Nowa Zelandia – podróż na drugi koniec świata z biurem podróży.

Wydarzenia

Nowa Zelandia – podróż na drugi koniec świata z biurem podróży.

28.08.2019
autor: materiał partnera
Nowa Zelandia jest często na liście marzeń, ale z różnych powodów wyjazd się odwleka. Jednym z nich jest słaba oferta lub logistyka organizowanego wyjazdu. Na szczęście, podróż ze sprawdzonym i doświadczonym biurem jest bezpieczna, korzystna finansowo i zapewniająca pobyt w najważniejszych miejscach. Nowa Zelandia słynie przede wszystkim z naturalnego piękna, bogatej przyrody, krajobrazów i zwierząt niespotykanych w innych rejonach. Spotkanie z misiem koala i kangurem może dać niezapomniane wrażenia, a lasy eukaliptusowe przepiękne tło zdjęć i okazję do przemyślenia swoich codziennych spraw. Nowa Zelandia ma dwie główne wyspy (Północną oraz Południową), ale jednocześnie składa się z wielu mniejszych.
 

Polodowcowe jezioro Tekapo

Tekapo to miejscowość, w której znajduje się jezioro polodowcowe o tej samej nazwie. Znane i przyciągające uwagę ze względu na swoją krystalicznie niebieską wodę. Pięknie komponuje się z tłem szczytów Alp Południowych. Powierzchnia jeziora wynosi 87 kilometrów kwadratowych, jego głębokość - 120 metrów. Funkcją jeziora jest m.in. produkowanie energii elektrycznej. Nowa Zelandia atrakcje turystyczne serwuje nie tylko w postaci przyrodniczych aspektów, ale też towarzystwa efektów działalności ludzkiej. Niedaleko jeziora Tekapo zbudowano Pomnik Psa Pasterskiego poświęconego pamięci konkretnego zwierzaka. Mało jest takich miejsc na świecie, ale w Nowej Zelandii możemy się z tym spotkać. Jeśli o wodzie mowa, to warto również wspomnieć o piasku i plaży - na Południowym wschodzie Wyspy Południowej leży plaża Koekohe, na której zobaczymy ogromne, kuliste głazy. Są one rozrzucone w odstępie ok. 50-metrowym, a składają się z błota, kalcytu i mułu. Badania naukowe potwierdzają informację, że głazy mają już ok. 4 milionów lat.

Sztuka, czyli Muzeum Narodowe Nowej Zelandii (Te Papa Tongarewa)

Wellington to stolica Nowej Zelandii i to właśnie tam znajduje się atrakcyjne Muzeum Narodowe. Swój początek datuje na rok 1865, ma aż pięć pięter i obrazuje między innymi świat roślin, zwierząt, zjawisk zachodzących na świecie. Poza tym, spotkamy tam poziomy poświęcone historii kraju, jego problemom społecznym i kulturowym. Szczególnym zainteresowaniem Europejczyków cieszą się zbiory sztuki Maorysów. Wizyta w muzeum zajmie co najmniej kilka godzin, przyniesie dużo wiedzy, tematów do przemyśleń i jednocześnie zabawy. Chcesz poznać inne edukacyjne miejsca w kraju Nowa Zelandia? Sprawdź wszystkie wycieczki pod linkiem: https://logostour.pl/kraje/nowa-zelandia.

Odwiedź Australię i podziwiaj Góry Błękitne

Będąc w Nowej Zelandii, nie sposób nie odwiedzić Australii. Motywacją mogą być m.in. piękne Góry Błękitne, ok. 100 km od stolicy Sydney. To miejsce ścieżek spacerowych i trekkingowych - każda oznaczona została według stopnia trudności. Co ciekawe, są one przystosowane również dla osób na wózkach inwalidzkich. Nie wszystkie regiony turystyczne i górskie mają te możliwości. Bez ograniczeń możesz wspinać się na szczyty, kontemplować widoki - w tym majestatyczne, górskie rzeki. Warto wiedzieć, że Park Narodowy Gór Błękitnych występuje na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Wioska Hobbitów w miasteczku Matatama i jaskinie wapienne

Być w takiej wiosce to marzenie zarówno dzieci, jak i dorosłych. Każdy, kto przeczytał lub obejrzał dzieła J.R.R. Tolkiena, chce zobaczyć miejsce życia Hobbita i Władcy Pierścieni - oczywiście fikcyjne. Gdzie przebiegał plan filmowy? Właśnie w Nowej Zelandii, na zielonej farmie, z dolinami, pagórkami i ciekawym ukształtowaniem terenu. Malowniczy teren, który zadziwia nawet osoby nieinteresujące się twórczością angielskiego pisarza. Wszystko znajduje się na Wyspie Północnej, podobnie jak wapienne jaskinie. Tworzą one cały kompleksy i zdobią znajdujące się między nimi wodospady. Popularność turystów zyskała przede wszystkim jaskinia Waitomo, z muchówkami Arachnocampa luminosa. Rozświetlają one jaskinię i podziemne korytarze, tak, że przypominają dekoracyjne, małe lampki. W rzeczywistości to jednak małe stworzenia, które zamieniają się w neonowe punkciki. Zwiedzanie jakiś na Wyspie Północnej może być świetną okazją do np. romantycznej podróży we dwoje.

Podróżowanie po Nowej Zelandii to okazja do odpoczywania, ale i zdobywania nowej wiedzy historyczno-kulturowej. Miejsca proponowane przez biuro podróży są często bogate w doświadczenia, których nie zyskamy w żadnym innym regionie świata. Zachwycają, inspirują i dzięki sprzętom takim jak kamery czy aparaty fotograficzne, zostają uwiecznioną pamiątką. Chociaż o położeniu Nowej Zelandii mówi się, że to koniec świata, ten właśnie koniec może stać się początkiem odkrywania pasji podróżniczej. Zaufanie biurowi podróży, które cieszy się renomą, wieloletnią, spójną organizacją i zapewnieniem bezpieczeństwa uczestnikom wycieczki, to decyzja, której nie da się żałować. Po spotkaniu z naturą i mieszkańcami Nowej Zelandii Europejska rzeczywistość będzie czymś zaskakującym i innym.
 

 

MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom
Zitcom