Pielęgniarki się skarżą, minister wnioskuje o kontrolę

Wydarzenia

Pielęgniarki się skarżą, minister wnioskuje o kontrolę

27.09.2016
autor: Sylwia Bardyszewska
Na najbliższej sesji, 28 września, rada powiatu ma zająć się wnioskiem ministerstwa zdrowia o przeprowadzenie kontroli w wyszkowskim szpitalu. Wniosek ministra jest efektem skargi, skierowanej przez Związek Zawodowy Pielęgniarek Anestezjologicznych. 
Skargę do ministra Konstantego Radziwiłła pielęgniarki napisały jeszcze w maju. Podnoszą w niej kwestię zaniżania przez dyrekcję minimalnych norm zatrudnienia pielęgniarek, niewypłacania wynagrodzenia zgodnie z porozumieniem kończącym ubiegłoroczny strajk, wracają do kwestii braku podwyżek w poprzednich latach z tytułu wzrostu kontraktu z NFZ, skarżą się też na brak reakcji ze strony władz powiatu.
Na decyzję ministerstwa czekały do sierpnia, kiedy podsekretarz stanu w ministerstwie zdrowia Marek Tombarkiewicz skierował do starosty wniosek o „przeprowadzenie kontroli i oceny działalności tego podmiotu (SPZZOZ – red.), w szczególności w zakresie zgodności działań podejmowanych przez ww. podmiot z przepisami prawa oraz prawidłowości gospodarowania środkami publicznymi”. Ministerstwo przypomina, że powiat jako podmiot tworzący sprawuje nadzór nad zgodnością z prawem działań dyrekcji szpitala. 
Zarząd powiatu podjął decyzję o skierowaniu wniosku ministerstwa do radnych „w celu podjęcia stosownych decyzji nadzorczych”.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
fotobudka star - czarne tło
fotobudka star - czarne tło