Na końcu listy Skarżyńskich

Wydarzenia

Na końcu listy Skarżyńskich

12.01.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
… znajduje się osiedle komunalne przy ul. Serockiej. – Nie jesteśmy stroną inspirującą powrót do negocjacji ze spadkobiercami – mówi burmistrz.
Do tematu roszczeń rodziny Skarżyńskich na ostatniej sesji wrócił radny miejski Jan Abramczyk. Przypomnijmy, że dotyczyły zarówno nieruchomości zabudowanych (ZDZ, szpital, WKU, weterynaria, WODBUD, osiedla komunalne i Nadzieja, częściowo osiedle domków jednorodzinnych za szpitalem, ulice), jak i terenów wolnych wzdłuż ul. KEN. Negocjacje spadkobierców z gminą i powiatem ciągnęły się przez lata. Zmiany do ksiąg wieczystych, w których dotychczas jako właściciel figurował Skarb Państwa, wprowadzane były przez sąd stopniowo. Dziś spadkobiercy są już właścicielami niemal całego terenu, za część nieruchomości uzyskali już pieniądze od obecnych użytkowników.
Na terenach rodziny Skarżyńskich stoi m.in. osiedle komunalne przy ul. Serockiej. – Nie toczą się żadne rozmowy, choć z pewnością w przyszłości będą się toczyły – na pytania radnego odpowiadał Grzegorz Nowosielski. – Rodzina uregulowała kwestię z ZDZ, jest na etapie roszczeń powiatu i szpitala, toczyły się rozmowy z MON (dotyczące siedziby WKU – red.). Nie jesteśmy stroną inspirującą powrót do negocjacji, ponieważ skończą się wydatkiem z budżetu. Akceptujemy sytuację, że jesteśmy na końcu tej listy.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Kolejne czarne punkty w powiecie wyszkowskim

Kolejne czarne punkty w powiecie wyszkowskim

W tym roku na Mazowszu doszło już do 10 utonięć. Aby uczulić wypoczywających nad wodą na zagrożenia, samorząd województwa i policja oznaczają najbardziej niebezpieczne miejsca tzw. czarnymi punktami wodnymi. W tym roku pojawi się kolejnych 8 tablic ostrzegawczych, w tym 2 na terenie powiatu wyszkowskiego.
zobacz więcej
Koniec z reklamowym bałaganem?

Koniec z reklamowym bałaganem?

Urzędnicy i radni miejscy przystępują do przygotowania projektu uchwały, która ma uporządkować przestrzeń publiczną. Będzie regulowała zasady sytuowania obiektów małej architektury, ale co ważniejsze – tablic i urządzeń reklamowych, a także ogrodzeń, ich gabarytów, standardów jakościowych oraz rodzajów materiałów budowlanych, z jakich mogą być wykonane. Niewykluczone, że konsekwencją będzie wprowadzenie nowego podatku lokalnego – od reklam. 
zobacz więcej
Spore zainteresowanie obroną terytorialną (foto)

Spore zainteresowanie obroną terytorialną (foto)

Około 40 osób pojawiło się na spotkaniu organizacyjnym 11. Samodzielnej Drużyny Mazowieckiej Obrony Terytorialnej. Formacja na razie działa w formule stowarzyszenia, ale liczy, że od nowego roku wejdą w życie uregulowania prawne i drużyna znajdzie się w strukturach Ministerstwa Obrony Narodowej.
zobacz więcej
1926 rok: W hołdzie narodowi amerykańskiemu (foto)

1926 rok: W hołdzie narodowi amerykańskiemu (foto)

W przechowywanym w Bibliotece Kongresu USA zbiorze 111 tomów z życzeniami dla narodu amerykańskiego, przesłanymi w 150. rocznicę ogłoszenia Deklaracji niepodległości Stanów Zjednoczonych, znajdują się i te z podpisami uczniów szkół z terenu obecnego powiatu  wyszkowskiego. Z pewnością wiele osób odnajdzie tam nazwiska swoich babć i dziadków, a także dalszych przodków. Za rok my, Polacy, będziemy świętować 100-lecie odzyskania, po 123 latach zaborów, niepodległości. Zachęcamy, by w naszym powiecie podjąć podobną inicjatywę, czyli zebrać w księgach podpisy mieszkańców poszczególnych gmin – byłby to ślad po nas. Za kilkadziesiąt lat księgi te miałyby nie tylko sentymentalną wartość.
zobacz więcej
ITAMED
censor jpk
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
manhattan
manhattan