Nowe – stare Słoneczko

Wydarzenia

Nowe – stare Słoneczko

23.03.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Wygląda na to, że rodzice przedszkolaków ze „Słoneczka” będą musieli przyzwyczaić się do częściowo nowej nazwy. Obecne Przedszkole nr 3 po przeniesieniu na ul. Meliorantów stanie się Przedszkolem nr 2. Dzięki temu formalnemu zabiegowi, negatywna opinia kuratorium nie wpłynie na przeprowadzkę przedszkola.
Jak informowaliśmy na naszym portalu, ostrołęcka delegatura kuratorium oświaty negatywnie zaopiniowała uchwałę rady miejskiej o przeniesieniu przedszkola do nowej siedziby. Powód? Obawa, czy budowa zakończy się w terminie i niepowiadomienie wszystkich rodziców o zamiarze przeniesienia placówki.
Gmina złożyła zażalenie, które w pierwszej kolejności trafiło do Mazowieckiego Kuratora Oświaty. - Kurator przyznaje, że zawiadomiliśmy rodziców, ale podtrzymuje wątpliwości, czy zdążymy przedszkole wybudować. Nasze zażalenie zostało skierowane do ministerstwa edukacji – na połączonym posiedzeniu komisji 21 marca poinformowała Aneta Kowalewska.
Jeśli procedura odwoławcza przeciągnie się, gmina może nie zdążyć z przeprowadzką do września. By zabezpieczyć się, postanowiła utworzyć przy ul. Meliorantów nowe – stare przedszkole. Nowe – bo numer 2, stare – bo to wciąż „Słoneczko”, do którego z ul. 11 Listopada przeniosą się przedszkolaki wraz z kadrą opiekunów.
- To zabieg tylko i wyłącznie administracyjny – podkreśliła zastępczyni burmistrza. - Budynek jest wykańczany, nie ma żadnego zagrożenia dla inwestycji. W maju będzie czekał na odbiory. Jeśli okaże się, że w niedługim czasie nasze zażalenie zostanie uznane, to uchylimy uchwałę o utworzeniu Przedszkola nr 2 i wszystko zostanie po staremu. Jeśli potrwa to dłużej, będziemy mieli Przedszkole nr 2 i nazwiemy je Słoneczkiem. Najistotniejsze jest to, żeby dzieci, rodzice i nauczyciele mieli ciągłość funkcjonowania.
Decyzję w tej sprawie radni podejmą na sesji 30 marca. Na wspólnym posiedzeniu komisji projekt zaopiniowali pozytywnie.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Bricomarche