Na Sowińskiego rajd samochodowy. Nie parkuj!

Wydarzenia

Na Sowińskiego rajd samochodowy. Nie parkuj!

01.10.2016
autor: Sylwia Bardyszewska
W niedzielę 2 października już po raz 19. odbędzie się Rally Wyszków. Miejscem rajdu, tradycyjnie już, będzie ul. Sowińskiego, między Pułtuską a Prostą. Organizatorzy apelują, by w godz. 9 – 16 na wyłączonym z ruchu odcinku nie parkować aut. 
W sobotę próby sportowe rozegrane zostaną w Wyszkowie i okolicach oraz w Rząśniku. W niedzielę o 10.45 kierowcy przejadą miastem w paradzie. Następnie w super próbie będą walczyli o Puchar Burmistrza Wyszkowa i Puchar Prezesa Auto Koło Centrum. Zakończenie imprezy planowane jest na godz. 15.30.
Oprócz zmagań kierowców, będzie można zobaczyć najnowsze modele samochodów i auta zabytkowe. Konkursy dla dzieci przygotowują policja i TEDEX SA, pokazy – straż pożarna. Dzieci będą też miały możliwość przejechania się w samochodzie rajdowym. Zaprezentują się zdobywcy Pucharu Świata i Mistrzów Europy - Wiśniewski Team. Sporą atrakcją będzie pokaz gwiazdy światowego moto-show na motocyklu Pawła Karbownika.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Świetnie wiem, jak wygląda gżegżółka (foto)

Świetnie wiem, jak wygląda gżegżółka (foto)

Prawie 70 uczestników, gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych z powiatu wyszkowskiego oraz węgrowskiego – zwycięzcy etapów gminnych, wzięło udział w etapie wojewódzkim XVII Wyszkowskiego Dyktanda. Autorzy dyktanda przygotowali dla młodzieży kilka ortograficznych pułapek, którymi mogły okazać się zdania typu: „Owi półżołnierze mieli na głowach granatowo-żólte niby-hełmy, na rękach różowe rękawice, na nogach buciory w kolorze jasnozielonego jarmużu.
Organizatorem konkursu od lat jest Gimnazjum nr 2 w Wyszkowie.
zobacz więcej
Bezpieczeństwo idzie w ruch

Bezpieczeństwo idzie w ruch

… na festyn pod takim hasłem w sobotę 27 sierpnia na plac Miejski zapraszają wyszkowska policja i starostwo.
zobacz więcej
Policja: Nie dla siebie, a dla społeczeństwa (foto)

Policja: Nie dla siebie, a dla społeczeństwa (foto)

46 policjantów otrzymało w tym roku awanse na wyższe stopnie służbowe. Mianowania nadawane są z okazji Święta Policji, które wyszkowska jednostka obchodziła w środę 20 lipca. Za gwarantowanie poczucia bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu wyszkowskiego funkcjonariuszom, podczas uroczystego apelu na dziedzińcu Komendy Powiatowej Policji, dziękowali m.in. samorządowcy.
zobacz więcej
Wjazd do parku od ul. Kościuszki

Wjazd do parku od ul. Kościuszki

Konsekwencją przebudowy ul. Kościuszki będzie zmiana lokalizacji wjazdu do parku miejskiego. To z kolei wymusiło przeniesienie miejsca pamięci poświęconego ludziom morza, które dotychczas znajdowało się przy stróżówce.
zobacz więcej
skrzypczak
mrówka maj 2017
Akademia Humanistyczna
fotobudka star