Pięć wypadków, siedmioro poszkodowanych (foto)

Wydarzenia

Pięć wypadków, siedmioro poszkodowanych (foto)

16.07.2018
autor: fot. KPP Wyszków
Pięć wypadków i dziesięć kolizji drogowych to bilans ostatnich trzech dni na drogach powiatu wyszkowskiego. W wypadkach poszkodowane zostało aż siedem osób, jedna z nich jest w ciężkim stanie.
Niestety ostatni weekend na drogach powiatu wyszkowskiego nie należał do bezpiecznych. Od piątku do niedzieli wyszkowscy policjanci udzielali pomocy pracując na miejscu pięciu wypadków (wszystkie miały miejsce na terenie gminy Brańszczyk) i dziesięciu kolizji drogowych.
W piątek 13 lipca ok. godz. 17 w Turzynie doszło do zderzania trzech samochodów. Jak wynika z pierwszych ustaleń, jadący w kierunku Brańszczyka kierowca opla nie dostosował prędkości do warunków ruchu i uderzył w jadącego przed nim citroena, a ten z kolei w tył hyundaia. Do szpitala z obrażeniami ciała trafił 38-letni kierowca citroena.
W nocy z piątku na sobotę w rejonie węzła trasy S8 w Turzynie kierująca toyotą nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu i zderzyła się z oplem. Do szpitala z obrażeniami ciała przetransportowano kierowcę opla i pasażera toyoty.
Do kolejnego wypadku doszło w nocy z soboty na niedzielę na drodze krajowej nr 8 w Trzciance. Jak wynika z pierwszych informacji, kierowca VW na łuku drogi zjechał na przeciwny pas ruchu, uderzył w bariery ochronne, po czym zjechał do przydrożnego rowu. Ciężko rannego 29-letniego kierowcę golfa śmigłowcem pogotowia lotniczego przetransportowano do szpitala.
Następne dwa zdarzenia miały miejsce w niedzielne popołudnie. Około godz. 13 w Starych Budach podczas wyprzedzania na łuku drogi kierujący hondą doprowadził do zderzenia z VW passatem. Do szpitala przewieziono dwóch pasażerów VW. Dwie godziny później na łuku drogi w Porębie kierująca BMW zjechała na przeciwny pas ruchu i uderzyła w prawidłowo jadący samochód marki skoda. Do szpitala trafiła pasażerka skody.
Policjanci apelują do kierowców o ostrożną i bezpieczna jazdę! - Nasze zachowanie i podejmowane decyzje na drodze mają wpływ na bezpieczeństwo. Nieprzestrzeganie przepisów, brawura i bezmyślność na drodze często kończą się dramatem zarówno dla poszkodowanego, jak i sprawcy zdarzenia oraz ich rodzin – zauważa rzecznik wyszkowskiej policji sierż. sztab. Marta Gierlicka.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną
Zitcom
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną