Nowości w CKU (foto)

Wydarzenia

Nowości w CKU (foto)

11.09.2017
autor: Elżbieta Borzymek
Centrum Kształcenia Ustawicznego, w którym wiedzę zdobywają dorośli, rok szkolny 2017/18 rozpoczęło w sobotę 9 września. Była to szczególna inauguracja, gdyż ze społecznością szkoły żegnał się jej wieloletni dyrektor, który zdecydował się  przejść na emeryturę, Krzysztof Dąbrowski.  O zmianach, które czekają szkołę w roku wprowadzania reformy systemu edukacji, mówiła nowa dyrektor CKU Aneta Pękul. Do najważniejszych należą poszerzenie oferty edukacyjnej, możliwość kształcenia w dni powszednie, a nie tylko na zjazdach sobotnio-niedzielnych, oraz uruchomienie platformy e-learningowej.
W CKU naukę będzie kontynuować ok. 350 słuchaczy, na kwalifikacyjnych kursach zawodowych 150 i ok. 200 w Liceum Ogólnokształcącym i Szkole Policealnej.  Grono pedagogiczne liczy 44 nauczycieli, 1 września odeszli z niego Renata Lalak i dyr. Krzysztof Dąbrowski.  Kwiatami i z serdecznością została powitana nowa dyrektor szkoły Aneta Pękul. 
- Rozpoczynamy dziś nowy rok szkolny. Odsłaniamy  nową kartę historii tego miejsca – zwróciła się do społeczności szkoły. – Zapiszmy ją mądrze i odpowiedzialnie, nie tracąc poczucia sensu bycia tutaj razem. 
Zachęcała słuchaczy, by wyznaczali sobie cel, czyli miejsce, w którym chcą znaleźć się po ukończeniu tej szkoły. – Jeśli go określicie, trud nauki nie będzie wam straszny – zaznaczyła, zapewniając, że w CKU mogą liczyć na pomoc w realizacji swoich zamierzeń. 
Pani dyrektor przybliżyła nowości w organizacji placówki: - Po pierwsze CKU poszerzyło swoją ofertę edukacyjną. Obecnie placówka kształci w zawodach z obszarów administracyjno-usługowego,  elektryczno-elektronicznego, rolno-leśnego z ochroną środowiska oraz medyczno-społecznego. W tym roku po raz pierwszy wyszło z ofertą kształcenia zaocznego realizowanego w powszednie dni tygodnia. Kolejną nowością będzie uruchamianie kształcenia na odległość. Od stycznia 2018 r., najpierw jako element wspomagający tradycyjną formę kształcenia, zostanie uruchomione platforma e-learningowa. Od roku szkolnego 2018/19 CKU przymierza się do wykorzystania tej platformy podczas prowadzenia obowiązkowych zajęć edukacyjnych.
Życzyła siły i wytrwałości w całym roku szkolnym: – Zachęcam i zapraszam wszystkich, całą naszą społeczność, do podjęcia wyzwań rozpoczynającego się roku szkolnego.
 
Wybrałeś inny początek 
Bardzo wzruszającym momentem było pożegnanie odchodzącego na emeryturę Krzysztofa Dąbrowskiego. W imieniu grona pedagogicznego uczynili to kwiatami Aneta Pękul i Wiktor Gruchacz, pięknymi, serdecznymi słowami Elwira Sawicz-Bakuła:
- Szanowny panie dyrektorze – zwróciła się do Krzysztofa Dąbrowskiego – wybrałeś inny początek. Wisława Szymborska, polska dama poezji, powiedziała:
bo każdy przecież początek to tylko ciąg dalszy 
a księga zdarzeń zawsze otwarta w połowie”.
Serdecznie dziękujemy za wieloletnią, sumienną i rzetelną pracę na stanowisku dyrektora, zaangażowanie, wzorowe wypełnianie obowiązków służbowych, za kształtowanie sumień młodzieży, wskazywanie im właściwych dróg, za wysiłek i trud wychowawczy – podkreśliła. – Życzymy takich myśli, życzymy takich myśli i marzeń, które dają się urzeczywistnić, nadal pięknych i szlachetnych pomysłów, które podszeptuje serce, szczęścia – wymieniała. – A jeśli pan dyrektor zatęskni, poczuje, że czegoś brak, to my jesteśmy… 
Krzysztof Dąbrowski podziękował za wspólnie spędzone w murach tej szkoły lata: - Starałem się, żeby państwo czuli się w szkole dobrze – zwrócił się do żegnających go słuchaczy i nauczycieli, życząc im wszystkiego co najlepsze.
 
Ślubowanie i nagrody
Zgodnie z tradycją szkoły, słuchacze I semestru złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar. Była to też okazja, by nagrodzić najlepszych i najpilniejszych (ze 100% frekwencją) słuchaczy ubiegłego roku. 
Nagrody książkowe otrzymali: Iwona Kazimierczyk, Paulina Rogulska, Karolina Grześkiewicz, Monika Smaruj, Dorota Wyszyńska, Katarzyna Siwik, Beat Zagumna, Piotr Danilewski, Martyna Winczewska, Karolina Kalinowska, Emilia Gotowiec, Anna Baranowska, Aneta Jaczewska, Patrycja Ciok, Urszula Rembała.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Pomóż wyszkowskiej organizacji zdobyć grant!

Pomóż wyszkowskiej organizacji zdobyć grant!

Już po raz kolejny Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym zakwalifikowało się do programu „Decydujesz, pomagamy”. O tym, czy otrzyma środki na zagospodarowanie tarasu i stworzenie sensorycznego mini ogródka, decydują klienci sklepu Tesco.
zobacz więcej
Zwierzyna na drogach. Coraz więcej wypadków

Zwierzyna na drogach. Coraz więcej wypadków

Policjanci apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w okolicach lasów, łąk i pól, gdzie na drogę często wychodzą dzikie zwierzęta. Tylko w ciągu ostatniego miesiąca doszło do 9 zdarzeń drogowych z udziałem zwierzyny leśnej. Na szczęście, nikt z podróżujących nie został ranny.
zobacz więcej
Umowa podpisana, czekamy na budowę (foto)

Umowa podpisana, czekamy na budowę (foto)

Ta wiadomość z pewnością ucieszy mieszkańców szczególnie Rybienka Leśnego, Latoszka i Skuszewa. W czwartek 25 maja podpisano umowę na zaprojektowanie i budowę kładki dla pieszych i rowerzystów przy moście samochodowym. W tym roku wykonawca zamierza zaprojektować obiekt, wybudować chodnik od strony Latoszka i poprawić schody. Sama kładka powstanie w przyszłym roku.
zobacz więcej
Po prostu weszli, zagadali, okradli

Po prostu weszli, zagadali, okradli

Mimo licznych apeli o ostrożność wciąż dochodzi do oszustw na seniorach. Złodzieje wykorzystują ich naiwność, działają w wyjątkowo bezczelny sposób. Tydzień temu na 9 tys. zł okradziona została 79-letnia mieszkanka jednego z wyszkowskich osiedli. Policja zatrzymała jedną osobę zamieszaną w kradzież.
Podobnych przypadków nie brakuje w sąsiednich powiatach, oszustw na opiekę społeczną, służbę rolną, rodzinę, a nawet… powołania kapłańskie.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku

Najczęściej komentowane

Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
fotobudka star - czarne tło
manhattan