Nowe – stare Słoneczko

Wydarzenia

Nowe – stare Słoneczko

23.03.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Wygląda na to, że rodzice przedszkolaków ze „Słoneczka” będą musieli przyzwyczaić się do częściowo nowej nazwy. Obecne Przedszkole nr 3 po przeniesieniu na ul. Meliorantów stanie się Przedszkolem nr 2. Dzięki temu formalnemu zabiegowi, negatywna opinia kuratorium nie wpłynie na przeprowadzkę przedszkola.
Jak informowaliśmy na naszym portalu, ostrołęcka delegatura kuratorium oświaty negatywnie zaopiniowała uchwałę rady miejskiej o przeniesieniu przedszkola do nowej siedziby. Powód? Obawa, czy budowa zakończy się w terminie i niepowiadomienie wszystkich rodziców o zamiarze przeniesienia placówki.
Gmina złożyła zażalenie, które w pierwszej kolejności trafiło do Mazowieckiego Kuratora Oświaty. - Kurator przyznaje, że zawiadomiliśmy rodziców, ale podtrzymuje wątpliwości, czy zdążymy przedszkole wybudować. Nasze zażalenie zostało skierowane do ministerstwa edukacji – na połączonym posiedzeniu komisji 21 marca poinformowała Aneta Kowalewska.
Jeśli procedura odwoławcza przeciągnie się, gmina może nie zdążyć z przeprowadzką do września. By zabezpieczyć się, postanowiła utworzyć przy ul. Meliorantów nowe – stare przedszkole. Nowe – bo numer 2, stare – bo to wciąż „Słoneczko”, do którego z ul. 11 Listopada przeniosą się przedszkolaki wraz z kadrą opiekunów.
- To zabieg tylko i wyłącznie administracyjny – podkreśliła zastępczyni burmistrza. - Budynek jest wykańczany, nie ma żadnego zagrożenia dla inwestycji. W maju będzie czekał na odbiory. Jeśli okaże się, że w niedługim czasie nasze zażalenie zostanie uznane, to uchylimy uchwałę o utworzeniu Przedszkola nr 2 i wszystko zostanie po staremu. Jeśli potrwa to dłużej, będziemy mieli Przedszkole nr 2 i nazwiemy je Słoneczkiem. Najistotniejsze jest to, żeby dzieci, rodzice i nauczyciele mieli ciągłość funkcjonowania.
Decyzję w tej sprawie radni podejmą na sesji 30 marca. Na wspólnym posiedzeniu komisji projekt zaopiniowali pozytywnie.
Fotobudka star - poziom
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
W uznaniu zasług księdza Szulca i kryptologa Różyckiego (foto)

W uznaniu zasług księdza Szulca i kryptologa Różyckiego (foto)

2 grudnia minęło 5 lat od śmierci ks. Stanisława Szulca, wieloletniego proboszcza parafii św. Wojciecha i Honorowego Obywatela Wyszkowa. Jego pamięć uczcili parafianie i samorządowcy. Wkrótce kolejna, związana z nadaniem rondu przy kościele imienia księdza kanonika.
Drugie nowe rondo, jak już informowaliśmy, będzie nosiło imię Jerzego Różyckiego, matematyka i kryptologa.
zobacz więcej
Stanowisko powietrza nie oczyści

Stanowisko powietrza nie oczyści

O jakości powietrza w Wyszkowie dyskutowano na dzisiejszej sesji rady miejskiej. Wojciech Chodkowski zaproponował radnym podjęcie stanowiska w sprawie stałego pomiaru stężenia szkodliwych pyłów, burmistrz Nowosielski – rozmowy z sąsiadami, żeby nie palili śmieci w piecach, Włodzimierz Gryz – kontrole straży miejskiej, a Mirosław Piątek… żeby nie przesadzać.
zobacz więcej
Pomóżmy Markowi stanąć na nogi

Pomóżmy Markowi stanąć na nogi

Takiej imprezy chyba jeszcze w Wyszkowie nie było – na koncert „Gramy rap dla Marka”, w piątek 27 października w klubie Mozi, zapraszają Igor Tarnowski i Dawid Ostaszewski. Po pierwsze przyjedzie czołówka polskiej sceny hiphopowej. Po drugie i ważniejsze – to koncert charytatywny, z którego dochód zostanie przeznaczony na rehabilitację Marka Szczesnego, młodego wyszkowianina, który wraca do zdrowia po ciężkim wypadku samochodowym.
zobacz więcej
„Barbara” w Wyszkowie łagodna

„Barbara” w Wyszkowie łagodna

Instytut Meteorologii Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem. W powiecie wyszkowskim, póki co, orkan „Barbara” nie spowodował dużych szkód.
zobacz więcej
Levert
Levert
Levert
fotobudka star