Niepodległej - ballady i pieśni (foto)

Wydarzenia

Niepodległej - ballady i pieśni (foto)

08.04.2018
autor: Elżbieta Szczuka
Monika Andrzejewska z Brańszczyka została laureatką II Powiatowego Przeglądu Pieśni Legionowej, który odbył się w WOK „Hutnik” 7 kwietnia. Drugie miejsce zajął Ernest Bereski, trzecie – Julia Antoniak. To oni 12 maja będą reprezentować Powiat Wyszkowski na Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni Legionowej w Zielonce k. Warszawy.
Do konkursu przystąpiło 18 wokalistów (4 panów i 14 pań): Natalia Szczechura, Klaudia Nasiadko, Monika Andrzejewska, Karolina Zwolińska, Wiesława Oleksiak, Michał Laskowski, Angelika Wawryła, Aleksandra Milczarczyk, Kamila Soliwoda, Alicja Mieszało, Piotr Kuchta, Sandra Groszyk, Olga Kaczmarczyk, Hanna Fornal, Aleksandra Zawadzka, Ernest Bereski, Julia Antoniak, Jan Trętowski. Ich występy oceniało jury w składzie: Magdalena Tunkiewicz - przewodnicząca, Wojciech Bardowski, Irena Zdunek, Franciszek Józef Bieganowski i Mariusz Marszał.
Organizatorem konkursu było Starostwo Powiatowe w Wyszkowie, współorganizatorzy to: Gmina Wyszków, Wyszkowski Ośrodek Kultury  „Hutnik” i wyszkowski okręg Związku Piłsudczyków RP. 
Koncert prowadziła Anna Witkowska ze Starostwa Powiatowego w Wyszkowie. Repertuar był zróżnicowany, choć bywało, że piosenki się powtarzały, np. trzykrotnie „Siwy mundur” i „W suterynie daleko za miastem”.
Kiedy jury udało się na naradę, o piosence i pieśni legionowej oraz o Józefie Piłsudskim mówili piłsudczycy: Zbigniew Drobot i Konrad Wróbel.
Półgodzinny koncert zatytułowany „Niepodległej - ballady i pieśni” dali Magdalena Tunkiewicz – sopran i Wojciech Bardowski – baryton. Warto wspomnieć, że W. Bardowski jest dyrektorem OFPL, M. Tunkiewicz będzie członkiem jury OFPL. 
Po koncercie publiczność poznała werdykt jury: I miejsce zajęła Monika Andrzejewska (akomp. Kamil Pałubiński), II Ernest Bereski, III Julia Antoniak (akomp. Kamil Rosłoniec), wyróżnienia otrzymali: Natalia Szczechura (akomp. Paulina Kowalska) i Alicja Mieszało (akomp. Tomasz Śnieżak).
- Dziękujemy za tak liczne przybycie wszystkim uczestnikom konkursu i państwu, widzom. Bo kim byśmy byli, gdyby tu państwa nie było? – pytała przewodnicząca jury. - Po cóż śpiewać i dla kogo śpiewać? Dziękujemy uczestnikom za bardzo wysoki poziom, za dobór repertuaru, władzom za profesjonalne przygotowanie, za przepiękne nagrody.
KA-MED maj 2020
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom