Nowe rondo… już nie malowane

Wydarzenia

Nowe rondo… już nie malowane

01.09.2016
autor: Sylwia Bardyszewska
Zgodnie z zapowiedziami, 1 września dla ruchu otwarte zostało nowe rondo na skrzyżowaniu ulic Kościuszki, Sowińskiego i 3 Maja. To znacznie usprawniło komunikację w mieście, wraz z początkiem roku szkolnego i tak mocno zakorkowanym. 
Zamknięcie jednego z głównych skrzyżowań spowodowało spore korki, zwłaszcza na ul. Pułtuskiej. Niepokój kierowców i władz miasta budził 1 września, wraz z początkiem szkoły ruch w Wyszkowie, zwłaszcza rano i ok. godz. 16 nabiera na sile. Również wykonawcy przebudowy ul. Kościuszki zależało na otwarciu ronda wraz z końcem wakacji. By zdążyć, prace prowadzone były również nocą.
W efekcie z dniem 1 września umożliwiono wjazd i wyjazd z ul. Sowińskiego i 3 Maja. Powstało nowe rondo, w miejscu wcześniejszego, tzw. malowanego. Przypomnijmy, że kilka lat temu czerwone koło szumnie nazwane rondem najazdowym na środku skrzyżowania budziło śmiech i oburzenie, ale znacznie usprawniło ruch. Z czasem na środku stawiano różne bariery i tak tymczasowym rozwiązaniem musieliśmy się zadowalać przez… 8 lat.
Przypominamy, że na drodze krajowej nadal utrzymany jest ruch jednokierunkowy, w stronę Serocka, a dojechać można nią tylko do skrzyżowania z ul. 11 Listopada. Wiadukt będzie bowiem zamknięty jeszcze do 30 października.
KA-MED maj 2020
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Pirat drogowy stracił prawo jazdy

Pirat drogowy stracił prawo jazdy

Zatrzymane prawo jazdy, punkty karne i mandat - to sankcje za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Karę poniósł kierowca mercedesa zatrzymany przez wyszkowskich policjantów.
zobacz więcej
Doskonała zabawa bez alkoholu (foto)

Doskonała zabawa bez alkoholu (foto)

Bale Bezalkoholowe mają już 22-letnią tradycję i cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. W sobotę 16 lutego w Domu Weselnym „Sylwia” bawiło się aż 370 osób. Bale bezalkoholowe są nie tylko okazją do radosnej zabawy, udowodnienia, że jest ona możliwa bez alkoholu, ale mają też poważniejszy wymiar. – Dzisiejsze spotkanie jest świadectwem naszej odpowiedzialności za rodzinę i ojczyznę – zauważył ks. biskup Tadeusz Bronakowski.
zobacz więcej
ŻYCIE W PEŁNI: Nieidealne... jest idealne!

ŻYCIE W PEŁNI: Nieidealne... jest idealne!

Grudzień, zapach pierniczków, spędzenie każdej chwili na szukaniu prezentów, porządkach domowych i planowaniu. Tak, to magiczny czas, wobec którego mamy bardzo DUŻE oczekiwania..., które mogą okazać się nierealistyczne. 
zobacz więcej
Obróbka glifów po wymianie okien - jak prawidłowo ją wykonać?

Obróbka glifów po wymianie okien - jak prawidłowo ją wykonać?

Przeprowadzenie wymiany okien w mieszkaniu, albo w domu to jedna z pośród istotnych prac czynności remontowych. Na wymianę okien decydujemy się ze względów estetycznych. Niemniej jednak istotna jest także kwestia utraty ciepła przez stare okna, co generuje większe rachunki. Usuwanie starych okien związane jest zawsze z tym, iż glify w których się one znajdowały trzeba jeszcze raz obrobić.
zobacz więcej
Zitcom
Zitcom