Pijany kierowca zabił pieszą

Wydarzenia

Pijany kierowca zabił pieszą

09.01.2017
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Ponad 2 promile alkoholu miał w organizmie kierowca, który w sobotę 7 stycznia zabił pieszą. Do tragicznego wypadku doszło w Dalekiem w gminie Długosiodło.
Tego samego dnia na drodze krajowej nr 62 mieszkaniec Wyszkowa sam zatrzymał pijanego kierowcę. Badanie trzeźwości wykazało ponad 2,5 promila.
Wypadek w Dalekiem wydarzył się ok. godz. 14.00, chwilę po tym, jak pijany 45-latek wsiadł za kierownicę daewoo lanosa. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że mężczyzna nie dostosował prędkości do warunków na drodze, wpadł w poślizg, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w idącą chodnikiem 82-letnią kobietę. Niestety, w wyniku odniesionych obrażeń piesza zmarła w szpitalu.
Sprawca wypadku był pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, policjanci zatrzymali jego prawo jazdy. Za spowodowanie po pijanemu wypadku ze skutkiem śmiertelnym grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.
 
Sam zatrzymał pijanego kierowcę
Być może kolejnej tragedii udało się uniknąć dzięki postawie mieszkańca Wyszkowa, który w sobotę na drodze krajowej nr 62 (węzeł Skuszew) sam zatrzymał pijanego kierowcę. Zaniepokoiło go zachowanie jadącego przed nim kierowcy opla, który zjeżdżał raz na prawą, raz na lewą stronę. Migając długimi światłami, wymusił na kierowcy zatrzymanie pojazdu. Następnie podbiegł, wyjął kluczyki ze stacyjki i wezwał patrol policji.
Przybyli na miejsce policjanci potwierdzili podejrzenia interweniującego wyszkowianina. Badanie trzeźwości 39-letniego kierowcy opla wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Wyburzenia i rozbiórka - podstawowe informacje

Wyburzenia i rozbiórka - podstawowe informacje

Rozbiórka może być opisana jako rozbieranie na części budynków lub innych konstrukcji, zazwyczaj przez wykonawcę robót rozbiórkowych. Wyburzenie konkretnego budynku lub konstrukcji odbywa się z różnych powodów: kiedy trzeba zbudować nowy budynek zastępując starą i niestabilną strukturę, gdy budynek lub konstrukcja staje się przeszkodą dla projektów rozwojowych i zostaje upoważniona przez władzę do zniszczenia, lub nawet gdy dana osoba zdecyduje się na zburzenie jej w celu zbudowania czegoś nowego. Mimo że termin "rozbiórka" ma negatywny wydźwięk, w większości przypadków prowadzi do późniejszych działań rozwojowych.
zobacz więcej
Weekend na drogach (foto)

Weekend na drogach (foto)

Do dwóch zdarzeń drogowych - w Turzynie i Kamieńczyku - straż pożarna wyjeżdżała w niedzielę 26 sierpnia. W obu przypadkach samochody dachowały.
zobacz więcej
Kultura też czeka na inwestycje

Kultura też czeka na inwestycje

Poważne plany remontowe snują wyszkowskie instytucje kultury. „Hutnik” liczy na prace remontowe w salach kameralnej i widowiskowej. Plan jest ambitny, ale jeśli się powiedzie, kinowe hity będziemy mogli oglądać na dużej sali. Z kolei biblioteka ma nadzieję na wymianę okien i drzwi, remont sali, w której w ciągu roku organizowanych jest wiele spotkań i zagospodarowanie okazałego tarasu.
zobacz więcej
Jeszcze jeden wyjątkowy gość

Jeszcze jeden wyjątkowy gość

„Lato z Radiem” zaprasza na spotkanie z Tomem Justyniarskim podróżnikiem, obrońcą zwierząt, znanym pisarzem: sobota 8 lipca, stadion miejski, w godz. 14-18.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku