Pijany kierowca zabił pieszą

Wydarzenia

Pijany kierowca zabił pieszą

09.01.2017
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Ponad 2 promile alkoholu miał w organizmie kierowca, który w sobotę 7 stycznia zabił pieszą. Do tragicznego wypadku doszło w Dalekiem w gminie Długosiodło.
Tego samego dnia na drodze krajowej nr 62 mieszkaniec Wyszkowa sam zatrzymał pijanego kierowcę. Badanie trzeźwości wykazało ponad 2,5 promila.
Wypadek w Dalekiem wydarzył się ok. godz. 14.00, chwilę po tym, jak pijany 45-latek wsiadł za kierownicę daewoo lanosa. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że mężczyzna nie dostosował prędkości do warunków na drodze, wpadł w poślizg, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w idącą chodnikiem 82-letnią kobietę. Niestety, w wyniku odniesionych obrażeń piesza zmarła w szpitalu.
Sprawca wypadku był pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, policjanci zatrzymali jego prawo jazdy. Za spowodowanie po pijanemu wypadku ze skutkiem śmiertelnym grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.
 
Sam zatrzymał pijanego kierowcę
Być może kolejnej tragedii udało się uniknąć dzięki postawie mieszkańca Wyszkowa, który w sobotę na drodze krajowej nr 62 (węzeł Skuszew) sam zatrzymał pijanego kierowcę. Zaniepokoiło go zachowanie jadącego przed nim kierowcy opla, który zjeżdżał raz na prawą, raz na lewą stronę. Migając długimi światłami, wymusił na kierowcy zatrzymanie pojazdu. Następnie podbiegł, wyjął kluczyki ze stacyjki i wezwał patrol policji.
Przybyli na miejsce policjanci potwierdzili podejrzenia interweniującego wyszkowianina. Badanie trzeźwości 39-letniego kierowcy opla wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Fotobudka star - poziom
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
1926 rok: W hołdzie narodowi amerykańskiemu (foto)

1926 rok: W hołdzie narodowi amerykańskiemu (foto)

W przechowywanym w Bibliotece Kongresu USA zbiorze 111 tomów z życzeniami dla narodu amerykańskiego, przesłanymi w 150. rocznicę ogłoszenia Deklaracji niepodległości Stanów Zjednoczonych, znajdują się i te z podpisami uczniów szkół z terenu obecnego powiatu  wyszkowskiego. Z pewnością wiele osób odnajdzie tam nazwiska swoich babć i dziadków, a także dalszych przodków. Za rok my, Polacy, będziemy świętować 100-lecie odzyskania, po 123 latach zaborów, niepodległości. Zachęcamy, by w naszym powiecie podjąć podobną inicjatywę, czyli zebrać w księgach podpisy mieszkańców poszczególnych gmin – byłby to ślad po nas. Za kilkadziesiąt lat księgi te miałyby nie tylko sentymentalną wartość.
zobacz więcej
Dwie szkoły w rankingu Perspektyw

Dwie szkoły w rankingu Perspektyw

W ogólnopolskim Rankingu Liceów i Techników Perspektyw znalazły się dwie wyszkowskie szkoły średnie. Zarówno liceum, jak i technikum poprawiło swoją pozycję w stosunku do ubiegłego roku. Liceum Ogólnokształcące  im. C.K. Norwida zajęło 293. miejsce (w 2017 r. miejsce 409, w 2016 – 292). Technikum w Zespole Szkół nr 3 im. J. Kochanowskiego znalazło się na 283. miejscu (w 2017 r. miejsce 301, poza rankingiem). 
zobacz więcej
Pustynia inwestycyjna

Pustynia inwestycyjna

Dochody powiatu na 2017 r. zaplanowano w wysokości 89.179.573 zł, natomiast wydatki 91.247.785 zł, z czego na inwestycje przeznacza się 16.684.648 zł. Opozycja, podczas sesji 28 grudnia, nie przebierała w słowach: plany finansowe nazwała pustynią inwestycyjną, dreptaniem w miejscu, bez wizji rozwoju. – Mierzmy siły na zamiary – odpowiedział na zarzuty starosta Bogdan Pągowski. 
zobacz więcej
Zderzenie ciężarówek (foto)

Zderzenie ciężarówek (foto)

Do kłopotliwej kolizji dwóch tirów doszło 31 maja rano na skrzyżowaniu w Woli Mystkowskiej. Na szczęście nikt nie został ranny.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
manhattan
fotobudka star