Noga z gazu! (wideo)

Wydarzenia

Noga z gazu! (wideo)

14.03.2019
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), wideo: KPP Wyszków
Policja publikuje nagranie z wideorejestratora, na którym widać, jak kierująca przekracza prędkość o ponad 60 km/h. Kobieta straciła prawo jazdy na 3 miesiące.
To już druga osoba, która w tym tygodniu straciła uprawnienia za rażące przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym. Tym razem policjanci z wyszkowskiej drogówki zatrzymali uprawnienia 34-letniej mieszkance powiatu świdnickiego. Kierująca oplem, nie zważając na znaki, jechała przez miejscowość Łosinno w prędkością 112 km/h, czyli o 62 km/h więcej niż pozwalają na to przepisy.
- Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę i bezpieczną jazdę. Nie przestrzeganie przepisów, brak szacunku dla innych użytkowników dróg i brak wyobrażani doprowadzają często do wypadków, które niestety kończą się bardzo tragicznie - podkreśla rzecznik wyszkowskiej policji sierż. sztab. Marta Gierlicka. - Warto też pamiętać, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, kierujący, który przekroczy dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o minimum 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Dokument jest odbierany bezpośrednio przez kontrolującego policjanta. Taka kara w dużym stopniu może utrudnić nasze codzienne funkcjonowanie, np. dotarcie do pracy czy odwiezienie dzieci do szkoły. W sytuacji, kiedy kierowca nie zastosuje się do zakazu i nadal będzie kierować pojazdem, okres odebrania uprawnień przedłużony zostanie do 6 miesięcy. Jeśli w tym czasie sytuacja się powtórzy, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Będzie to oznaczało konieczność ponownego zdawania egzaminu na prawo jazdy.
 
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Nagła naprawa w samochodzie? Skąd gotówka?

Nagła naprawa w samochodzie? Skąd gotówka?

Samochód nagle odmówił posłuszeństwa? Doszło do jego poważnego uszkodzenia, więc czeka Cię kosztowna naprawa? Jeżeli domowy budżet na ten miesiąc został wyczerpany, musisz poszukać innego rozwiązania. Sprawdź, skąd wziąć gotówkę w sytuacji, gdy potrzebujesz jej „na już”.
zobacz więcej
Czysta woda i cenne nagrody (foto)

Czysta woda i cenne nagrody (foto)

Wyszkowskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji obchodzi 20-lecie istnienia. Z tej okazji ogłosiło konkurs plastyczny dla uczniów klas I – III szkół podstawowych. Do wygrania był m.in. rower górski i tablet.
zobacz więcej
Środowisko jest skłócone, emocje są ogromne

Środowisko jest skłócone, emocje są ogromne

Nie milknie dyskusja na temat przyszłości wyszkowskich podstawówek, zwłaszcza Szkoły Podstawowej nr 4. Zdaniem radnego Krzysztofa Sobieskiego, burmistrz podjął w tej sprawie decyzję bez konsultacji z radnymi, w porozumieniu z nauczycielami SP1 i SP2. Domaga się debaty na temat szkoły – obecnego Gimnazjum nr 2.
Rada nie jest jednak w tej kwestii zgodna: - Środowisko jest skłócone, emocje są ogromne . Mieliśmy wpływ na decyzje, były rozmowy, nie róbmy tego teraz – apeluje przewodnicząca rady Elżbieta Piórkowska.
zobacz więcej
W rocznicę napaści sowieckiej

W rocznicę napaści sowieckiej

Prawo i Sprawiedliwość w Wyszkowie oraz Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej „Obwód Rajski Ptak” Okręg Warszawa Wschód Koło w Wyszkowie zapraszają mieszkańców do udziału w obchodach 79. rocznicy napaści sowieckiej na Polskę. Uroczystość odbędzie się 17 września przy pomniku Gloria Victis (skrzyżowanie ulic Sowińskiego i Pułtuskiej) o godz. 16.30.
zobacz więcej
Zitcom
Zitcom
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku