Okapy wyspowe – najlepsze do kuchenki na wyspie

Wydarzenia

Okapy wyspowe – najlepsze do kuchenki na wyspie

21.11.2018
autor: Red.
Wiele kuchni w Polsce posiada obecnie wyspy kuchenne. W takim przypadku nie trzeba jednak rezygnować z okapu – wystarczy zakupienie praktycznego modelu wyspowego!

 

W sklepach można znaleźć obecnie pełną gamę okapów kuchennych. Oprócz popularnych modeli kominowych i podszafkowych montowanych przy ścianach do dyspozycji są także modele wyspowe, które zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o umieszczeniu nad wyspą kuchenną.

 

Wyspa kuchenna najczęściej ma postać szafki sporych wymiarów, która umieszczana jest w oddaleniu od ścian kuchni. Może ona służyć jako dodatkowa przestrzeń do przygotowywania posiłków czy też jako miejsce do jedzenie posiłków. Najczęściej na wyspie montuje się płytę kuchenki elektrycznej, gazowej czy innego rodzaju. Aby wtedy wydajnie odprowadzać parę oraz zapachy powstające podczas gotowania, warto zakupić okap wyspowy.

 

Budowa okapów wyspowych

Nowoczesne okapy wyspowe działają tak samo, jak modele montowane przy ścianach. W zależności od dostępności instalacji wentylacyjnej w danym miejscu, mogą pracować jako wyciągi, albo jako pochłaniacze.

 

Od okapów ściennych różnią się swoim wyglądem oraz sposobem montażu. Są to okapy podwieszane pod sufitem kuchni, dlatego też są widoczne z każdej strony. Umieszczone nad płytą kuchenki powalają na wydajne odprowadzanie pary i niwelowanie zapachów.

 

W sprzedaży można znaleźć obecnie wiele modeli okapów wyspowych, które mogą mieć postać sześcianów, cylindrów, ale również mogą mieć one klasyczny wygląd okapu. Dzięki wielu różnym wzorom do wyboru można dopasować je indywidualnie nie tylko do wymiarów wyspy kuchennej, ale również do aranżacji całego wnętrza.

 

O czym pamiętać podczas wyboru okapu wyspowego?

Dobry okap wyspowy powinien wyróżniać się wydajnym i niezawodnym działaniem, powinien być estetyczny, wygodny w obsłudze oraz funkcjonalny.

 

Podpowiadamy, na co dokładnie warto zwrócić uwagę podczas wyboru tego rodzaju sprzętu!

 

  • Skuteczność działania okapu

Jak zaznaczyliśmy już wcześniej, kuchenne okapy wyspowe mogą pracować w dwóch trybach – jako wyciąg albo jako pochłaniacz. Niezależnie od wybranego trybu pracy, urządzenie powinno być wyposażone w wydajnie działającą turbinę. Jej moc dobiera się w zależności od wielkości pomieszczenia – im jest ono większe, tym turbina powinna działać efektywniej.

 

Należy także zwrócić uwagę na filtry zastosowane w okapie. Stosuje się wówczas filtry metalowe – wykonane z aluminium, które dobrze wyłapują cząsteczki tłuszczu powstające podczas gotowania. Filtry te mogą być myte. Dodatkowe filtry węglowe pozwalają na zniwelowanie nieprzyjemnych zapachów.

 

  • Obsługa okapu

W przypadku okapów wyspowych należy także zwrócić uwagę na ich obsługę. Ze względu na montaż urządzenia pośrodku kuchni jego panel sterowania powinien być w zasięgu ręki.

 

Wiele modeli okapów wyspowych wyposażanych jest również w piloty zdalnego sterowania albo można obsługiwać je z wykorzystaniem aplikacji na smartfony. Dzięki temu nie trzeba sięgać dłonią do okapu – można wtedy sterować jego pracą jeszcze wygodniej.

 

Dodatkowym plusem będzie funkcja timer – dzięki niej można określić czas pracy wentylatora. Po wyznaczonym czasie urządzenie wyłączy się automatycznie.

 

  • Oświetlenie okapu

Dobry okap wyspowy powinien posiadać także własne oświetlenie – pozwoli ono wtedy na łatwiejsze przygotowywanie dań. Warto zwrócić uwagę na technologię oświetlenia. Najlepszy wybór do diody SMD LED – są energooszczędne i żywotne, dzięki czemu pobierają mniej energii i pracują dłużej niż halogeny.

 

Do sprawdzenia pełnej kolekcji okapów wyspowych zaprasza polska firma Nortberg. Z jej ofertą można zapoznać się na stronie internetowej: https://nortberg.pl/k,1,wyspowe.html. Zachęcamy do złożenia zamówienia!

MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Dzieci w sieci (foto)

Dzieci w sieci (foto)

Internet – narkotyk XXI wieku, cyberprzemoc – choć nie zostawia śladów na ciele, stanowi ogromne zagrożenie, także dla dzieci i młodzieży. - Nigdy w historii świata nie było tak wielkiego przełomu, jak teraz poprzez rozwój technologii cyfrowych. Dają wielkie możliwości, ale też niosą ogromne zagrożenia. Tu dzieci są ekspertami, to one wiedzą, jak coś w sieci znaleźć. Mówimy o społeczeństwie wiedzy, ale czy to społeczeństwo mądrości? Co nas czeka w przyszłości, jeśli już jest tak źle? – pytał jeden z prelegentów podczas konferencji „Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w Internecie – profilaktyka cyberprzemocy”.
zobacz więcej
Czy mamy szanse?

Czy mamy szanse?

Ostrołęka chce wprowadzić nowe przedsięwzięcia do planu inwestycyjnego całego subregionu. Tego samego, w którym ujęte są m.in. obwodnica śródmiejska Wyszkowa, droga powiatowa od S-8 do Prabut oraz remont kardiologii i oddziału wewnętrznego wyszkowskiego szpitala. Wszystkie inwestycje czekają na unijne dofinansowanie. Radni miejscy i powiatowi zebrali się w tej sprawie 24 sierpnia na nadzwyczajnych sesjach.
zobacz więcej
Za tydzień Wigilia Miejska

Za tydzień Wigilia Miejska

Tuż przed świętami wyszkowianie, tradycyjnie już, spotkają się na plenerowej Wigilii Miejskiej na skwerze przy fontannie: niedziela 18 grudnia, godz. 15, ul. Sowińskiego.
zobacz więcej
Wyszkowskie szkoły w rankingu „Perspektyw”

Wyszkowskie szkoły w rankingu „Perspektyw”

I Liceum Ogólnokształcące oraz Zespoły Szkół nr 1 i 3 znalazły się w renomowanych rankingach szkół ponadgimnazjalnych „Perspektyw”.
zobacz więcej
Zitcom