Napełnieni Duchem Świętym (foto)

Wydarzenia

Napełnieni Duchem Świętym (foto)

14.04.2018
autor: Sylwia Bardyszewska
W piątek 13 kwietnia po południu w hali WOSiR rozpoczęły się trzydniowe rekolekcje ewangelizacyjne „Napełnieni Duchem Świętym”, podczas których katechezy wygłaszają znani charyzmatycy, ojcowie Antonello Cadeddu i Enrique Porcu.
Organizacji rekolekcji podjęło się Katolickie Stowarzyszenie i Szkoła Nowej Ewangelizacji „Theoforos” oraz sanktuarium św. Rodziny. - Bardzo się cieszę, że udało się je zorganizować, mają nas wspomóc na drodze do zbawienia. Cieszymy się, że chcecie pogłębiać swoją wiarę, zbliżać się do Boga. Niech to będzie doświadczenie Pana Boga w naszym mieście i parafii – do licznie zgromadzonych uczestników rekolekcji zwrócił się proboszcz parafii św. Rodziny Kazimierz Wądołowski:
„W przyjaznym mieście Wyszkowie, w imieniu mieszkańców” gości przywitał burmistrz Grzegorz Nowosielski. - Jestem przekonany, że wszyscy wyjdziemy z tego spotkania bogatsi duchowo – dodał.
W programie rekolekcji, które odbywają się w dniach 13 – 15 kwietnia, jest kilka konferencji ojców Enrigue i Antonello, modlitwy o uzdrowienie, adoracja Najświętszego Sakramentu, różaniec i oczywiście Msze św. Msza św., na którą uczestnicy rekolekcji zapraszają mieszkańców Wyszkowa, zostanie odprawiona w niedzielę 15 kwietnia o godz. 14.
O. Antonello Cadeddu i o. Enrique Porcu pochodzą z Sardynii, mają 35 lat kapłaństwa, żyją z ubogimi w slumsach w São Paulo w Brazylii. W 2000 r. założyli stowarzyszenie „Przymierze Miłosierdzia”, które obecnie istnieje w 52 miastach Brazylii, a także w Portugalii, we Włoszech, Francji, Belgii i w Polsce. Charyzmatem wspólnoty jest praca z ubogimi i ewangelizacja.
Ojcowie prowadzą spotkania dla małżeństw i rodzin, rekolekcje ewangelizacyjne i charyzmatyczne z modlitwą o uzdrowienie, są autorami licznych publikacji.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Liczą na grube miliony

Liczą na grube miliony

108 zadań opiewających na wiele milionów złotych zgłoszono do Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy Wyszków. To w większości inwestycje, na które instytucje, głównie publiczne, ale też lokalni przedsiębiorcy, chcieliby pozyskać unijne dofinansowanie. Realizacja wszystkich pomysłów jest niemożliwa – przynajmniej na razie - ale program pokazuje różnorodne plany lokalnej społeczności.
zobacz więcej
Odbiór śmieci z podziałem na sektory. Sprawdź, w którym sektorze mieszkasz

Odbiór śmieci z podziałem na sektory. Sprawdź, w którym sektorze mieszkasz

Od 1 stycznia 2017 r. będzie obowiązywał nowy harmonogram odbioru odpadów komunalnych. W przyszłym roku dla mieszkańców domów jednorodzinnych ważny będzie podział na sektory. Sprawdź więc, w którym sektorze mieszkasz.
zobacz więcej
W czasach mroku i ciemności

W czasach mroku i ciemności

Rachela i Brucha Rubinowicz – to dwie Żydówki uratowane podczas II wojny światowej przez burmistrza Stanisława Wolskiego. Warto poznać ich dramatyczną historię. Oczami kilkuletniej Bruchy zobaczyć, co działo się w Wyszkowie na początku wojny. Rachela o swoich przeżyciach i wdzięczności dla rodziny Wolskich opowiedziała z dłuższej perspektywy czasu, w wieku 60 lat.
zobacz więcej
Ponad 750 maturzystów (foto)

Ponad 750 maturzystów (foto)

Od 4 do 26 maja trwają egzaminy maturalne. W szkołach prowadzonych przez powiat wyszkowskich przystąpiło do nich 593 abiturientów (312 w liceach, 281 w technikach) oraz 164 w Zespole Szkół nr 3, którego organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Mazowieckiego. 
zobacz więcej
manhattan