Oszustwo „na skarbówkę”

Wydarzenia

Oszustwo „na skarbówkę”

21.01.2020
autor: Justyna Pasieczyńska, rzecznik IAS w Warszawie
Izba Administracji Skarbowej w Warszawie ostrzega przed e-mailami informującymi o „zamiarze wszczęcia kontroli skarbowej”. Mazowiecka administracja skarbowa nie jest autorem tych e-maili. To kolejne oszustwo, w którym prawdopodobnie chodzi o wyłudzenie danych osobowych.
 
W mailu podana jest informacja, że urząd skarbowy zamierza wszcząć kontrolę, którą wyznaczył na konkretnie wskazany dzień, w związku z brakiem możliwości skontaktowania się z podatnikiem. - IAS w Warszawie prosi o szczególną ostrożność w każdym przypadku otrzymania podejrzanej wiadomości. W takiej sytuacji należy powstrzymać się od jakichkolwiek czynności, przede wszystkim nie wolno otwierać załączników - informuje Justyna Pasieczyńska, rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Warszawie.
Otwieranie załącznika lub wysyłanie odpowiedzi do nadawcy, jest niebezpieczne, ponieważ może spowodować zainfekowanie komputera szkodliwym oprogramowaniem lub przekazanie danych podatnika nieuprawnionym osobom.
Przypominamy także, że adresy mailowe jednostek organizacyjnych Krajowej Administracji Skarbowej posiadają rozszerzenie @mf.gov.pl.

MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Spalarnia odpadów niebezpiecznych: pierwsza pozytywna opinia

Spalarnia odpadów niebezpiecznych: pierwsza pozytywna opinia

Wyszkowski sanepid pozytywnie ocenił raport oddziaływania na środowisko planowanej przy ul. Przemysłowej spalarni odpadów medycznych. - Osobiście nie jestem zwolenniczką tej inwestycji, ale jako urzędnik państwowy nie mogę negatywnie ocenić tego raportu. Musimy poruszać się w granicach prawa - mówi Powiatowy Inspektor Sanitarny.
Z opinii dowiadujemy się, na czym konkretnie ma polegać inwestycja i jakiego rodzaju odpady mają trafiać do Wyszkowa. 
zobacz więcej
Ostatni dzwonek na złożenie oświadczenia u dostawcy energii!

Ostatni dzwonek na złożenie oświadczenia u dostawcy energii!

Prowadzisz mikro- albo małe przedsiębiorstwo? Koniecznie przeczytaj!
W związku z koniecznością składania oświadczeń przez mikroprzedsiębiorstwa, małe przedsiębiorstwa, szpitale, jednostki sektora finansów publicznych, w tym samorządy wydłużono czas przyjmowania wniosków do dostawcy energii do poniedziałku 29 lipca. Dodatkowo biura PGE będą czynne w najbliższą sobotę 27 lipca. Brak złożonego wniosku może skutkować sporym wzrostem cen energii.
zobacz więcej
Zderzenie z łosiem

Zderzenie z łosiem

Do szpitala trafił kierowca, którego auto zderzyło się z łosiem. Do zdarzenia doszło we wtorek 2 czerwca po godz. 22 w Pustych Łąkach, na prostym, nieoświetlonym odcinku drogi krajowej nr 62.
zobacz więcej
Najpopularniejszy dzielnicowy

Najpopularniejszy dzielnicowy

Mł. asp. Grzegorz Niemyski został wybrany „Najpopularniejszym Dzielnicowym Roku 2019”. Spośród dwunastu dzielnicowych walczących o ten tytuł, uzyskał najwięcej głosów.
zobacz więcej

Najczęściej komentowane

Zitcom