Wydarzenia

1 / 2

Ostatnie prace na Okrzei

27.09.2016
autor: Sylwia Bardyszewska
To już ostatnie dni modernizacji ul. Okrzei – zapewnia gmina. Trwają prace wykończeniowie, m.in. z malowanie oznakowania.
Przebudowa ul. Okrzei na odcinku od Pułtuskiej do Sienkiewicza rozpoczęła się na początku czerwca, wykonawcą jest firma Drogi i Mosty. Koszt to 2 mln 772 tys. zł, połowa środków pochodzi z rządowego programu rozwoju infrastruktury drogowej (dawne schetynówki). Projekt zakładał nie tylko położenie nowej nawierzchni, ale też budowę miejsc parkingowych, chodników, ścieżek rowerowych, ledowego oświetlenia.
Przeciągające się prace dały się we znaki kierowcom, zwłaszcza, że spore korki w mieście spowodowała też przebudowa ul. Kościuszki. Pierwotnie mówiło się, że inwestycja na Okrzei zostanie zakończona do połowy września. Jednak ze względu na prace dodatkowe, które wyszły w trakcie budowy, termin przedłużono do końca miesiąca.
Wykonawca ustawia jeszcze zakazy wjazdu, ale kierowcy – widząc już gotową ulicę – zdejmują je lub omijają.
fot. Elżbieta Szczuka
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Wyszkowski przedsiębiorca wygrał z gigantem paliwowym

Wyszkowski przedsiębiorca wygrał z gigantem paliwowym

Wyszkowska firma wygrała przetarg na dostawy paliw dla Centrum Obsługi Administracji Rządowej, pokonując tym samym spółkę Orlen Paliwa. Pokonała, mimo że dała droższą ofertę – informuje RMF FM.
zobacz więcej
Każą zgłaszać i nic nie robią

Każą zgłaszać i nic nie robią

Do naszej redakcji zgłosiła się Czytelniczka, która kupiła na targu w pawilonie dzierżawionym od urzędu miejskiego polędwicę wołową. W trakcie krojenia znalazła w niej coś, co wzbudziło jej podejrzenie. – Chciałam dobrze dla ludzi – mówi – bo to może być tasiemiec (nie mógł to być tasiemiec, bo występuje tylko w mięsie wieprzowym – red.). Poszła więc z tym kawałkiem mięsa do powiatowego sanepidu, by zrobiono badanie. I wtedy się zaczęło. Wydawałoby się prosta sprawa, okazała się bardzo skomplikowaną.  – Każą zgłaszać i nic nie robią – skomentowała nasza Czytelniczka, która kierowała się troską o zdrowie innych klientów.
zobacz więcej
W rocznicę wybuchu wojny (foto)

W rocznicę wybuchu wojny (foto)

W 77. rocznicę wybuchu II wojny światowej wyszkowianie uczcili pamięć ofiar napaści na Polskę. Przed pomnikiem poległych złożono kwiaty i zapalono znicze.
zobacz więcej
Gdzie i jak uhonorować "Jaskółkę"? (foto)

Gdzie i jak uhonorować "Jaskółkę"? (foto)

Zamordowany przez hitlerowców Stanisław Wróbel „Jaskółka” jest patronem jednego z wyszkowskich rond. Lokalnego bohatera będzie upamiętniał także mural na Szkole Podstawowej nr 5. O innych formach uczczenia „Jaskółki” rozmawiano w środę 20 czerwca podczas spotkania w urzędzie miejskim. Jedną z propozycji jest szlak jego śladami.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
mrówka - nowe godziny
mrówka - nowe godziny

Sonda

3.66% (58 głosów)
3.47% (55 głosów)
27.98% (443 głosów)
2.91% (46 głosów)
2.59% (41 głosów)
4.49% (71 głosów)
29.88% (473 głosów)
3.98% (63 głosów)
2.27% (36 głosów)
2.59% (41 głosów)
16.17% (256 głosów)