Napełnieni Duchem Świętym (foto)

Wydarzenia

Napełnieni Duchem Świętym (foto)

14.04.2018
autor: Sylwia Bardyszewska
W piątek 13 kwietnia po południu w hali WOSiR rozpoczęły się trzydniowe rekolekcje ewangelizacyjne „Napełnieni Duchem Świętym”, podczas których katechezy wygłaszają znani charyzmatycy, ojcowie Antonello Cadeddu i Enrique Porcu.
Organizacji rekolekcji podjęło się Katolickie Stowarzyszenie i Szkoła Nowej Ewangelizacji „Theoforos” oraz sanktuarium św. Rodziny. - Bardzo się cieszę, że udało się je zorganizować, mają nas wspomóc na drodze do zbawienia. Cieszymy się, że chcecie pogłębiać swoją wiarę, zbliżać się do Boga. Niech to będzie doświadczenie Pana Boga w naszym mieście i parafii – do licznie zgromadzonych uczestników rekolekcji zwrócił się proboszcz parafii św. Rodziny Kazimierz Wądołowski:
„W przyjaznym mieście Wyszkowie, w imieniu mieszkańców” gości przywitał burmistrz Grzegorz Nowosielski. - Jestem przekonany, że wszyscy wyjdziemy z tego spotkania bogatsi duchowo – dodał.
W programie rekolekcji, które odbywają się w dniach 13 – 15 kwietnia, jest kilka konferencji ojców Enrigue i Antonello, modlitwy o uzdrowienie, adoracja Najświętszego Sakramentu, różaniec i oczywiście Msze św. Msza św., na którą uczestnicy rekolekcji zapraszają mieszkańców Wyszkowa, zostanie odprawiona w niedzielę 15 kwietnia o godz. 14.
O. Antonello Cadeddu i o. Enrique Porcu pochodzą z Sardynii, mają 35 lat kapłaństwa, żyją z ubogimi w slumsach w São Paulo w Brazylii. W 2000 r. założyli stowarzyszenie „Przymierze Miłosierdzia”, które obecnie istnieje w 52 miastach Brazylii, a także w Portugalii, we Włoszech, Francji, Belgii i w Polsce. Charyzmatem wspólnoty jest praca z ubogimi i ewangelizacja.
Ojcowie prowadzą spotkania dla małżeństw i rodzin, rekolekcje ewangelizacyjne i charyzmatyczne z modlitwą o uzdrowienie, są autorami licznych publikacji.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Dlaczego „czwórka”? (foto)

Dlaczego „czwórka”? (foto)

Do tego, że reaktywacja Szkoły Podstawowej nr 4 jest najlepszym rozwiązaniem na wdrożenie w Wyszkowie reformy oświaty – nauczyciele Gimnazjum nr 2 przekonywali radnych miejskich i burmistrza podczas spotkania w czwartek, 24 listopada.
- Spora rzesza rodziców liczy, że ta szkołą powstanie - argumentowali.
- Proszę o trochę wiary w ten samorząd, w naszą decyzję – starał się uspokajać burmistrz.
zobacz więcej
Zebranie osiedlowe

Zebranie osiedlowe

Realizowane i planowane inwestycje oraz kwestie bezpieczeństwa będą tematem spotkania mieszkańców Osiedla nr 7, które odbędzie się we wtorek 7 listopada o godz. 17 w sali konferencyjnej urzędu miejskiego. Zaprasza Rada Osiedla nr 7.
zobacz więcej
Nie wiedzieli, że jesteśmy ziarnem (foto)

Nie wiedzieli, że jesteśmy ziarnem (foto)

Do 13 maja przed sanktuarium św. Rodziny można oglądać przejmującą wystawę „Kwatera Ł – panteon narodowy pod cmentarnym murem”. - Wyjątkową, bo mówiącą o narodowych bohaterach. Władze komunistyczne robiły wszystko, by o nich zapomniano – do obejrzenia wystawy i zapoznania się z historią żołnierzy wyklętych, których szczątki znaleziono na warszawskiej Łączce, zachęca ks. proboszcz Kazimierz Wądołowski.
zobacz więcej
Było wesoło, gorąco i bardzo głośno (foto)

Było wesoło, gorąco i bardzo głośno (foto)

Wiele atrakcji i piękna pogoda czekały na niedzielnym, 29 maja, pikniku profilaktycznym z okazji Dnia Dziecka, na który Gmina Wyszków tym razem zaprosiła na plac ratuszowy. Na brak wrażeń nie mogli narzekać również miłośnicy motocykli. Piknik połączono bowiem z akcją „Motoserce”, w której motocykliści, również wyszkowscy, od lat zachęcają do honorowego oddawania krwi.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
fotobudka star - czarne tło
fotobudka star - czarne tło