Pierwszy dzwonek (foto)

Wydarzenia

Pierwszy dzwonek (foto)

03.09.2018
autor: Sylwia Bardyszewska
W poniedziałek 3 września zakończyły się wakacje. Gminna inauguracja roku szkolnego odbyła się w Szkole Podstawowej nr 2 im. Władysława Broniewskiego.
W uroczystości wzięli udział przedstawiciele wszystkich gminnych placówek oświatowych: poczty sztandarowe, dyrektorzy i nauczyciele oraz samorządowcy. Najserdeczniej dyr. Wiesław Pasek powitał swoich najmłodszych uczniów wraz z rodzicami. – Rozpoczynacie wspaniałą przygodę ze szkołą. Zawsze będziecie mogli liczyć na nasze wsparcie, a także starszych kolegów i koleżanek – zapewnił pierwszoklasistów.
Dyrektor podziękował samorządowcom za finansowe wsparcie remontu w szkole. W wakacje udało się wyremontować górny korytarz. – Po cichutku marzymy o kolejnych, większych inwestycjach: sali gimnastycznej i szatni – dodał.
- Każdy z dyrektorów ma plany. Myślę, że cyklicznie będziemy je realizować – skomentował burmistrz Grzegorz Nowosielski. – Rozpoczęcie roku szkolnego to moment, kiedy myślimy jeszcze o wakacyjnej beztrosce, ale już robimy plany, postanowienia na rok szkolny. Życzę, by wszystkie się ziściły.
- To bardzo dobra szkoła, gdzie panuje rodzinna atmosfera – zapewnił rodziców pierwszoklasistów.
Dziewięć nauczycielek odebrało z rąk burmistrza awanse na stopień nauczyciela mianowanego: Urszula Brejnak z Przedszkola nr 1, Krystyna Kurek z SP w Lucynowie, Paulina Deptuła i Mariola Przybysz z SP1, Iwona Kowalska z SP3, Agnieszka Skowrońska z SP2, Marta Bloch, Amelia Depta i Karolina Wojewódzka z SP5.
Życząc powodzenia uczniom, nauczycielom i rodzicom, przewodnicząca rady miejskiej Elżbieta Piórkowska oraz ks. dziekan Zdzisław Golan nawiązali do hasła towarzyszącego uroczystości, słów Janusza Korczaka: „Mów dziecku, że jest dobre, że może, że potrafi.” – Szkoła nie tylko uczy, ale i wychowuje. Wychowuje poprzez pokazywanie tego, co dobre. Na tę wielką przygodę pobierania wiedzy, odkrywania w sobie dobra i pomnażania go, błogosławię wam – modlił się ks. Golan.
PBS Wyszków - wygodny kredyt - RRSO
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom