Na targ lepiej piechotą (foto)

Wydarzenia

Na targ lepiej piechotą (foto)

24.08.2018
autor: Sylwia Bardyszewska, fot. Elżbieta Szczuka
… przekonali się kierowcy, którzy w piątek stali na światłach w okolicy targowiska. W związku z budową ronda na skrzyżowaniu ul. Sowińskiego i Dworcowej w tym tygodniu wprowadzono ruch wahadłowy. W tej części miasta przyjdzie się nam jeszcze pomęczyć, bo wszystko wskazuje na to, że wykonawca nie zdąży zakończyć inwestycji w wyznaczonym terminie.
Przypomnimy, że skrzyżowanie jest częściowo zamknięte już od maja. Nieprzejezdny jest odcinek ul. Dworcowej od skrzyżowania w kierunku dworca i ul. Sowińskiego od skrzyżowania w kierunku ul. Sienkiewicza.
Na ruchliwym skrzyżowaniu powstaje niewielkie rondo. Projekt inwestycji zakłada również przebudowę chodników, kanalizacji deszczowej, sanitarnej, wodociągu, budowę ścieżki rowerowej, miejsc parkingowych i oświetlenia. 
Zanim jednak rondo usprawni ruch na skrzyżowaniu, kierowcom przyjedzie się jeszcze pomęczyć. Zgodnie z umową, inwestycja powinna być skończona do 30 sierpnia. Prace wydłużyły się jednak głównie ze względu na błędy w dokumentacji projektowej, czego efektem były problemy z ułożeniem sieci. Wykonawca sygnalizował już gminie, że inwestycji w wyznaczonym czasie nie zakończy.
Wykonawcą jest firma PORR S.A., wartość umowy – prawie 6,5 mln zł.
Przebudowa jest elementem dużego projektu komunikacyjnego, na którego realizację gmina pozyskała unijne dofinansowanie.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom

Najczęściej komentowane

Zitcom