Najpyszniejszy festiwal na Mazowszu po raz szósty (foto)

Wydarzenia

Najpyszniejszy festiwal na Mazowszu po raz szósty (foto)

07.08.2017
autor: Elżbieta Szczuka
To już szósty raz w pierwszą niedzielę sierpnia w Kamieńczyku odbył się Festiwal Miodu i Chleba. Jak zawsze dopisała pogoda (dzień był słoneczny, ciepły, ale nie upalny) i publiczność. Gwiazdą muzyczną festiwalu była Kapela Praska.
Festiwalową publiczność powitali: ks. proboszcz Kazimierz Klepacki, burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski, sołtys Kamieńczyka Marek Curuł, prezes zarządu Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Jan Błoński, a w imieniu pszczelarzy Jan Niedźwiedź i piekarzy Artur Ziemacki.
- To najpyszniejszy festiwal na Mazowszu – stwierdził burmistrz. -Organizujemy go nie tylko dlatego, żeby promować niezwykłe uroki kamieńczykowskiej ziemi, nie tylko po to, żeby mieszkańcy Kamieńczyka, Świniotopi, Pustych Łąk, Loretto mogli się integrować z naszymi gośćmi z Warszawy i okolic, ale również po to, by ocalić od zapomnienia zwyczaje naszych ojców i dziadków. Zwyczaje kulinarne, ale i zwyczaje pracy, wspomnieć o narzędziach i technikach, jakie kiedyś były używane.
Marek Curuł przekazał informację otrzymaną od burmistrza – w Kamieńczyku będzie wykonywana główna droga dojazdowa. Znalazło się na tę inwestycję 220 tys. zł. 
Wzdłuż ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego i wokół Rynku rozstawiło się mnóstwo straganów – z miodem, chlebem, wędlinami, serami, pierogami, biżuterią, zabawkami. Były konkursy i pokazy. Konkurs na produkt festiwalowy wygrała Kuźnia Kurpiowska z Pniewa.
Na scenie wystąpiły zespoły muzyczne: „Droga na Ostrołękę”, „Nadbużanie”, „Wyszkowiacy”, „Złote Lata” z Sokołowa Podl. Nogi same rwały się do tańca podczas występu Kapeli Praskiej z Warszawy. Na koniec do zabawy tanecznej pod chmurką zaprosił zespół ALT.
Więcej na ten temat w kolejnym wydaniu Nowego Wyszkowiaka, w sklepach i kioskach od 8 sierpnia.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku

Sonda

Kto, Twoim zdaniem, wygrał debatę kandydatów na burmistrza?
(Materiały z debaty na naszej stronie www i naszym kanale YT)
22.25% (196 głosów)
28.94% (255 głosów)
7.04% (62 głosów)
7.38% (65 głosów)
34.39% (303 głosów)