Po pijanemu doprowadził do wypadku (foto)

Wydarzenia

Po pijanemu doprowadził do wypadku (foto)

06.02.2019
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), fot. KPP Wyszków
Pijany kierowca doprowadził do zderzenia z osobowym volvo, którym kierowała ciężarna kobieta.
Wyszkowscy policjanci wyjaśniają przyczyny wypadku, do którego doszło 4 lutego w Długosiodle. Kierujący skodą 42-letni mieszkaniec naszego powiatu nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, na łuku drogi stracił panowanie nad samochodem, po czym zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w jadące w przeciwnym kierunku volvo.
Do szpitala przewieziono kierującą volvo ciężarną kobietę.
Kierowca skody nie odniósł żadnych obrażeń. Badanie na zawartość alkoholu wykazało za to w jego organizmie 2,5 promila. 42-latek stanie przed sądem, gdzie odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości i spowodowanie zdarzenie drogowego w takim stanie.
- Pamiętajmy, że będąc pod wpływem alkoholu uwaga jest rozproszona, a reakcje opóźnione, nie potrafimy właściwie ocenić odległości, a wyobraźnia namawia do brawury - podkreśla rzecznik wyszkowskiej policji sierż. sztab. Marta Gierlicka. - Zaburzona jest koordynacja ruchowa, a zdolność szybkiego podejmowania decyzji zawodzi. To wszystko powoduje, że nie powinniśmy igrać z losem i absolutnie nie wsiadać za kierownicę, będąc pod wpływem alkoholu. Konsekwencje pijanych kierowców ponoszą nie tylko oni sami, ale i inni uczestnicy ruchu drogowego oraz ich rodziny. Wypadki spowodowane przez pijanych kierowców są często tragiczne w skutkach, cierpią niewinni ludzie. Nie bądź obojętny, kiedy widzisz podejrzanie zachowującego się kierowcę. Zareaguj, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i poinformuj nas o tym.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom