Nauka jest ciekawa (foto)

Wydarzenia

Nauka jest ciekawa (foto)

06.10.2018
autor: Sylwia Bardyszewska
W piątek 5 października naukę na II roku rozpoczęli studenci wyszkowskiego Uniwersytetu Dziecięcego.
Wytrwałości studentom II roku pogratulowała koordynatorka projektu Agnieszka Deptuła. Zajęcia będą odbywały się w soboty, w różnych miejscach. Na przykład w urzędzie miejskim, gdzie dzieci otrzymają indeksy. Burmistrz zapewnił, że będą mogły również zasiąść w jego fotelu i przymierzyć łańcuch – insygnia władzy samorządowej.
Program uniwersytetu skierowany jest do dzieci w wieku 6 – 10 lat. Większość chodziła na zajęcia już w roku ubiegłym. Ale nie brakuje też nowicjuszy, których pasowania dokonał prorektor świętującej 20-lecie wyszkowskiej filii Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica Henryk Goryszewski. – Uniwersytet to taka szkoła, która ma ambicje, żeby uczyć różnych dziedzin. Mam nadzieję, że zobaczycie jedną rzecz: że nauka jest ciekawa – zwrócił się do małych studentów.
Program podzielony jest na cztery bloki naukowe: przyrodnicza, społeczna, humanistyczna, matematyczno – techniczna. Dzieci czekają warsztaty samorządowe, produkcji mydła i soków oraz programowania.
Rodzicom za inspirację i wsparcie podziękował burmistrz Grzegorz Nowosielski. Dzieciom życzył, by odważnie wypłynęły na szerokie wody wiedzy. 
Uroczystość inauguracyjna była okazją do pierwszych zajęć – „Ciśnienie” i „Umysł przyłapany”, które poprowadzili instruktorzy Centrum Nauki „Kopernik”.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku