Obwodnica oddana do ruchu. Uwaga na skrzyżowaniu z Białostocką (foto)

Wydarzenia

Obwodnica oddana do ruchu. Uwaga na skrzyżowaniu z Białostocką (foto)

18.10.2018
autor: Sylwia Bardyszewska
W czwartek po południu puszczono ruch na obwodnicy śródmiejskiej. Kierowcy muszą uważać na skrzyżowaniu z ul. Białostocką, gdzie zmieniła się organizacja ruchu. Ulica Białostocka - od miasta do obwodnicy – stała się drogą podporządkowaną.
III i IV etap obwodnicy to połączenie ul. Leśnej z Białostocką, budowa w sumie 1,8 km drogi, z estakadą nad torami. Wiadukt powstał w pobliżu obecnego przejazdu na ul. Sienkiewicza. Po zakończeniu inwestycji przejazd zostanie zamknięty. Na skrzyżowaniu ul. Sienkiewicza i Świętojańskiej wybudowane zostało rondo, od którego obwodnica biegnie do ul. Matejki, gdzie łukiem została włączona w ul. Białostocką, stając się drogą z pierwszeństwem przejazdu.
I w tym miejscu, po otwarciu obwodnicy, zapanowało największe zamieszanie. Stąd obecność policji. Kierowcy jeżdżą na pamięć, nie zwracając uwagi na oznakowanie pionowe i poziome. Na rozjeździe namalowane są pasy ruchu, a na wjeździe na obwodnicę od strony miasta stoi znak STOP. Z drugiej strony natomiast, na wjeździe w ul. Białostocką w kierunku miasta jest ograniczenie tonażu samochodów do 15 ton. Takiego zakazu nie ma na razie z drugiej strony ulicy, od strony skrzyżowania z ul. Kościuszki. Gmina postanowiła poczekać z tym na otwarcie przebudowywanego węzła w Turzynie.
Obwodnica została oddana do ruchu, ale prace wykończeniowe jeszcze trwają m.in. na ul. Matejki i ul. Sienkiewicza, która stała drogą serwisową.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
W hołdzie lotniczym bohaterom (foto)

W hołdzie lotniczym bohaterom (foto)

Obchody stulecia Lotnictwa Polskiego obchodzono w Wyszkowie w sobotę 15 września. Ich organizatorami byli: Gmina Wyszków i Stowarzyszenie Seniorów Lotnictwa Wojskowego Oddział Warszawsko-Mazowiecki. Rozpoczęły je uroczystości na cmentarzu parafialnym, przy grobie por. pil. Stefana Okrzei.  
zobacz więcej
Po prostu weszli, zagadali, okradli

Po prostu weszli, zagadali, okradli

Mimo licznych apeli o ostrożność wciąż dochodzi do oszustw na seniorach. Złodzieje wykorzystują ich naiwność, działają w wyjątkowo bezczelny sposób. Tydzień temu na 9 tys. zł okradziona została 79-letnia mieszkanka jednego z wyszkowskich osiedli. Policja zatrzymała jedną osobę zamieszaną w kradzież.
Podobnych przypadków nie brakuje w sąsiednich powiatach, oszustw na opiekę społeczną, służbę rolną, rodzinę, a nawet… powołania kapłańskie.
zobacz więcej
Rowerami na wrzosowiska (foto)

Rowerami na wrzosowiska (foto)

Około stu osób pojechało w niedzielę 4 września na rajd rowerowy „Wrzosowiska 2016”, zorganizowany przez Klub Przyjaciół Wyszkowa. Siedem godzin spędzonych wśród kojącej oko przyrody, w miłym towarzystwie, przeprawa przez zagajnik i wiele atrakcji przygotowanych przez organizatorów – to wszystko sprawiło, że ta wyprawa na długo zostanie w pamięci uczestników.
zobacz więcej
Korek gigant

Korek gigant

– ostrzegają kierowcy wracający właśnie z Warszawy. Na trasie S-8 między Radzyminem a Wyszkowem, w Trojanach, samochód ciężarowy przewrócił się na jezdnię.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
manhattan