Na zbudowanie „ósemki” mają jeszcze rok (foto, wideo)

Wydarzenia

Na zbudowanie „ósemki” mają jeszcze rok (foto, wideo)

04.08.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Jeszcze rok ma trwać rozbudowa drogi krajowej nr 8 do parametrów drogi ekspresowej. Zobacz postęp prac na budowie drogi wartej ponad 1 mld 300 mln zł!
Cały projekt, którego wartość opiewa na 1.334.452.141 zł (w tym 662.816.363 zł stanowi dofinansowanie z Unii Europejskiej) podzielony jest na trzy etapy. Budowa 13-kilometrowego odcinka od Wyszkowa do węzła w Porębie rozpoczęła się w styczniu 2016 r. i ma potrwać jeszcze rok, do połowy lipca 2018 r. Wykonawcą jest firma Skanska, a kontrakt opiewa na 334.787.721 zł.
Drugi odcinek – od węzła w Porębie do obwodnicy Ostrowi Maz. – ma długość ponad 16 km. Wykonawca – konsorcjum firm PORR Polska Infrastructure i UNIBEP rozpoczął prace w lutym 2016, a zakończy ma je również w połowie lipca 2018 r. Wartość kontraktu – 404.469.276 zł.
Trzeci odcinek to budowa drogi ekspresowej od obwodnicy Ostrowi Maz. do granicy z województwem podlaskim (ponad 9 km). Wykonawca: firma POLAQUA, wartość kontraktu – 248.894.162 zł, termin zakończenia prac – lipiec 2018 r.
foto, wideo: www.s8.wyszkow-poreba.pl, www.s8.poreba-ostrow.pl/
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Wnioski lepiej składać elektronicznie

Wnioski lepiej składać elektronicznie

Od 1 sierpnia Ośrodek Pomocy Społecznej będzie przyjmował papierowe wnioski w ramach rządowego programu Dobry start (300+), świadczenia wychowawczego (500+), a także o ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych i świadczeń z funduszu alimentacyjnego. Cały czas wnioski można już składać w formie elektronicznej (poprzez kanał bankowości elektronicznej, portal Emp@tia lub portal PUE ZUS). Warto skorzystać z tej możliwości, by uniknąć kolejek.
zobacz więcej
Wędkarski survival – jak się przygotować do ekstremalnego połowu ryb

Wędkarski survival – jak się przygotować do ekstremalnego połowu ryb

Okres letni to nie tylko czas beztroskiego odpoczynku. To również okazja, aby spędzić chwile wakacji aktywnie, nieraz fundując sobie więcej adrenaliny. Niezapomniane przeżycia, ekstremalne, często nawet niebezpieczne przygody to charakterystyczne elementy wielu udanych, letnich wakacji. Nie trzeba jednak za daleko wyjeżdżać, aby zakosztować ekstremalnych, wręcz survivalowych warunków. Wbrew pozorom wędkarstwo,  łączy  w sobie cechy wysoce dynamicznej wyprawy, dostarczającej licznych wrażeń.
zobacz więcej
Zakopower zagra w Kicinach!

Zakopower zagra w Kicinach!

To będzie jedno z najważniejszych muzycznych wydarzeń tego roku. Gwiazdą „Jagodowych żniw za brodem” będzie popularny zespół folkowy Zakopower!
zobacz więcej
Rannych czworo młodych ludzi

Rannych czworo młodych ludzi

Czworo młodych ludzi trafiło do szpitala po wypadku, do którego doszło we wtorek 9 lipca ok. godz. 20 w gminie Długosiodło, na drodze z Sieczych do Nowej Wsi.
zobacz więcej
Zitcom