Pijany kierowca zabił pieszą

Wydarzenia

Pijany kierowca zabił pieszą

09.01.2017
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Ponad 2 promile alkoholu miał w organizmie kierowca, który w sobotę 7 stycznia zabił pieszą. Do tragicznego wypadku doszło w Dalekiem w gminie Długosiodło.
Tego samego dnia na drodze krajowej nr 62 mieszkaniec Wyszkowa sam zatrzymał pijanego kierowcę. Badanie trzeźwości wykazało ponad 2,5 promila.
Wypadek w Dalekiem wydarzył się ok. godz. 14.00, chwilę po tym, jak pijany 45-latek wsiadł za kierownicę daewoo lanosa. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że mężczyzna nie dostosował prędkości do warunków na drodze, wpadł w poślizg, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w idącą chodnikiem 82-letnią kobietę. Niestety, w wyniku odniesionych obrażeń piesza zmarła w szpitalu.
Sprawca wypadku był pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, policjanci zatrzymali jego prawo jazdy. Za spowodowanie po pijanemu wypadku ze skutkiem śmiertelnym grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.
 
Sam zatrzymał pijanego kierowcę
Być może kolejnej tragedii udało się uniknąć dzięki postawie mieszkańca Wyszkowa, który w sobotę na drodze krajowej nr 62 (węzeł Skuszew) sam zatrzymał pijanego kierowcę. Zaniepokoiło go zachowanie jadącego przed nim kierowcy opla, który zjeżdżał raz na prawą, raz na lewą stronę. Migając długimi światłami, wymusił na kierowcy zatrzymanie pojazdu. Następnie podbiegł, wyjął kluczyki ze stacyjki i wezwał patrol policji.
Przybyli na miejsce policjanci potwierdzili podejrzenia interweniującego wyszkowianina. Badanie trzeźwości 39-letniego kierowcy opla wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Hotel Ossa
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
W Sylwestra i Nowy Rok prawie 70 interwencji

W Sylwestra i Nowy Rok prawie 70 interwencji

W Sylwestra i Nowy Rok wyszkowscy policjanci interweniowali prawie 70 razy. Ostatni dzień 2016 r. w policyjnym areszcie spędzili czterej mężczyźni. 31 grudnia doszło do jednego wypadku. Policjanci zatrzymali też… pijanego kierowcę karawanu.
zobacz więcej
Tato – odkrywca talentów

Tato – odkrywca talentów

Inicjatywa Tato.Net we współpracy z Gminą Wyszków zapraszają ojców z Wyszkowa i okolic na kolejne warsztaty, tym razem pod hasłem „Tato – Odkrywca Talentów”. To wydarzenie dla mężczyzn, którzy chcą nauczyć się, jak odkrywać i rozwijać talenty swoich dzieci. Spotkanie odbędzie się w dniach 12-13 maja (piątek godz. 18-21, sobota godz. 9-18) w Przystanku Twórczej Edukacji w Wyszkowie przy ul. Chopina 9/4U. Pierwszego dnia w warsztacie mogą wziąć udział także mamy.
zobacz więcej
Policja ostrzega: ślisko na drogach (foto)

Policja ostrzega: ślisko na drogach (foto)

- Dzisiejszy poranek nie należał, niestety, do bezpiecznych – w piątek 20 stycznia poinformowała rzecznik wyszkowskiej policji st. sierż. Marta Gierlicka. - Na drogach naszego powiatu doszło do dwóch wypadków drogowych, w których poszkodowane zostały dwie osoby. Na drogach jest ślisko i niebezpiecznie. Apelujemy o ostrożną jazdę!
zobacz więcej
Komunikacją miejską do Lucynowa i Kamieńczyka

Komunikacją miejską do Lucynowa i Kamieńczyka

Od 1 kwietnia autobusy komunikacji miejskiej dojeżdżają do Lucynowa i Kamieńczyka, dwóch dużych podwyszkowskich miejscowości. – Ludzie się cieszą, rodziny będą korzystać – mówi sołtys Lucynowa Dużego Eugeniusz Zaremba.
zobacz więcej
mrowka kwiecien 2017 - gif
Akademia Humanistyczna
mrowka kwiecien 2017 - gif

Sonda

Czy jesteś za ograniczeniem kadencyjności wójtów i burmistrza?
56.56% (194 głosów)
43.44% (149 głosów)
fotobudka star