Otworzyli serca (foto)

Wydarzenia

Otworzyli serca (foto)

19.12.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Śpiewem, tańcem, grą na instrumentach – najpiękniej i najwdzięczniej jak potrafili wyrazili radość z narodzenia Pana Jezusa uczniowie, rodzice i pracownicy Szkoły Podstawowej nr 5. Podczas III Koncertu Charytatywnego „Bądź aniołem – otwórz serce”, we wtorek 19 grudnia, udało się zebrać mnóstwo żywności na świąteczne paczki dla potrzebujących mieszkańców gminy Wyszków.
Artystów, rodziców, nauczycieli, samorządowców, dyrekcję szkoły, gości specjalnych oraz darczyńców – ludzi o naprawdę wielkich sercach powitały prowadzące Katarzyna Kacpura i Emilia Wojtkowska. - Celem dzisiejszego spotkania jest otoczenie troską najbardziej potrzebujące rodziny z naszego miasta i gminy, zebranie dla nich produktów żywnościowych, by zbliżające się święta mogły spędzić godnie, choć w tym czasie w oderwaniu od trosk codziennych – podkreśliła Emilia Wojtkowska. 
Na wspaniałe, radosne, ale i nostalgiczne widowisko muzyczne „Święta tuż, tuż…” zaprosili uczniowie, rodzice i pracownicy szkoły na Polonezie. Przypomnieli piękne polskie kolędy i świąteczne szlagiery muzyki rozrywkowej. Wielkie wrażenie zrobił balet, chór dorosłych, chór dzieci, popisy solistów i muzyków. Widać, że w przygotowanie widowiska wszyscy włożyli mnóstwo pracy i serca. 
Na scenę zaproszono Andrzeja Malinowskiego z Polskiego Korpusu Pokoju, fundacji, z którą szkoła współpracuje. Obecnie włącza się w akcję niesienia pomocy do ogarniętego wojną Aleppo. Podczas kiermaszu ciast udało się zebrać 700 zł. Do dzieci w Aleppo uczniowie Piątki przekazali również mnóstwo maskotek. Prezent dzieci przygotowały również dla Martyny Kupczyk, projektantki programu „Nasz nowy dom”.
- Pan Jezus przyszedł do nas bezsilny, bezdomny, w ubogiej stajence, ale wszechpotężny miłością. I właśnie tej miłości wszechpotężnej i otulającej każdego z nas państwu życzymy – świątecznie życzyła Katarzyna Kacpura. - Bez znaczenia, jakiego jesteśmy pochodzenia, jaką mamy pozycję społeczną, jakiej jesteśmy narodowości. Czasami jest tak, że ten, kto potrzebuje pomocy, bardzo często milczy lub jego prośba jest bardzo cicha. Życzę sobie, ale też wszystkim obecnym, abyśmy potrafili wsłuchiwać się właśnie w te najcichsze prośby. 
Do wspólnego zaśpiewania piosenki finałowej „Kto jeśli nie ty” zaproszono przedstawicieli organizatorów koncertu: dyrekcję Szkoły Podstawowej nr 5, dyr. Ośrodka Pomocy Społecznej Agnieszkę Mróz, prezesa Klubu Przyjaciół Wyszkowa Marka Siekierskiego, sekretarz gminy Annę Gołębiewską. – Oglądając ten występ, byłem bardzo wzruszony. Mamy cudowne dzieci, wspaniałych nauczycieli, rodziców i przyjaciół szkoły – widowiska pogratulował dyrektor Piątki Zbigniew Szczerba.
KA-MED maj 2020
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom
Zitcom