Obwodnica oddana do ruchu. Uwaga na skrzyżowaniu z Białostocką (foto)

Wydarzenia

Obwodnica oddana do ruchu. Uwaga na skrzyżowaniu z Białostocką (foto)

18.10.2018
autor: Sylwia Bardyszewska
W czwartek po południu puszczono ruch na obwodnicy śródmiejskiej. Kierowcy muszą uważać na skrzyżowaniu z ul. Białostocką, gdzie zmieniła się organizacja ruchu. Ulica Białostocka - od miasta do obwodnicy – stała się drogą podporządkowaną.
III i IV etap obwodnicy to połączenie ul. Leśnej z Białostocką, budowa w sumie 1,8 km drogi, z estakadą nad torami. Wiadukt powstał w pobliżu obecnego przejazdu na ul. Sienkiewicza. Po zakończeniu inwestycji przejazd zostanie zamknięty. Na skrzyżowaniu ul. Sienkiewicza i Świętojańskiej wybudowane zostało rondo, od którego obwodnica biegnie do ul. Matejki, gdzie łukiem została włączona w ul. Białostocką, stając się drogą z pierwszeństwem przejazdu.
I w tym miejscu, po otwarciu obwodnicy, zapanowało największe zamieszanie. Stąd obecność policji. Kierowcy jeżdżą na pamięć, nie zwracając uwagi na oznakowanie pionowe i poziome. Na rozjeździe namalowane są pasy ruchu, a na wjeździe na obwodnicę od strony miasta stoi znak STOP. Z drugiej strony natomiast, na wjeździe w ul. Białostocką w kierunku miasta jest ograniczenie tonażu samochodów do 15 ton. Takiego zakazu nie ma na razie z drugiej strony ulicy, od strony skrzyżowania z ul. Kościuszki. Gmina postanowiła poczekać z tym na otwarcie przebudowywanego węzła w Turzynie.
Obwodnica została oddana do ruchu, ale prace wykończeniowe jeszcze trwają m.in. na ul. Matejki i ul. Sienkiewicza, która stała drogą serwisową.
Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Jeden krok do zdrowego budowania - przeczytaj "Poradnik Inwestora"

Jeden krok do zdrowego budowania - przeczytaj "Poradnik Inwestora"

Czy naturalne materiały i technologie budowlane – mające zerowy lub wręcz ujemny ślad węglowy – można zastosować na szeroką skalę przy budowie domu jednorodzinnego lub w inwestycji publicznej? Oczywiście, że tak! Jak to zrobić krok po kroku pokazuje „Poradnik Inwestora”, pierwszy w Polsce przystępny zbiór wiedzy o materiałach i technologiach naturalnych. Jest adresowany zarówno do inwestorów indywidualnych, samorządowych jak i deweloperów. A przede wszystkim pozwala zrozumieć, czym jest to budownictwo, z jakich rozwiązań korzysta oraz dlaczego są one warte zastosowania.
zobacz więcej
Najlepsza uczennica z języka polskiego ma Mazowszu (FOTO)

Najlepsza uczennica z języka polskiego ma Mazowszu (FOTO)

Najlepsza uczennica z języka polskiego w szkołach podstawowych województwa mazowieckiego pochodzi z Wyszkowa. Nazywa się Maria Szewczyk i jest uczennicą klasy 8a Szkoły Podstawowej nr 5 w im. Żołnierzy Armii Krajowej w Wyszkowie.
zobacz więcej
Tworzenie sklepów internetowych - dlaczego warto?

Tworzenie sklepów internetowych - dlaczego warto?

W erze cyfryzacji i rosnących możliwości technologicznych, przedsiębiorcy znajdują coraz to nowsze sposoby na rozszerzenie swojej działalności. Jednym z najbardziej skutecznych i dynamicznie rozwijających się kanałów sprzedaży jest handel elektroniczny. Firmy, które wcześniej opierały się na tradycyjnych metodach sprzedaży, dziś masowo przenoszą swoje biznesy do przestrzeni online. Tworzenie sklepów internetowych stało się nie tyle opcją, co koniecznością, aby dotrzymać kroku rosnącym wymaganiom rynku oraz zmieniającym się nawykom zakupowym konsumentów.
zobacz więcej
Jak często stosować maski do twarzy?

Jak często stosować maski do twarzy?

Maseczki kosmetyczne zdobywają coraz więcej zwolenników i stają się nieodłącznym elementem rytuałów pielęgnacyjnych wielu osób. Ich popularność wynika nie tylko z bezpośrednich efektów, takich jak poprawa kondycji skóry, ale również z tego, że stanowią one doskonałą okazję do stworzenia domowego spa i poświęcenia czasu na dbałość o urodę. Przy wyborze maseczki, wiele osób zastanawia się nad tym, jak często można ją stosować, aby osiągnąć najlepsze efekty bez ryzyka nadwyrężenia skóry.
zobacz więcej