Wydarzenia

1 / 4

Osiedlowe problemy (foto)

25.09.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Sporą frekwencją, biorąc pod uwagę zainteresowanie zebraniami osiedlowymi, cieszyło się spotkanie mieszkańców Osiedla nr 6 z radnymi i urzędnikami miejskimi. Mieszkańcy wykorzystali je do zgłoszenia swoich problemów.
Mieszkańcy ul. Zakręzie nad Bugiem podnieśli kwestię zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego przebiegu prowadzącej do nich drogi. - Trzecie pokolenie tam mieszka, a w nowych planach drogi nie ma – skarżyli się.
- Wiecie, że nie można nic z nią zrobić, dopóki wspólnota nie zostanie uregulowana – przypomniała radna miejska Danuta Kukwa.
- Wspólnoty może jeszcze 10 lat nie będzie. Ale żeby droga zniknęła? – dziwili się mieszkańcy. 
- Nikt tej drogi przecież nie zabiera – uspokajała radna.
 
Niezabawna kwestia placu zabaw
Mieszkańcy dopytywali, co z nowym placem zabaw, na którym mają pojawić się urządzenia również dla dorosłych. - Ten projekt jest wspaniały – ocenili. - Tylko go w końcu zrealizujcie. Jak długo jeszcze mamy czekać?
- Mamy projekt, ale nie mamy pozwolenia na budowę. Przy dzisiejszym planie zagospodarowania nie ma takiej możliwości, ale do końca tego roku będzie można je uzyskać – planuje Urszula Fijałkowska.
Mieszkańcy dziwią się, że ich osiedle nie zostało ujęte w projekcie zagospodarowania zieleni miejskiej, w ramach którego powstaną też tereny rekreacji. - 40 lat istnieje osiedle, Ogródki, Parcele to osiedla przedwojenne i do tej pory nie dostaliśmy nic – skarżyli się mieszkańcy. - Żeby na tyle osiedli nie było ani jednego porządnego placu zabaw?
- Urzędnicy też mnie oszukali, bo wiedzieli, że teren przeznaczony jest pod łąki i pastwiska – skarżył się również radny Włodzimierz Gryz. - Wniosek o zmianę przeznaczenia terenu złożyłem w styczniu czy grudniu. Dofinansowanie na tereny zielone naszego terenu nie objęło. Nie wiem, dlaczego, bo powinno.
- Warunkiem przystąpienia do wniosku było pozwolenie na budowę – wyjaśniła Urszula Fijałkowska.
 
Inwestycje drogowe
Przygotowanie projektu budowy ul. Na Skarpie okazało się bardziej skomplikowane niż przypuszczano. - Co magistrat robi w przedmiocie tej drogi? Pierwsze podania wpłynęły 9 lat temu. Proszę spróbować dzisiaj przejść – zwróciła uwagę jedna z mieszkanek.
Gmina nie może porozumieć się z właścicielami trzech nieruchomości. – Właściciele nie zgadzają się z przebiegiem drogi i żeby z ich działek cokolwiek „wziąć”, a tam jest wąsko – relacjonowała Urszula Fijałkowska. - Na dzień dzisiejszy to jest na etapie zerowym.
- Problem jest znacznie głębszy. Nie jest nigdzie napisane, że nie zgadzamy się na drogę – przekonywał właściciel jednej z posesji. - Otrzymałem pismo z urzędu, że nie należy mi się żadne odszkodowanie. Będę swoich praw dochodził, każdy by tak zrobił.
- Problem polega na tym, że po jednej stronie zabrano grunt pod drogę, a po drugiej stronie nic. A pana działka została ograniczona do tzw. liścia – dodał przewodniczący Osiedla nr 6 Mariusz Księżak.
Gdy gmina realizowała I etap budowy ul. Bohaterów AK, ruch odbywał się ul. Kameralną. - Widzicie państwo, co się teraz dzieje. Rozumiem, że nie macie na wszystko pieniędzy, ale proszę chociaż wyrównywać. Musimy codziennie dzwonić, bo tam ledwo co się wjeżdża – skarżyła się jedna z mieszkanek.
Naczelnik Garbarczyk zapewnił, że przed zimą naprawione zostaną ul. Kameralna i dalszy odcinek ul. Bohaterów AK. - Tylko niech się skończy ta budowa – apelował o cierpliwość.
Więcej na ten temat w kolejnym wydaniu Nowego Wyszkowiaka, w sklepach i kioskach od 26 września.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Dziś pierwszoklasiści złożą ślubowanie (foto)

Dziś pierwszoklasiści złożą ślubowanie (foto)

Pierwszoklasiści Szkoły Podstawowej imienia Jana Brzechwy w Lucynowie 26 października oficjalnie zostali włączeni do szkolnej rodziny. Złożyli ślubowanie na sztandar i zostali pasowani na uczniów przez panią dyrektor. – Pokazaliście wszystkim gościom, rodzicom, całej społeczności szkolnej, że już, przez tak krótki czas, niecałe dwa miesiące, tak wiele się nauczyliście – chwaliła ich dyr. Urszula Gałecka. – Pięknie recytujecie, śpiewacie, potraficie się bardzo ładnie zachować i to jest bardzo duży wasz sukces. Sukces waszych pań i waszych rodziców.
zobacz więcej
Ławeczka do ćwiczeń – czym jest i jakie daje efekty?

Ławeczka do ćwiczeń – czym jest i jakie daje efekty?

Ławeczka jest podstawowym przyrządem pozwalającym na wykonywanie nie tylko ćwiczeń typowo siłowych, ale również fitness, czy ogólnorozwojowych. Warto jednak wiedzieć, jaki rodzaj sprzętu będzie najlepszy do planowanych zastosowań, a także jakie musi mieć parametry. Bogatszy o tę wiedzę możesz wybrać się do sklepu sportowego lub dokonać zamówienia w sklepie internetowym.
zobacz więcej
W lesie odnaleziono ciało mężczyzny

W lesie odnaleziono ciało mężczyzny

Tragicznie zakończyły się poszukiwania 50-letniego mieszkańca Udrzynka, gmina Brańszczyk. Ciało mężczyzny znaleziono w lesie.
zobacz więcej
Awaria wodociągu. Od rana kilka ulic bez wody

Awaria wodociągu. Od rana kilka ulic bez wody

W związku z awarią sieci wodociągowej, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji uprzedza, że w czwartek 7 marca nastąpi przerwa w dostawie wody.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku