Oszuści znów grasują

Wydarzenia

Oszuści znów grasują

03.08.2020
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Mieszkanka Wyszkowa nie dała się okraść oszustom podającym się za pracownika poczty i policjanta. O próbie wyłudzenia pieniędzy natychmiast powiadomiła policję.
 
Oszuści zadzwonili na telefon stacjonarny seniorki z Wyszkowa. Mężczyzna podszywający się pod pracownika poczty poinformował starszą kobietę, że tego samego dnia zostanie dostarczony do niej list. Po około 30 minutach na ten sam numer zadzwonił kolejny mężczyzna, tym razem podający się za policjanta CBŚP. Twierdził, że policja rzekomo prowadzi działania przeciwko grupie osób wyłudzających pieniądze. Rozmowa od początku wydawała się kobiecie podejrzana, ale kiedy mężczyzna powiedział, że wie o pieniądzach, które kobieta trzyma w domu, była pewna, że ma do czynienia z próbą oszustwa. Wykazując się czujnością i refleksem, stanowczo zaprzeczyła wszystkim stwierdzeniom oszusta. Przerwała rozmowę, odkładając słuchawkę i o wszystkim powiadomiła policjantów… tych prawdziwych. 
Warto nagłaśniać takie postawy, bo próby oszukiwania i okradania seniorów wciąż się zdarzają, również na terenie naszego powiatu. Przestępcy działają metodą m.in. na wnuczka, policjanta, pracownika administracji, pracownika spółdzielni, czy poczty. Są bezwzględni i stale modyfikują swoje metody działania.
- Pamiętajmy, że oszuści wykorzystują różne sposoby, aby wyłudzić pieniądze od swoich rozmówców. W momencie, kiedy ktoś będzie do nas dzwonił na telefon stacjonarny i chciał pieniądze – jak najszybciej zakończmy rozmowę - po raz kolejny uczula rzecznik wyszkowskiej policji kom. Damian Wroczyński. - Nie informujmy nikogo o ilości pieniędzy, które mamy w domu lub przechowujemy w banku. Nie wypłacajmy z banku oszczędności. Nie ulegajmy presji czasu wywieranej przez oszustów. Przypominamy też, że policjanci nigdy nie proszą o wydanie pieniędzy i nie proszą o pozostawienie ich w takich miejscach, jak śmietnik czy klatka schodowa. Policjanci nigdy nie angażują osób postronnych w prowokacje.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom
Zitcom