Ogromny pożar. Rodzina dziękuje za pomoc

Wydarzenia

Ogromny pożar. Rodzina dziękuje za pomoc

14.10.2016
autor: Sylwia Bardyszewska
11 godzin trwało gaszenie pożaru na terenie gospodarstwa w Starych Budach, w gminie Brańszczyk. Za pomoc właściciele są ogromnie wdzięczni strażakom, ale też sąsiadom i znajomym.
Pożar budynku gospodarczego wybuchł w poniedziałek 10 października ok. godz. 18.40. Jako pierwsze na miejsce dotarły dwa zastępy straży państwowej z Wyszkowa i ochotnicza z Brańszczyka. W ogniu stało wypełnione sianem poddasze obory. Obawiano się, by nie pożar nie przeniósł się na sąsiednie budynki, szczególnie stojącą obok stodołę. 
Na miejsce wezwano kolejne siły z terenu powiatu wyszkowskiego. „W miarę przybywania dodatkowych jednostek, rozpoczęto podawanie kolejnych prądów gaśniczych do wnętrza poddasza, celem zlokalizowania pożaru. Znajdujące się w budynku siano wydzielało duże ilości zadymienia, co utrudniało działania strażaków” – informuje wyszkowska straż pożarna. – „Gdy cała zmiana z JRG brała udział w gaszeniu pożaru, teren powiatu wyszkowskiego zabezpieczali strażacy z OSP. Działania trwały 11 godzin i zużyto ok. 70 ton wody.
Za zaangażowanie, duże starania rodzina jest bardzo wdzięczna strażakom, którymi dowodził kpt. Przemysław Czuper. – Dobrze, że nie zajęła się stodoła, garaże – podkreślają. – Wszystkich strażakom, tym z Wyszkowa i ochotnikom bardzo dziękujemy. Akcja trwała do 5.00 rano. Dziękujemy też sąsiadom, znajomym z innych wsi, którzy też bardzo nam pomogli.
Na miejscu obecnych było aż 11 samochodów straży pożarnej: cztery z JRG Wyszków, dwa z OSP w Brańszczyku, OSP w Kamieńczyku, Rybnie, Lucynowie Dużym, Porębie i Budach Nowych, a także strażacy z Gulczewa.
PSP Wyszków
AK Finanse 728x90 (23.10.2019)
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Nowa naczelnik edukacji

Nowa naczelnik edukacji

Agnieszka Deptuła wygrała ogłoszony przez starostę konkurs na naczelnika wydziału edukacji. Obowiązki przejmie z dniem 1 lipca.
zobacz więcej
Akwarium dla dziecka

Akwarium dla dziecka

Już od dawna, częstym zwyczajem wśród rodziców jest dawanie dzieciom prezentów, w postaci zwierząt. Z pewnością ucieszy on każde dziecko, o ile jest to rozsądny i odpowiedzialny prezent, a maluch nie potraktuje go, jak zabawki na 5 minut. Każde zwierzę odczuwa tak samo, jak człowiek. Jeśli zdecydujesz się kupić dziecku np. akwarium, musisz pamiętać, że należy o nie dbać. To nie może być tylko chwilowy wymysł. Jeśli Twoja pociecha od dłuższego czasu mówi, że marzy o akwarium z rybkami, to nie znaczy też, że nie możesz się na taki pomysł zgodzić. Wręcz przeciwnie, pokaż swojemu dziecku, że chcesz spełniać jego marzenia. Pamiętaj jednak, żeby nauczyć je kilku podstawowych zasad.
zobacz więcej
Niedzielna barwna, ale i poważna (foto)

Niedzielna barwna, ale i poważna (foto)

W Niedzielę Palmową wyszkowskie kościoły zachwycały różnorodnością barw, a przyniesione przez wiernych okazałe palmy imponowały wielkością. Ponad 6 m miała najwyższa palma zgłoszona do konkursu organizowanego co roku w kościele p.w. św. Wojciecha.
zobacz więcej
Spotkanie w sprawie upamiętnienia Jaskółki (foto)

Spotkanie w sprawie upamiętnienia Jaskółki (foto)

Trzecie spotkanie w sprawie upamiętnienia Stanisława Wróbla ps. Jaskółka, oficera Armii Krajowej, bestialsko zamordowanego przez Niemców w maju 1943 r., odbyło się 8 sierpnia w urzędzie miejskim . Zebrani kontynuowali dyskusję dotyczącą utworzenia szlaku śladami „Jaskółki”. 
zobacz więcej
Zitcom
Zitcom