Najpyszniejszy festiwal na Mazowszu po raz szósty (foto)

Wydarzenia

Najpyszniejszy festiwal na Mazowszu po raz szósty (foto)

07.08.2017
autor: Elżbieta Szczuka
To już szósty raz w pierwszą niedzielę sierpnia w Kamieńczyku odbył się Festiwal Miodu i Chleba. Jak zawsze dopisała pogoda (dzień był słoneczny, ciepły, ale nie upalny) i publiczność. Gwiazdą muzyczną festiwalu była Kapela Praska.
Festiwalową publiczność powitali: ks. proboszcz Kazimierz Klepacki, burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski, sołtys Kamieńczyka Marek Curuł, prezes zarządu Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Jan Błoński, a w imieniu pszczelarzy Jan Niedźwiedź i piekarzy Artur Ziemacki.
- To najpyszniejszy festiwal na Mazowszu – stwierdził burmistrz. -Organizujemy go nie tylko dlatego, żeby promować niezwykłe uroki kamieńczykowskiej ziemi, nie tylko po to, żeby mieszkańcy Kamieńczyka, Świniotopi, Pustych Łąk, Loretto mogli się integrować z naszymi gośćmi z Warszawy i okolic, ale również po to, by ocalić od zapomnienia zwyczaje naszych ojców i dziadków. Zwyczaje kulinarne, ale i zwyczaje pracy, wspomnieć o narzędziach i technikach, jakie kiedyś były używane.
Marek Curuł przekazał informację otrzymaną od burmistrza – w Kamieńczyku będzie wykonywana główna droga dojazdowa. Znalazło się na tę inwestycję 220 tys. zł. 
Wzdłuż ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego i wokół Rynku rozstawiło się mnóstwo straganów – z miodem, chlebem, wędlinami, serami, pierogami, biżuterią, zabawkami. Były konkursy i pokazy. Konkurs na produkt festiwalowy wygrała Kuźnia Kurpiowska z Pniewa.
Na scenie wystąpiły zespoły muzyczne: „Droga na Ostrołękę”, „Nadbużanie”, „Wyszkowiacy”, „Złote Lata” z Sokołowa Podl. Nogi same rwały się do tańca podczas występu Kapeli Praskiej z Warszawy. Na koniec do zabawy tanecznej pod chmurką zaprosił zespół ALT.
Więcej na ten temat w kolejnym wydaniu Nowego Wyszkowiaka, w sklepach i kioskach od 8 sierpnia.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
ITAMED
ITAMED
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku

Sonda

Wybieramy Dzielnicowego Roku 2017:
16.37% (617 głosów)
3.58% (135 głosów)
24.88% (938 głosów)
8.83% (333 głosów)
1.67% (63 głosów)
1.75% (66 głosów)
14.08% (531 głosów)
20.19% (761 głosów)
4.32% (163 głosów)
1.25% (47 głosów)
1.54% (58 głosów)
1.54% (58 głosów)
manhattan
manhattan