Nowe rondo… już nie malowane

Wydarzenia

Nowe rondo… już nie malowane

01.09.2016
autor: Sylwia Bardyszewska
Zgodnie z zapowiedziami, 1 września dla ruchu otwarte zostało nowe rondo na skrzyżowaniu ulic Kościuszki, Sowińskiego i 3 Maja. To znacznie usprawniło komunikację w mieście, wraz z początkiem roku szkolnego i tak mocno zakorkowanym. 
Zamknięcie jednego z głównych skrzyżowań spowodowało spore korki, zwłaszcza na ul. Pułtuskiej. Niepokój kierowców i władz miasta budził 1 września, wraz z początkiem szkoły ruch w Wyszkowie, zwłaszcza rano i ok. godz. 16 nabiera na sile. Również wykonawcy przebudowy ul. Kościuszki zależało na otwarciu ronda wraz z końcem wakacji. By zdążyć, prace prowadzone były również nocą.
W efekcie z dniem 1 września umożliwiono wjazd i wyjazd z ul. Sowińskiego i 3 Maja. Powstało nowe rondo, w miejscu wcześniejszego, tzw. malowanego. Przypomnijmy, że kilka lat temu czerwone koło szumnie nazwane rondem najazdowym na środku skrzyżowania budziło śmiech i oburzenie, ale znacznie usprawniło ruch. Z czasem na środku stawiano różne bariery i tak tymczasowym rozwiązaniem musieliśmy się zadowalać przez… 8 lat.
Przypominamy, że na drodze krajowej nadal utrzymany jest ruch jednokierunkowy, w stronę Serocka, a dojechać można nią tylko do skrzyżowania z ul. 11 Listopada. Wiadukt będzie bowiem zamknięty jeszcze do 30 października.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku