Pierwsze ślubowanie w Czwórce (foto)

Wydarzenia

Pierwsze ślubowanie w Czwórce (foto)

25.10.2017
autor: Elżbieta Borzymek
W obecności rodziców, zaproszonych gości, nauczycieli oraz starszych koleżanek i kolegów 49 najmłodszych uczniów reaktywowanej Szkoły Podstawowej nr 4 im. Obrońców Westerplatte 24 października przeżywało ważne chwile. Złożyli ślubowanie na sztandar szkoły, zostali pasowani na uczniów i oficjalnie przyjęci do szkolnej braci.
- Niech ten dzień będzie dla was wielkim przeżyciem i radosną chwilą – życzyli im już na początku uroczystości starsi koledzy.
- A dzień mamy szczególny – podkreśliła, witając zebranych, dyrektor szkoły Ewa Runo – ponieważ do braci szkolnej zostaną przyjęci ci oto uczniowie – zwróciła się do siedzących na scenie, w zielonych, niebieskich i czerwonych biretach, ogromnie przejętych, pierwszoklasistów. Dodała, że chwila jest szczególna i z tego względu, że właśnie ci uczniowie będą ślubować jako pierwsi w reaktywowanej Czwórce. – Chciałabym też podkreślić, że jesteśmy dumni z tego, że możemy kontynuować już prawie 35-letnią historię tej szkoły i dumnie nosić imię Obrońców Westerplatte – dodała. 
Zaznaczyła, że najważniejszym obowiązkiem każdego ucznia klasy I jest pilna nauka. Zapewniła przy tym, że oprócz wychowawców i rodziców, mogą zawsze liczyć na pomoc starszych koleżanek i kolegów: – Pamiętajcie, że jesteśmy waszymi przyjaciółmi. Życzę wam samych ciekawych zajęć, samych pochwał i wzorowego zachowania. Rozwijajcie swoje talenty, pasje, odnoście sukcesy. 
Rodzicom życzyła satysfakcji z rozwoju dzieci.
 
Jesteście przygotowani
- Uważam, że jesteście przygotowani, żeby złożyć ślubowanie – oznajmiła uroczyście pani dyrektor – że jesteście godni nosić miano ucznia tej szkoły i że godnie będzie naszą szkołę reprezentować.
Wtedy wszyscy przenieśli się do Królestwa Szkołolandii, w którym rządzą król Ołówkos z małżonką. – Co dziateczki, chciałoby się do szkółeczki? – zapytał pierwszoklasistów król. – Taaak!!! – odpowiedzieli zgodnym chórem.
Okazało się, że „by uzyskać ucznia miano”, muszą jeszcze wykonać kilka zadań. Kolejno każda z trzech klas klasy przechodziła próby. Wszystkie pięknie recytowały, śpiewały, tańczyły, odgadywały zagadki. Ich popisy były przyjmowane owacyjnie. W nagrodę królowa Szkołolandii obdarowała pierwszaków darami: przyjaźni („by nigdy nie czuły się w szkole samotne”), uśmiechu, życzliwości, pracowitości i ostrożności oraz mądrości („by odróżniały dobro od zła”), a pani dyrektor przyjęła do grona uczniów.
Najpierw jednak złożyły ślubowanie: - „Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły...” – słowa roty wypowiadała pani dyrektor, a wszyscy uczniowie klas I powtarzali: „Ślubuję”. Potem odbyło się pasowanie na ucznia. O tych ważnych chwilach będą im przypominać dyplomy i upominki, które przygotowali dla nich dyrekcja szkoły i rodzice. 
Życzenia złożyli im także przewodnicząca samorządu uczniowskiego, w imieniu burmistrza naczelnik wydziału edukacji Sławomir Cieślak, w imieniu rady miejskiej przewodniczący komisji oświaty Jan Hryniewicz.
Program przygotowały z uczniami Marta Kania, Katarzyna Czechowska i Magda Rachubka – 
wychowawczynie klas I oraz Ineza Pieniążek.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom
Mrówka - styczeń - luty 2020