Nasi czytelnicy o budowie mieszkań komunalnych

Wydarzenia

Nasi czytelnicy o budowie mieszkań komunalnych

05.01.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
47,9% internautów biorących udział w naszej sondzie uważa, że gmina powinna budować mieszkania komunalne.
Jak już informowaliśmy na łamach Nowego Wyszkowiaka, na liście osób oczekujących na lokale socjalne i komunalne znajduje się w sumie 91 rodzin. To osoby o niskich dochodach, na stałe zameldowane na terenie gminy Wyszków: 24 osoby samotne, 16 osób samotnie wychowujących dzieci, 21 rodzin, 23 rodziny z zasądzonym prawem do lokalu socjalnego, 7 rodzin – z wyrokiem sądu, oczekujące na pomieszczenia zastępcze. Otrzymają mieszkanie, jeśli w ciągu roku jakieś się zwolni.
Zapytaliśmy internautów, czy gmina powinna inwestować w rozbudowę komunalnego zasobu mieszkaniowego? TAK – uważa 47,9% głosujących, NIE – 45,8%. Zdania w tej kwestii nie miało 6,3% osób.
 
AK Finanse 728x90 (23.10.2019)
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Dziś pierwszoklasiści złożą ślubowanie (foto)

Dziś pierwszoklasiści złożą ślubowanie (foto)

Pierwszoklasiści Szkoły Podstawowej imienia Jana Brzechwy w Lucynowie 26 października oficjalnie zostali włączeni do szkolnej rodziny. Złożyli ślubowanie na sztandar i zostali pasowani na uczniów przez panią dyrektor. – Pokazaliście wszystkim gościom, rodzicom, całej społeczności szkolnej, że już, przez tak krótki czas, niecałe dwa miesiące, tak wiele się nauczyliście – chwaliła ich dyr. Urszula Gałecka. – Pięknie recytujecie, śpiewacie, potraficie się bardzo ładnie zachować i to jest bardzo duży wasz sukces. Sukces waszych pań i waszych rodziców.
zobacz więcej
INTERWENCJA: Wyszkowianie płacą za upadłość SKOK

INTERWENCJA: Wyszkowianie płacą za upadłość SKOK

Minęły prawie 2 lata od upadku SKOK Wołomin, który swoją placówkę miał również w Wyszkowie. Większości jej klientów udało się odzyskać pieniądze, ale – jak się właśnie okazuje – to nie koniec ich kłopotów. Dostają bowiem wezwania od syndyka do uiszczenia opłaty na rzecz masy upadłościowej! – A czy rozliczono tych, co pokradli pieniądze? – pyta nasz zbulwersowany czytelnik.
zobacz więcej
Dni Młodzieży w Wyszkowie

Dni Młodzieży w Wyszkowie

8 i 9 kwietnia Wyszków czeka wielkie wydarzenie - Diecezjalne Dni Młodzieży. Organizatorzy szacują, że weźmie w nich udział 2,5 tys. młodych ludzi.
zobacz więcej
Przenoszeniu uczniów stanowcze nie

Przenoszeniu uczniów stanowcze nie

Włączenie Gimnazjum nr 2 w struktury Szkoły Podstawowej nr 2, czyli funkcjonowanie jednej szkoły w  dwóch budynkach – to zdaniem nauczycieli podstawówek nr 1 i 2 najlepszy pomysł na realizację w Wyszkowie zapowiadanej przez rząd reformy oświatowej. Jeśli jednak gmina zdecyduje się utworzyć w budynku gimnazjum trzecią podstawówkę, to od I klasy – radzą nauczyciele. Przenoszeniu obecnych uczniów mówią stanowcze nie!
zobacz więcej