Wydarzenia

1 / 4

Osiedlowe problemy (foto)

25.09.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Sporą frekwencją, biorąc pod uwagę zainteresowanie zebraniami osiedlowymi, cieszyło się spotkanie mieszkańców Osiedla nr 6 z radnymi i urzędnikami miejskimi. Mieszkańcy wykorzystali je do zgłoszenia swoich problemów.
Mieszkańcy ul. Zakręzie nad Bugiem podnieśli kwestię zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego przebiegu prowadzącej do nich drogi. - Trzecie pokolenie tam mieszka, a w nowych planach drogi nie ma – skarżyli się.
- Wiecie, że nie można nic z nią zrobić, dopóki wspólnota nie zostanie uregulowana – przypomniała radna miejska Danuta Kukwa.
- Wspólnoty może jeszcze 10 lat nie będzie. Ale żeby droga zniknęła? – dziwili się mieszkańcy. 
- Nikt tej drogi przecież nie zabiera – uspokajała radna.
 
Niezabawna kwestia placu zabaw
Mieszkańcy dopytywali, co z nowym placem zabaw, na którym mają pojawić się urządzenia również dla dorosłych. - Ten projekt jest wspaniały – ocenili. - Tylko go w końcu zrealizujcie. Jak długo jeszcze mamy czekać?
- Mamy projekt, ale nie mamy pozwolenia na budowę. Przy dzisiejszym planie zagospodarowania nie ma takiej możliwości, ale do końca tego roku będzie można je uzyskać – planuje Urszula Fijałkowska.
Mieszkańcy dziwią się, że ich osiedle nie zostało ujęte w projekcie zagospodarowania zieleni miejskiej, w ramach którego powstaną też tereny rekreacji. - 40 lat istnieje osiedle, Ogródki, Parcele to osiedla przedwojenne i do tej pory nie dostaliśmy nic – skarżyli się mieszkańcy. - Żeby na tyle osiedli nie było ani jednego porządnego placu zabaw?
- Urzędnicy też mnie oszukali, bo wiedzieli, że teren przeznaczony jest pod łąki i pastwiska – skarżył się również radny Włodzimierz Gryz. - Wniosek o zmianę przeznaczenia terenu złożyłem w styczniu czy grudniu. Dofinansowanie na tereny zielone naszego terenu nie objęło. Nie wiem, dlaczego, bo powinno.
- Warunkiem przystąpienia do wniosku było pozwolenie na budowę – wyjaśniła Urszula Fijałkowska.
 
Inwestycje drogowe
Przygotowanie projektu budowy ul. Na Skarpie okazało się bardziej skomplikowane niż przypuszczano. - Co magistrat robi w przedmiocie tej drogi? Pierwsze podania wpłynęły 9 lat temu. Proszę spróbować dzisiaj przejść – zwróciła uwagę jedna z mieszkanek.
Gmina nie może porozumieć się z właścicielami trzech nieruchomości. – Właściciele nie zgadzają się z przebiegiem drogi i żeby z ich działek cokolwiek „wziąć”, a tam jest wąsko – relacjonowała Urszula Fijałkowska. - Na dzień dzisiejszy to jest na etapie zerowym.
- Problem jest znacznie głębszy. Nie jest nigdzie napisane, że nie zgadzamy się na drogę – przekonywał właściciel jednej z posesji. - Otrzymałem pismo z urzędu, że nie należy mi się żadne odszkodowanie. Będę swoich praw dochodził, każdy by tak zrobił.
- Problem polega na tym, że po jednej stronie zabrano grunt pod drogę, a po drugiej stronie nic. A pana działka została ograniczona do tzw. liścia – dodał przewodniczący Osiedla nr 6 Mariusz Księżak.
Gdy gmina realizowała I etap budowy ul. Bohaterów AK, ruch odbywał się ul. Kameralną. - Widzicie państwo, co się teraz dzieje. Rozumiem, że nie macie na wszystko pieniędzy, ale proszę chociaż wyrównywać. Musimy codziennie dzwonić, bo tam ledwo co się wjeżdża – skarżyła się jedna z mieszkanek.
Naczelnik Garbarczyk zapewnił, że przed zimą naprawione zostaną ul. Kameralna i dalszy odcinek ul. Bohaterów AK. - Tylko niech się skończy ta budowa – apelował o cierpliwość.
Więcej na ten temat w kolejnym wydaniu Nowego Wyszkowiaka, w sklepach i kioskach od 26 września.
AK Finanse 728x90 (23.10.2019)
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Dziesięć lat bez Profesora

Dziesięć lat bez Profesora

7 sierpnia 2017 r. minęła 10. rocznica śmierci Ludwika Maciąga – wybitnego malarza, autora ilustracji książkowych, projektów znaczków pocztowych, gobelinów, partyzanta, miłośnika koni, honorowego obywatela Gminy Wyszków, szlachetnego, mądrego człowieka, wielkiego patrioty. Jego imię nosi sala konferencyjna na III piętrze miejskiej biblioteki, a w holu można obejrzeć kilka pięknych akwareli Profesora.
zobacz więcej
Uzupełniająca rekrutacja do przedszkoli

Uzupełniająca rekrutacja do przedszkoli

W poniedziałek 26 czerwca rozpocznie się uzupełniająca rekrutacja do przedszkoli. Trzylatki mogą liczyć na miejsce w całodziennej grupie tylko w Przedszkolu Nasze Bambino nr 2, które wygrało ogłoszony przez gminę konkurs. Na razie miejsc jest jednak tylko 40.
zobacz więcej
Dni wielkiej radości (foto)

Dni wielkiej radości (foto)

Ponad dwa tysiące osób przyjechało do Wyszkowa, by 8 i 9 kwietnia podczas Diecezjalnych Dni Młodzieży cieszyć się miłością Boga i sobą nawzajem, wspólnie modlić się, a także po prostu wspaniale bawić. Były chwile wyciszenia, ale i zabawy podczas koncertów. Młodzi dwukrotnie przeszli ulicami miasta – w drodze krzyżowej i procesji palmowej – wielkich demonstracjach wiary, na które zapraszali wszystkich mieszkańców.
zobacz więcej
Za tydzień Wigilia Miejska

Za tydzień Wigilia Miejska

Tuż przed świętami wyszkowianie, tradycyjnie już, spotkają się na plenerowej Wigilii Miejskiej na skwerze przy fontannie: niedziela 18 grudnia, godz. 15, ul. Sowińskiego.
zobacz więcej
Zitcom
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku