Nowa droga w Leszczydole-Działkach (foto)

Wydarzenia

Nowa droga w Leszczydole-Działkach (foto)

07.11.2019
autor: Urząd Miejski w Wyszkowie
Dobiegła końca inwestycja Gminy Wyszków polegająca na przebudowie drogi gminnej w Leszczydole-Działkach.
 
I etap inwestycji obejmował wykonanie z kostki brukowej jezdni o długości 947 metrów, zjazdów i utwardzenia, odwodnienia, pobocza z kruszywa, przepustu pod drogą, oznakowania, a także posadzenie trzech drzew. Wartość zadania opiewała na kwotę 1.027.834 zł, z czego 98.800 zł dofinansowano z budżetu Województwa Mazowieckiego. 
W etapie drugim wykonana została jezdnia z asfaltu o długości 785,5 metra, zjazdy z kostki brukowej, chodnik i dojścia do furtek. Podobnie jak w I etapie prac, utwardzono pobocza z kruszywa, zrobiono przepusty pod zjazdami i oznakowanie. Dodatkowo wykonano również trawniki i nowe nasadzenia drzew wzdłuż drogi. Dla zwiększenia bezpieczeństwa przebudowano także linię niskiego napięcia. Ta część prac kosztowała samorząd 1.351.079 zł, a koszty w całości pokryte zostały z budżetu Gminy Wyszków.
Uroczyste otwarcie drogi odbyło się 6 listopada 2019 roku. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele urzędu miejskiego na czele z zastępczynią burmistrza Anetą Kowalewską i naczelnikiem wydziału inwestycji Adamem Mrozem, radni miejscy Monika Bieżuńska i Bogdan Kuchta, proboszcz parafii św. Rodziny ks. Kazimierz Wądołowski, sołtys Henryk Borkowski i mieszkańcy sołectwa Leszczydół-Działki.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość