Place zabaw i siłownie zamknięte

Wydarzenia

Place zabaw i siłownie zamknięte

25.03.2020
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
W związku z nowymi obostrzeniami ogłoszonymi przez premiera oraz w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, burmistrz Wyszkowa podjął decyzję o zamknięciu do odwołania placów zabaw i siłowni zewnętrznych w całej gminie. 
 
Przypomnijmy, że we wtorek 24 marca premier i minister zdrowia poinformowali o wprowadzeniu zakazu wychodzenia z domu. - Jesteśmy zaniepokojeni i musimy wdrożyć kolejne ograniczenia. Robimy to dla ocalenia życia wielu Polaków i ograniczenia fali epidemii - ogłosili.
Wyjścia z domów zostały ograniczone do absolutnego minimum, takiego jak wyjście po zakupy żywnościowe, wyprowadzenie psa, wizyta w aptece lub u lekarza, czy wyjście do pracy. Można przemieszczać się w celu pomocy starszym lub innym osobom w potrzebie. (Więcej na ten temat TUTAJ)
Stąd decyzja o zamknięciu w gminie placów zabaw i zewnętrznych siłowni. “Bądźmy odpowiedzialni, szanujmy zdrowie własne i innych” - apelują władze gminy.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Dajmy znać policji, że coś złego się dzieje (foto)

Dajmy znać policji, że coś złego się dzieje (foto)

Problemy komunikacyjne w mieście, a konkretnie na skrzyżowaniach i z miejscami parkingowymi, były głównym tematem debaty na temat bezpieczeństwa, na którą wyszkowska policja zaprosiła mieszkańców w czwartek 24 listopada. Policja zachęca do zgłaszania wykroczeń poprzez internetową Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. - Dajmy znać policji, że coś złego się dzieje. Patrole na pewno się tam pojawią – zapewnił komendant wyszkowskiej jednostki inps. Michał Toporkiewicz.
zobacz więcej
Pijany i bez prawa jazdy rozbił się na barierach

Pijany i bez prawa jazdy rozbił się na barierach

Prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie miał kierowca, który rozbił samochód na barierach ochronnych. Mężczyzna nie miał prawa jazdy, bo wcześniej zabrał mu je sąd.
zobacz więcej
Wybory 21 października. Ruszyła kampania wyborcza

Wybory 21 października. Ruszyła kampania wyborcza

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił termin wyborów samorządowych: radnych gmin, powiatów i sejmików wojewódzkich, burmistrza i wójtów. Odbędą się 21 października. Druga tura zostanie przeprowadzona dwa tygodnie później, 4 listopada. Ogłoszenie terminu wyborów oznacza, że można oficjalnie rozpocząć kampanię wyborczą.
zobacz więcej
Niech ta historia będzie przestrogą

Niech ta historia będzie przestrogą

Filmik, na którym kobieta ciągnie po chodniku psa na smyczy, wstrząsnął lokalną społecznością. Interweniowało Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami, będzie interweniowała policja. Chyba nikt nie ma wątpliwości, że zachowanie właścicielki psa – nieprzyzwyczajonego do smyczy – było naganne. Okazuje się jednak, że kobieta bardzo dba o swoje zwierzaki, a te są do niej mocno przywiązane. – Większą krzywdę zrobilibyśmy im, zabierając je od tej pani – podkreślają wolontariuszki TOZ. 
zobacz więcej
Zitcom
Zitcom