Pierwszy weekend wakacji na drogach

Wydarzenia

Pierwszy weekend wakacji na drogach

25.06.2019
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), fot. OSP Zabrodzie
W pierwszy weekend wakacji policjanci odnotowali 11 kolizji. Jedną z nich spowodował nietrzeźwy kierowca.
 
Funkcjonariusze sprawdzali m.in. stan trzeźwości kierujących, prędkość i używanie pasów bezpieczeństwa oraz fotelików dla dzieci. Zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich był sprawcą niedzielnej, 23 czerwca, kolizji na trasie S8 w Niegowie. Kierowca audi, mający ponad 1 promil alkoholu w organizmie, nie zachował odpowiedniej odległości i uderzył w tył samochodu ciężarowego (na fot.). Audi podróżowało dwóch młodych mężczyzn. Obaj zostali przewiezieni do szpitala, skąd po udzieleniu pomocy medycznej wrócili do domu. Tym razem mieli dużo szczęścia, ale jazda po pijanemu mogła zakończyć się przecież tragicznie. Sprawca kolizji odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości za co grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.
Kolejny z nietrzeźwych kierujących został zatrzymany w Mościskach. 29-letni kierowca forda miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Okazało się, że mężczyzna ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez sąd. Mieszkaniec gm. Zabrodzie odpowie za złamanie sądowego zakazu i jazdę w stanie nietrzeźwości.
Nadmierna prędkości jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych, dlatego dla bezpieczeństwa wszystkich użytkowników ruchu drogowego policjanci często prowadzą różnego rodzaju działania, mające na celu egzekwowanie ograniczeń prędkości przez kierujących. W ostatni weekend za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 62 km/h w terenie zabudowanych prawo jazdy stracił kierowca toyoty, który na ul. Warszawskiej jechał z prędkości 112 km/h.
Wielka Polska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Strażacy szkolili się w ratownictwie (foto)

Strażacy szkolili się w ratownictwie (foto)

60 strażaków z sześciu powiatów wzięło udział w odbywającym się w Brańszczyku szkoleniu z działań ratowniczych, a konkretnie współpracy z Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym.
zobacz więcej
Wyszkowska rodzina Enigmy w Poznaniu (foto)

Wyszkowska rodzina Enigmy w Poznaniu (foto)

- Nie będę nawet próbować ukrywać wzruszenia, że udało się tu zgromadzić całą rodzinę enigmową – wyznał dr Marek Grajek. 25 listopada w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu spotkały się osoby zaangażowane w promocję wiedzy o polskich kryptologach, którzy złamali kody Enigmy. Wśród nich była delegacja z Wyszkowa. 
zobacz więcej
Biznesowe śniadania networkingowe – co to takiego?

Biznesowe śniadania networkingowe – co to takiego?

Networking definiowany jest jako „proces budowania i podtrzymywania relacji”. Może dotyczyć relacji osobistych, jednak w ostatnich latach odgrywa coraz większą rolę w budowaniu relacji biznesowych. Nie dzieje się to bez przyczyny. Globalny świat, w którym żyjemy, z jednej strony stwarza coraz więcej możliwości dla rozwoju przedsiębiorstw, z drugiej jednak cechuje się coraz większą zmiennością, złożonością i nieprzewidywalnością. Budowanie i utrzymywanie stabilnego biznesu w takim otoczeniu jest niezwykle trudne. Wielu przedsiębiorców boleśnie się  o tym przekonało, stojąc w obliczu kryzysu wywołanego pandemią. Dla wielu z nich wartością nie do przeceniania, okazały się wówczas osobiste relacje z klientami i partnerami biznesowymi, dzięki którym udało się przetrwać najtrudniejsze chwile i poradzić sobie z kryzysem. 
zobacz więcej
Odżywki na masę. Po jakie preparaty sięgać?

Odżywki na masę. Po jakie preparaty sięgać?

Pokaźna muskulatura jest fantazją niejednego mężczyzny. Mocne ręce, wyraźnie zarysowane mięśnie na ciele i silne ramiona, to dla wielu oznaka prawdziwego męstwa. I choć wiadomo, że bycie prawdziwym mężczyzną nie ogranicza się tylko do budowy ciała, to warto o ten aspekt dbać. Intensywny trening, zrównoważony posiłek i suplementacja to klucz do wymarzonej sylwetki. Sprawdź, które preparaty okażą się najlepszym wsparciem!
zobacz więcej