Pierwszaki powitane…

Wydarzenia

Pierwszaki powitane…

04.11.2016
autor: Sylwia Bardyszewska
„Powitanie Wyszkowskiego Pierwszaka” odbyło się 4 listopada. To wyjątkowa uroczystość, bo spotkały się wszystkie pierwszaki z całej gminy, z podstawówek publicznych i niepublicznych.
Powitanie najmłodszych uczniów stało się już gminną tradycją, co roku odbywa się tuż przed Świętem Niepodległości. W poprzednich latach pierwszaków mogła pomieścić tylko hala sportowa WOSiR. W tym roku jest ich zdecydowanie mniej, zmieściły się na sali widowiskowej WOK „Hutnik”.
Uczniów powitali najpierw aktorzy Krakowskiego Biura Promocji Kultury spektaklem „Właśnie leci show dla dzieci”, potem zastępczyni burmistrza Aneta Kowalewska i przewodnicząca rady miejskiej Elżbieta Piórkowska, które opowiedziały o symbolach Wyszkowa – fladze, herbie, sztandarze, insygniach władzy.
- Jesteśmy członkami wielkiej samorządowej rodziny, w której bardzo serdecznie was witamy – do dzieci zwróciła się Aneta Kowalewska. – Wyszków jest naszym wspólnym dobrem, o które musimy dbać począwszy od tego, by nie śmiecić na ulicach do tego, że - jako dorośli – jesteśmy za nasze miasto odpowiedzialni.
- Mała ojczyzna to nasze miasto, Wyszków, w którym mieszkamy, bawimy się i uczymy – dodała Elżbieta Piórkowska.
W rozdawaniu uczniom legitymacji wyszkowskiego pierwszaka i maskotek pomagali paniom radni miejscy Danuta Sosnowska, Jan Hryniewicz i Jan Abramczyk.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Podyskutujmy o wyszkowskiej rekreacji

Podyskutujmy o wyszkowskiej rekreacji

„Nadbużańskie wrota - wyszkowska rekreacja z rzeką czy bez niej” - to tytuł pierwszego spotkania z cyklu „Lokalne dyskusje o mieście otwartym”, zorganizowanego przez grupę Obie Strony Miasta. Spotkanie odbędzie się w środę 25 marca o godz. 18.30 w Bibliotece Miejskiej.
zobacz więcej
W rocznicę wybuchu wojny

W rocznicę wybuchu wojny

Jutro rozpoczęcie roku szkolnego i 77. rocznica wybuchu II wojny światowej. Gmina Wyszków zaprasza mieszkańców, przedstawicieli samorządów, środowisk kombatanckich, lokalne organizacje, by wspólnie oddać hołd tym, którzy zginęli w walce o wolność. Krótka uroczystość odbędzie się o godz. 11 przed pomnikiem Gloria Victis.
zobacz więcej
Wspólne święto Leszczydołów (foto)

Wspólne święto Leszczydołów (foto)

Dzień Leszczyny – wspólna inicjatywa sołtysów pięciu Leszczydołów, Starego, Nowin, Działek, Pustek i Podwielątek, został zorganizowany już po raz czwarty. Sołtysi wspólnie życzyli dobrej zabawy wszystkim, którzy mimo dość chłodnej pogody, w niedzielne popołudnie 1 lipca odpowiedzieli na zaproszenie do Leszczydołu Starego. Na pewno tego nie żałowali, bo przecież nie mogły nie podobać się występy Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP, Zespołu Pieśni i Tańca „Wyszków” czy uczniów miejscowej szkoły oraz gwiazdy wieczoru Iness. Nie brakowało też innych atrakcji. 
zobacz więcej
Hołd Żołnierzom Września 1939

Hołd Żołnierzom Września 1939

Mieszkańcy, władze miejskie i powiatowe, przedstawiciele szkół, Związku Piłsudczyków uczcili pamięć o Żołnierzach Września 1939 r. Kwiaty złożono 7 września przed pomnikiem Grupy Operacyjnej „Wyszków”.
zobacz więcej
Zitcom
Zitcom