Najpyszniejszy festiwal na Mazowszu po raz szósty (foto)

Wydarzenia

Najpyszniejszy festiwal na Mazowszu po raz szósty (foto)

07.08.2017
autor: Elżbieta Szczuka
To już szósty raz w pierwszą niedzielę sierpnia w Kamieńczyku odbył się Festiwal Miodu i Chleba. Jak zawsze dopisała pogoda (dzień był słoneczny, ciepły, ale nie upalny) i publiczność. Gwiazdą muzyczną festiwalu była Kapela Praska.
Festiwalową publiczność powitali: ks. proboszcz Kazimierz Klepacki, burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski, sołtys Kamieńczyka Marek Curuł, prezes zarządu Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Jan Błoński, a w imieniu pszczelarzy Jan Niedźwiedź i piekarzy Artur Ziemacki.
- To najpyszniejszy festiwal na Mazowszu – stwierdził burmistrz. -Organizujemy go nie tylko dlatego, żeby promować niezwykłe uroki kamieńczykowskiej ziemi, nie tylko po to, żeby mieszkańcy Kamieńczyka, Świniotopi, Pustych Łąk, Loretto mogli się integrować z naszymi gośćmi z Warszawy i okolic, ale również po to, by ocalić od zapomnienia zwyczaje naszych ojców i dziadków. Zwyczaje kulinarne, ale i zwyczaje pracy, wspomnieć o narzędziach i technikach, jakie kiedyś były używane.
Marek Curuł przekazał informację otrzymaną od burmistrza – w Kamieńczyku będzie wykonywana główna droga dojazdowa. Znalazło się na tę inwestycję 220 tys. zł. 
Wzdłuż ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego i wokół Rynku rozstawiło się mnóstwo straganów – z miodem, chlebem, wędlinami, serami, pierogami, biżuterią, zabawkami. Były konkursy i pokazy. Konkurs na produkt festiwalowy wygrała Kuźnia Kurpiowska z Pniewa.
Na scenie wystąpiły zespoły muzyczne: „Droga na Ostrołękę”, „Nadbużanie”, „Wyszkowiacy”, „Złote Lata” z Sokołowa Podl. Nogi same rwały się do tańca podczas występu Kapeli Praskiej z Warszawy. Na koniec do zabawy tanecznej pod chmurką zaprosił zespół ALT.
Więcej na ten temat w kolejnym wydaniu Nowego Wyszkowiaka, w sklepach i kioskach od 8 sierpnia.
Fotobudka star - poziom
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Levert
Levert
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gaztkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku