Pierwszaki powitane…

Wydarzenia

Pierwszaki powitane…

04.11.2016
autor: Sylwia Bardyszewska
„Powitanie Wyszkowskiego Pierwszaka” odbyło się 4 listopada. To wyjątkowa uroczystość, bo spotkały się wszystkie pierwszaki z całej gminy, z podstawówek publicznych i niepublicznych.
Powitanie najmłodszych uczniów stało się już gminną tradycją, co roku odbywa się tuż przed Świętem Niepodległości. W poprzednich latach pierwszaków mogła pomieścić tylko hala sportowa WOSiR. W tym roku jest ich zdecydowanie mniej, zmieściły się na sali widowiskowej WOK „Hutnik”.
Uczniów powitali najpierw aktorzy Krakowskiego Biura Promocji Kultury spektaklem „Właśnie leci show dla dzieci”, potem zastępczyni burmistrza Aneta Kowalewska i przewodnicząca rady miejskiej Elżbieta Piórkowska, które opowiedziały o symbolach Wyszkowa – fladze, herbie, sztandarze, insygniach władzy.
- Jesteśmy członkami wielkiej samorządowej rodziny, w której bardzo serdecznie was witamy – do dzieci zwróciła się Aneta Kowalewska. – Wyszków jest naszym wspólnym dobrem, o które musimy dbać począwszy od tego, by nie śmiecić na ulicach do tego, że - jako dorośli – jesteśmy za nasze miasto odpowiedzialni.
- Mała ojczyzna to nasze miasto, Wyszków, w którym mieszkamy, bawimy się i uczymy – dodała Elżbieta Piórkowska.
W rozdawaniu uczniom legitymacji wyszkowskiego pierwszaka i maskotek pomagali paniom radni miejscy Danuta Sosnowska, Jan Hryniewicz i Jan Abramczyk.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Informacja turystyczna przenosi się do urzędu

Informacja turystyczna przenosi się do urzędu

Od wtorku 10 października Punkt Informacji Turystycznej będzie znajdował się w urzędzie miejskim. Do stróżówki w parku miejskim wróci znowu wiosną.
zobacz więcej
Budowa obwodnicy może się przedłużyć

Budowa obwodnicy może się przedłużyć

Obwodnicą Marek kierowcy mieli cieszyć się już w wakacje. Okazuje się jednak, że budowa może się przedłużyć. Ministerstwo infrastruktury chce więc zdyscyplinować wykonawcę.
zobacz więcej
PKP ustaliły terminy remontów przejazdów. Przejazd zamknięty od 19 listopada

PKP ustaliły terminy remontów przejazdów. Przejazd zamknięty od 19 listopada

PKP od dłuższego czasu przymierzają się do remontu przejazdów kolejowych. Na odcinku Wyszków - Mostówka pociągi nie będą kursowały w dniach 19 – 21 listopada. Do 25 listopada przejazd na ul. Pułtuskiej będzie zamknięty dla ruchu samochodów.
zobacz więcej
Pozostanie z nami na zawsze (foto)

Pozostanie z nami na zawsze (foto)

Poruszający, zarazem skromny i uroczysty, był pogrzeb śp. ks. Henryka Kietlińskiego, pallotyna, honorowego obywatela Wyszkowa. Zgodnie z ostatnią wolą Zmarłego wyrażoną w spisanym 20 lat temu testamencie, uroczystości pogrzebowe odbyły się w Ołtarzewie, w kościele seminaryjno-parafialnym p.w. Najświętszej Maryi Panny Królowej Apostołów. 8 marca przy jego trumnie stawili się wszyscy, dla których ks. Henryk był kimś ważnym i bliskim: rodzina, księża pallotyni, kombatanci, delegacje zaprzyjaźnionych szkół, władze i mieszkańcy gminy i powiatu wyszkowskiego. Mszy św. pogrzebowej przewodniczył ks. abp Henryk Hoser SAC.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku

Najczęściej komentowane

Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
fotobudka star