Numizmatyka - hobby, na którym da się zarobić

Wydarzenia

Numizmatyka - hobby, na którym da się zarobić

01.08.2020
autor: materiał zewnętrzny
Kolekcjonowanie starych monet staje się coraz bardziej popularnym hobby, ze względu na to, że to już nie tylko szukanie i zbieranie, ale sposób na bezpieczne inwestowanie swoich oszczędności, których wartość może się pomnożyć.

 

Co to numizmatyka?

Numizmatyka od XIV wieku zajmuje się badaniem historii, kształtu, znaków menniczych i techniki wykonania monet. W zależności od tego, z jakiego kruszca monety zostały wykonane, jaka jest ich waga i stan ogólny, oraz jaki był ich nakład, możemy określić ile są one warte. Numizmatyka to również inne wartościowe i ciekawe przedmioty, między innymi ordery, medale i odznaczenia, banknoty, a także sztabki złota i srebra
 

Inwestowanie w monety

W portalu takim jak https://numimarket.pl znajdziemy różnego rodzaju i pochodzenia monety, w które możemy zainwestować swoje pieniądze. Numimarket zbiera największe sklepy numizmatyczne w Polsce, które są szczegółowo weryfikowane. Wieloletnie doświadczenie specjalistów z zakresu numizmatyki wzbudza nasze zaufanie, że w nasze ręce trafią jedynie wartościowe egzemplarze. Przeglądając ofertę monet zwróćmy uwagę na ich stan wizualny i dostępność na rynku, ponieważ możemy trafić na rzadki egzemplarz.
 


 

Jakie monety zbierać?

Możemy zainwestować swoje oszczędności w specjalnie wybijane monety bulionowe (inwestycyjne, lokacyjne), które z czasem mogą zyskać wartość kolekcjonerską i są poszukiwane przez kolekcjonerów ze względu na ich niski nakład w konkretnym roku. Monety bulionowe posiadają charakterystyczne oznaczenie wagi wyrażonej w uncjach. Ich cena zależy od rodzaju oraz kruszcu, z jakiego zostały wykonane, a ich wartość zostaje wyznaczana na podstawie aktualnego kursu danego metalu. Z tego powodu zdarza się, że niektóre monety bulionowe są droższe niż to by wynikało z wartości kruszcu.

Jeśli zainteresowała nas numizmatyka, możemy zbierać monety kolekcjonerskie. Ich wartość zależy od ilości, w jakiej zostały wybite, oraz od tego, jaki kruszec do nich wykorzystano. Prawie zawsze monety kolekcjonerskie z czasem stają się warte jeszcze więcej. To dobry sposób na zainwestowanie swoich oszczędności, a przy okazji okazja do zainteresowania się historią numizmatyki.

Należy pamiętać o tym, że inwestowanie w kruszce zawsze wiąże się z ryzykiem. Na początku lepiej kupować monety, na które nie przeznaczymy całych swoich oszczędności. To pozwoli na zdobycie doświadczenia. Wiele informacji o numizmatyce uzyskamy na forach internetowych, gdzie często możemy sięgnąć opinii znawców z tej dziedziny nauki. Możemy także kupić specjalistyczne książki, poradniki lub czasopisma. Warto zainteresować się lokalnymi sklepami z monetami oraz towarzystwami numizmatycznymi.

MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość