Nowy dyrektor wyszkowskiego szpitala

Wydarzenia

Nowy dyrektor wyszkowskiego szpitala

20.08.2019
autor: Starostwo Powiatowe, opr. SB
Tomasz Bolesław Boroński wygrał konkurs na stanowisko dyrektora Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wyszkowie.
 
Jak już informowaliśmy, konkurs został ogłoszony w związku z przejściem na emeryturę z dniem 26 września dyrektor Cecylii Domżały, która szpitalem kierowała od 2003 r. 
W konkursie wzięło udział dwóch kandydatów. W poniedziałek 19 sierpnia odbyły się ponadgodzinne rozmowy kwalifikacyjne, natomiast uchwałę o wyborze kandydata na stanowisko kierownicze na okres 6 lat zarząd powiatu podjął jednogłośnie podczas wtorkowego posiedzenia.
Tomasz Boroński ma 53 lata. Jest absolwentem Politechniki Warszawskiej, gdzie najpierw ukończył studia inżynierskie na Wydziale Inżynierii Środowiska, a następne kontynuował studia na Wydziale Nauk Społecznych i Administracji, otrzymując tytuł naukowy magistra w specjalności zarządzanie nieruchomościami. Ukończył także studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim w kierunku zarządzania podmiotami leczniczymi w dobie przekształceń własnościowych.
Przez ostatnie 7 lat Tomasz Boroński piastował stanowisko zastępcy dyrektora ds. administracyjno-eksploatacyjnych w Szpitalu Powiatowym w Wołominie. W wołomińskiej służbie zdrowia odpowiadał m.in. za tworzenie i realizację planów inwestycyjnych, kierowanie zespołem zamówień publicznych, wdrażanie nowoczesnych Systemów Zarządzania Jakością, gospodarowanie środkami finansowymi, nadzór nad informatyzacją placówki oraz nadzór nad gospodarką techniczną, magazynową, wyposażeniem w sprzęt medyczny i techniczny, realizację zakupów i zamówień oraz funkcjonowanie taboru samochodowego szpitala. 
W swojej karierze zawodowej pracował również w Telewizji Polskiej S.A., gdzie kierował m.in. zakładem konserwacji i remontów oraz zakładem energetyki i remontów. Od 2012 roku posiada licencję zarządzania nieruchomościami wydaną przez Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej.
- Nowy dyrektor jest trenerem i wykładowcą kadr menedżerskich jednostek służby zdrowia z zakresu między innymi optymalizacji finansowej ich działalności. Ma opinię dobrego menedżera i fachowca - wybór uzasadnia starosta Jerzy Żukowski. - Komisję konkursową przekonał między innymi niezwykle profesjonalnym podejściem do koncepcji funkcjonowania szpitala, w tym przygotowaną dokumentacją konkursową. Przed panem Tomaszem Borońskim stoi z pewnością wiele wyzwań.
Tomasz Boroński stoi na czele zespołu technicznego ds. uruchomienia szpitala w budowanym na Ursynowie Szpitalu Południowym w Warszawie. Nadzoruje m.in. dostosowanie organizacji i funkcjonalności do kontraktu NFZ, weryfikuje procedury medyczne i wyposażenie w nowych pomieszczeniach z ponad 300 łóżkami oddziałowymi.
Nowy dyrektor jest mieszkańcem Kobyłki (powiat wołomiński), żonaty, ma dwójkę dorosłych dzieci: córkę 21 lat i syna 29 lat. W czasie prywatnym jest wielkim miłośnikiem historii Polski i literatury okresu międzywojennego i II wojny światowej. W czasie wolnym poznaje nowe techniki informatyczne oraz uprawia piłkę siatkową i piłkę nożną.
AK Finanse 728x90 (23.10.2019)
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Kolejni kierowcy z promilami

Kolejni kierowcy z promilami

Od początku roku wyszkowscy policjanci zatrzymali 90 nietrzeźwych kierujących. W ciągu ostatniej doby zatrzymano kolejnych dwóch. Motorowerzysta, który miał ponad 1,5 promila, został zatrzymany przez świadka. Drugi z kierowców miał blisko 1 promil i nie posiada uprawnień do kierowania. W takim stanie wsiadł za kierownicę opla.
zobacz więcej
Rodzina przekazała pamiątki po burmistrzu Wolskim (foto)

Rodzina przekazała pamiątki po burmistrzu Wolskim (foto)

Jarosław Wolski, syn Bolesława, honorowego obywatela Gminy Wyszków i wnuk Stanisława, przedwojennego burmistrza Wyszkowa, przekazał w piątek 8 grudnia Gminie Wyszków pamiątki po dziadku i ojcu. Wyszkowianie będą je mogli obejrzeć w nowym roku na wystawie w bibliotece. - Kończymy zagospodarowanie placu Wyzwolenia, gdzie chcemy postawić pomnik pana dziadka - poinformował podczas spotkania w urzędzie miejskim burmistrz Grzegorz Nowosielski – Zależy nam na budowaniu lokalnej tożsamości.
zobacz więcej
Lekcja ekologii z ministrem (foto)

Lekcja ekologii z ministrem (foto)

Ekologia - to temat często poruszany w naszych szkołach. Rzadko zdarza się jednak, by lekcję poprowadził sam minister środowiska. Henryk Kowalczyk w czwartek 13 grudnia odwiedził Szkołę Podstawową w Leszczydole Starym.
zobacz więcej
Dla mnie las jest świątynią (foto)

Dla mnie las jest świątynią (foto)

Po 45 latach 7 miesiącach i dwóch tygodniach pracy w Nadleśnictwie Wyszków w końcu lipca odchodzi na emeryturę Wojciech Kwiatkowski, nadleśniczy, honorowy obywatel Gminy Długosiodło. – Kiedy chodzę rano po lesie, obcuję z przyrodą, to czuję się człowiekiem spełnionym, tak zawodowo, jak i rodzinnie – podkreśla.
zobacz więcej
Zitcom
Zitcom