Orszak Trzech Króli (foto)

Wydarzenia

Orszak Trzech Króli (foto)

07.01.2019
autor: Sylwia Bardyszewska
W Uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia, już po raz piąty ulicami Wyszkowa przeszedł Orszak Trzech Króli: liczny, kolorowy, radosny, głośno śpiewając kolędy.
Jak w latach ubiegłych, uroczystość rozpoczęła Msza św. w kościele parafii św. Wojciecha. Do udziału w orszaku zachęcali proboszczowie parafii św. Idziego i św. Wojciecha:
- Przejdziemy ulicami miasta, radując się z tego, że Jezus jest pośród nas. Zaniesiemy Mu naszą miłość, przedstawimy intencje – apelował ks. Zdzisław Golan.
- To będzie przyznanie się do naszej wiary i Chrystusa – dodał ks. Roman Karaś.
Z zaproszenia skorzystało wiele osób. Aura, jak na zimową porę, była dość łaskawa: tylko kilkustopniowy mróz i piękne słońce. Szli ze śpiewem kolęd, dłonie rozgrzewając oklaskami. Orszakowi przewodzili oczywiście Trzej Królowie (w tych rolach: Edward Odojewski, Wojciech Karczewski i Michał Szewczyk), niosąc do Nowonarodzonego wszystkie skarby świata. Na czele barwnego korowodu podążała również Święta Rodzina, w którą wcielili się Aneta i Grzegorz Frąckiewiczowie. Byli też werbliści i orszak konny.
Orszak Trzech Króli przeszedł na skwer Jana Pawła II, gdzie stoi duża szopka. - To nasze pierwsze spotkanie w nowym roku – mieszkańców przywitał burmistrz Grzegorz Nowosielski. - Przyjmijcie życzenia, abyśmy nadal tworzyli naszą wspólnotę, wyszkowską rodzinę. Jak przed laty Mędrcy, powinniśmy porzucić pojedyncze egoizmy dla dobra wspólnego. Tej zgody, zrozumienia, współpracy życzę w 2019 r.
- Szliśmy w tym przepięknym korowodzie, by pokłonić się Nowonarodzonemu Jezusowi. Szliśmy z przekonaniem, wiarą, nadzieją i miłością. Tego wszystkiego życzę w codziennym życiu – dodała przewodnicząca rady Elżbieta Piórkowska. Za udział w orszaku szczególnie gorąco podziękowała licznie zgromadzonym dzieciom i ich rodzicom. Dla najmłodszych sporą niespodzianką był zwierzyniec, którego niekwestionowaną gwiazdą został osiołek. 
Uroczystość zakończyło błogosławieństwo proboszczów trzech wyszkowskich parafii: ks. Zdzisława Golana, ks. Romana Karasia i ks. Kazimierza Wądołowskiego.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom