Nauka jest ciekawa (foto)

Wydarzenia

Nauka jest ciekawa (foto)

06.10.2018
autor: Sylwia Bardyszewska
W piątek 5 października naukę na II roku rozpoczęli studenci wyszkowskiego Uniwersytetu Dziecięcego.
Wytrwałości studentom II roku pogratulowała koordynatorka projektu Agnieszka Deptuła. Zajęcia będą odbywały się w soboty, w różnych miejscach. Na przykład w urzędzie miejskim, gdzie dzieci otrzymają indeksy. Burmistrz zapewnił, że będą mogły również zasiąść w jego fotelu i przymierzyć łańcuch – insygnia władzy samorządowej.
Program uniwersytetu skierowany jest do dzieci w wieku 6 – 10 lat. Większość chodziła na zajęcia już w roku ubiegłym. Ale nie brakuje też nowicjuszy, których pasowania dokonał prorektor świętującej 20-lecie wyszkowskiej filii Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica Henryk Goryszewski. – Uniwersytet to taka szkoła, która ma ambicje, żeby uczyć różnych dziedzin. Mam nadzieję, że zobaczycie jedną rzecz: że nauka jest ciekawa – zwrócił się do małych studentów.
Program podzielony jest na cztery bloki naukowe: przyrodnicza, społeczna, humanistyczna, matematyczno – techniczna. Dzieci czekają warsztaty samorządowe, produkcji mydła i soków oraz programowania.
Rodzicom za inspirację i wsparcie podziękował burmistrz Grzegorz Nowosielski. Dzieciom życzył, by odważnie wypłynęły na szerokie wody wiedzy. 
Uroczystość inauguracyjna była okazją do pierwszych zajęć – „Ciśnienie” i „Umysł przyłapany”, które poprowadzili instruktorzy Centrum Nauki „Kopernik”.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Bricomarche
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
manhattan