Piękny jubileusz Ośrodka Szkolno - Wychowawczego

Wydarzenia

Piękny jubileusz Ośrodka Szkolno - Wychowawczego

06.03.2018
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Marii Konopnickiej obchodzi w tym roku swoje 50-lecie. Świętowanie rozpocznie w najbliższą niedzielę 11 marca.
Inauguracją obchodów jubileuszu będzie przedstawienie dla dzieci pt. „Lampa Aladyna” w wykonaniu rodziców i nauczycieli. Ośrodek zaprasza w niedzielę 11 marca o godz. 17 do WOK „Hutnik”; wstęp wolny, wejściówki w kasie WOK.
19 marca w SOSW rozpocznie się Tydzień Drzwi Otwartych (w godz. 9 – 13): 19 marca - praca z uczniami z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym, FCC i znacznym, 20 marca - z zespołem Downa, 21 marca - ze spektrum autyzmu, 22 marca - z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, 23 marca – wczesna interwencja pedagogiczna.
W dniach 5 – 25 kwietnia w „Hutniku” będzie można oglądać wystawę fotografii z życia uczniów SOSW. Na 25 kwietnia planowany jest koncert „My też potrafimy”, 17 maga – I Międzyszkolny Przegląd Piosenki „Feta”. W maju ośrodek zaprosi do Biblioteki Miejskiej na wystawę prac uczniów wykonanych metodą wełny czesankowej, 7 czerwca – do siebie na Dzień Dziecka.
Uroczysta gala podsumowująca obchody 50-lecia odbędzie się w 20 września w siedzibie ośrodka.
 

 
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Sobotnie disco show (foto)

Sobotnie disco show (foto)

Podobnie jak w roku ubiegłym, sporym zainteresowaniem cieszyła się Gala Muzyki Disco. W sobotę 10 czerwca, od popołudnia do wieczora, stadion wypełniał się coraz bardziej miłośnikami disco polo. Zresztą nie tylko wyszkowianami, wokół stało mnóstwo aut na numerach rejestracyjnych sąsiednich powiatów.
zobacz więcej
Abyście patrzyli na szkołę jako miejsce przyjazne (foto)

Abyście patrzyli na szkołę jako miejsce przyjazne (foto)

153 uczniów sześciu pierwszych klas I Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida od 2 październikami jest pełnoprawnymi członkami jego społeczności. Na sztandar szkoły złożyli ślubowanie. – Mam nadzieję, że znajdziecie tutaj nie tylko wiedzę i nowe umiejętności, ale także życzliwość, zrozumienie, nowe przyjaźnie – zwróciła się do swoich najmłodszych uczniów dyrektor Dorota Piotrowicz. – Życzę wam wspaniałego rozwoju zdolności i talentów, ale też odpowiedzialnej postawy, godnej ucznia I LO im. C.K. Norwida w Wyszkowie.
zobacz więcej
W 75. rocznicę tragicznej śmierci

W 75. rocznicę tragicznej śmierci

9 stycznia 2017 r. minęła 75. rocznica tragicznej śmierci Jerzego Różyckiego, maturzysty z 1926 r. wyszkowskiego gimnazjum, jednego z trzech kryptologów, którzy na przełomie 1932 i 1933 r. złamali kody Enigmy, niemieckiej maszyny szyfrującej. Było to największe osiągnięcie wywiadowcze w dziejach II wojny światowej – m.in. przyspieszyło ostateczne zwycięstwo nad faszyzmem. Nic dziwnego, że staramy się upamiętnić postać Jerzego Różyckiego w naszym mieście. Na budynku liceum znajduje się poświęcona mu tablica pamiątkowa, rondo przed nowym wiaduktem otrzymało jego imię.     
zobacz więcej
Jesteśmy (nie) bardzo zadowoleni (foto)

Jesteśmy (nie) bardzo zadowoleni (foto)

Liczne inwestycje i malejące zadłużenie Gminy Wyszków chwalono podczas sesji 22 czerwca, podczas której radni miejscy udzielili burmistrzowi absolutorium za 2016 r. - Jesteśmy bardzo zadowoleni. Są też opinie negatywne, ale częściej spotykam się z opiniami pozytywnymi. Ogólne podziękowanie dla nas wszystkich za te sukcesy – podsumował radny Jan Abramczyk.
Nie obyło się jednak bez uwag i głosów wstrzymujących się podczas głosowania.
zobacz więcej
mrówka - nowe godziny
Bricomarche
mrówka - nowe godziny
manhattan
manhattan