Na końcu listy Skarżyńskich

Wydarzenia

Na końcu listy Skarżyńskich

12.01.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
… znajduje się osiedle komunalne przy ul. Serockiej. – Nie jesteśmy stroną inspirującą powrót do negocjacji ze spadkobiercami – mówi burmistrz.
Do tematu roszczeń rodziny Skarżyńskich na ostatniej sesji wrócił radny miejski Jan Abramczyk. Przypomnijmy, że dotyczyły zarówno nieruchomości zabudowanych (ZDZ, szpital, WKU, weterynaria, WODBUD, osiedla komunalne i Nadzieja, częściowo osiedle domków jednorodzinnych za szpitalem, ulice), jak i terenów wolnych wzdłuż ul. KEN. Negocjacje spadkobierców z gminą i powiatem ciągnęły się przez lata. Zmiany do ksiąg wieczystych, w których dotychczas jako właściciel figurował Skarb Państwa, wprowadzane były przez sąd stopniowo. Dziś spadkobiercy są już właścicielami niemal całego terenu, za część nieruchomości uzyskali już pieniądze od obecnych użytkowników.
Na terenach rodziny Skarżyńskich stoi m.in. osiedle komunalne przy ul. Serockiej. – Nie toczą się żadne rozmowy, choć z pewnością w przyszłości będą się toczyły – na pytania radnego odpowiadał Grzegorz Nowosielski. – Rodzina uregulowała kwestię z ZDZ, jest na etapie roszczeń powiatu i szpitala, toczyły się rozmowy z MON (dotyczące siedziby WKU – red.). Nie jesteśmy stroną inspirującą powrót do negocjacji, ponieważ skończą się wydatkiem z budżetu. Akceptujemy sytuację, że jesteśmy na końcu tej listy.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
fotobudka star
manhattan