wokół stało mnóstwo aut na numerach rejestracyjnych sąsiednich powiatów.
zobacz więcej
Wybory w Kręgach Nowych, Ślubowie i Fideście (foto)

Wybory w Kręgach Nowych, Ślubowie i Fideście (foto)

W miniony weekend 9 i 10 marca odbyły się zebrania sołeckie w Kręgach Nowych, Ślubowie i Fideście – wybierano sołtysów i rady sołeckie na nową, pięcioletnią kadencję. W Ślubowie sołtysem został Jan Gawlik, w Kręgach i Fideście pozostali dotychczasowi sołtysi: Mirosław Piątek i Zdzisław Karp.
zobacz więcej
What’s up Quad? (foto)

What’s up Quad? (foto)

Podsumowanie konkursu What’s up Quad? Quad/Graphics oczami uczniów oraz wręczenie nagród laureatom odbyło się 15 lutego w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym „Jowisz”.  W konkursie uczestniczyło 19 zespołów z 9 szkół z Wyszkowa, Zabrodzia i Pułtuska. W pierwszej edycji zespoły konkursowe zmierzyły się z zadaniem opisania Quad/Graphics po angielsku. Zrobiły to w różnej formie, m.in. filmu animowanego, prezentacji multimedialnej, gry planszowej. I miejsce jurorzy przyznali ZS nr 3 im. J. Kochanowskiego.  II miejsce zajęło I LO im. C.K. Norwida, III – Gimnazjum im. kard. S. Wyszyńskiego w Zabrodziu. 
zobacz więcej
Mimo trwającego strajku, jutro egzamin gimnazjalny

Mimo trwającego strajku, jutro egzamin gimnazjalny

W wyszkowskich szkołach, podobnie jak w całej Polsce, trwa strajk nauczycieli. Zdecydowana większość uczniów nie przychodzi do szkoły. W środę przed godz. 9.00 z pewnością stawią się natomiast uczniowie III klas gimnazjalnych, którzy rozpoczynają egzaminy. - Z przeprowadzeniem egzaminów w naszych szkołach nie powinno być problemu - mówi zastępczyni burmistrza Aneta Kowalewska.
zobacz więcej
Zitcom
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku