Odśnieżajmy chodniki! (foto)

Wydarzenia

Odśnieżajmy chodniki! (foto)

23.01.2018
autor: Sylwia Bardyszewska, fot. Elżbieta Szczuka
- apelują przechodnie. – W centrum miasta po prostu nie da się przejść – skarży się nasza czytelniczka.
Gmina przypomina, że tam, gdzie chodniki przylegają do posesji, odśnieżanie należy do właścicieli i użytkowników nieruchomości. Odśnieżanie chodników leży również w obowiązku spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych.
Interwencje w urzędzie miejskim i straży miejskiej zaczęły się we wtorek, po pierwszych intensywnych opadach śniegu. Skargi i na gminę, i na właścicieli nieruchomości.
Gmina nie odśnieża dróg krajowych (ul. Serocka i Kościuszki) oraz wojewódzkich (ul. Pułtuska do skrzyżowania z Sowińskiego). - Mieszkańcy muszą pamiętać, że w pierwszej kolejności odśnieżane są główne ulice – przypomina naczelnik miejskiego wydziału gospodarki komunalnej Robert Garbarczyk. – Ulice na osiedlach nie będą odśnieżane w pierwszej kolejności. Poza tym opady śniegu są bardzo intensywne. Przed godz. 7 miasto jest już odśnieżone, a od 8.30 trzeba odśnieżać od nowa. A niektórzy myślą, że w ogóle nie było odśnieżane.
Strażnicy miejscy interweniują u właścicieli prywatnych posesji, jeśli chodniki są nieodśnieżane. Przed domami odśnieżanie zaczyna się, gdy mieszkańcy wrócą z pracy, przed punktami usługowymi – po ich otwarciu. 
Piesi apelują również do kierowców. Gdy na ulicach zalega śnieg, trudniej nie tylko o miejsce parkingowe, ale, niestety, również o zrozumienie. Kierowcy zastanawiają chodniki, zmuszając pieszych do schodzenia w kałuże lub brnięcia przez roztapiający się śnieg.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku

Sonda

Kto, Twoim zdaniem, wygrał debatę kandydatów na burmistrza?
(Materiały z debaty na naszej stronie www i naszym kanale YT)
22.14% (188 głosów)
29.09% (247 głosów)
6.95% (59 głosów)
6.95% (59 głosów)
34.86% (296 głosów)
manhattan