Noga z gazu! (wideo)

Wydarzenia

Noga z gazu! (wideo)

14.03.2019
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), wideo: KPP Wyszków
Policja publikuje nagranie z wideorejestratora, na którym widać, jak kierująca przekracza prędkość o ponad 60 km/h. Kobieta straciła prawo jazdy na 3 miesiące.
To już druga osoba, która w tym tygodniu straciła uprawnienia za rażące przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym. Tym razem policjanci z wyszkowskiej drogówki zatrzymali uprawnienia 34-letniej mieszkance powiatu świdnickiego. Kierująca oplem, nie zważając na znaki, jechała przez miejscowość Łosinno w prędkością 112 km/h, czyli o 62 km/h więcej niż pozwalają na to przepisy.
- Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę i bezpieczną jazdę. Nie przestrzeganie przepisów, brak szacunku dla innych użytkowników dróg i brak wyobrażani doprowadzają często do wypadków, które niestety kończą się bardzo tragicznie - podkreśla rzecznik wyszkowskiej policji sierż. sztab. Marta Gierlicka. - Warto też pamiętać, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, kierujący, który przekroczy dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o minimum 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Dokument jest odbierany bezpośrednio przez kontrolującego policjanta. Taka kara w dużym stopniu może utrudnić nasze codzienne funkcjonowanie, np. dotarcie do pracy czy odwiezienie dzieci do szkoły. W sytuacji, kiedy kierowca nie zastosuje się do zakazu i nadal będzie kierować pojazdem, okres odebrania uprawnień przedłużony zostanie do 6 miesięcy. Jeśli w tym czasie sytuacja się powtórzy, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Będzie to oznaczało konieczność ponownego zdawania egzaminu na prawo jazdy.
 
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku