Odśnieżajmy chodniki! (foto)

Wydarzenia

Odśnieżajmy chodniki! (foto)

23.01.2018
autor: Sylwia Bardyszewska, fot. Elżbieta Szczuka
- apelują przechodnie. – W centrum miasta po prostu nie da się przejść – skarży się nasza czytelniczka.
Gmina przypomina, że tam, gdzie chodniki przylegają do posesji, odśnieżanie należy do właścicieli i użytkowników nieruchomości. Odśnieżanie chodników leży również w obowiązku spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych.
Interwencje w urzędzie miejskim i straży miejskiej zaczęły się we wtorek, po pierwszych intensywnych opadach śniegu. Skargi i na gminę, i na właścicieli nieruchomości.
Gmina nie odśnieża dróg krajowych (ul. Serocka i Kościuszki) oraz wojewódzkich (ul. Pułtuska do skrzyżowania z Sowińskiego). - Mieszkańcy muszą pamiętać, że w pierwszej kolejności odśnieżane są główne ulice – przypomina naczelnik miejskiego wydziału gospodarki komunalnej Robert Garbarczyk. – Ulice na osiedlach nie będą odśnieżane w pierwszej kolejności. Poza tym opady śniegu są bardzo intensywne. Przed godz. 7 miasto jest już odśnieżone, a od 8.30 trzeba odśnieżać od nowa. A niektórzy myślą, że w ogóle nie było odśnieżane.
Strażnicy miejscy interweniują u właścicieli prywatnych posesji, jeśli chodniki są nieodśnieżane. Przed domami odśnieżanie zaczyna się, gdy mieszkańcy wrócą z pracy, przed punktami usługowymi – po ich otwarciu. 
Piesi apelują również do kierowców. Gdy na ulicach zalega śnieg, trudniej nie tylko o miejsce parkingowe, ale, niestety, również o zrozumienie. Kierowcy zastanawiają chodniki, zmuszając pieszych do schodzenia w kałuże lub brnięcia przez roztapiający się śnieg.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Bricomarche
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku

Sonda

3.67% (58 głosów)
3.48% (55 głosów)
27.99% (442 głosów)
2.91% (46 głosów)
2.60% (41 głosów)
4.50% (71 głosów)
29.89% (472 głosów)
3.93% (62 głosów)
2.28% (36 głosów)
2.60% (41 głosów)
16.15% (255 głosów)