Na końcu listy Skarżyńskich

Wydarzenia

Na końcu listy Skarżyńskich

12.01.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
… znajduje się osiedle komunalne przy ul. Serockiej. – Nie jesteśmy stroną inspirującą powrót do negocjacji ze spadkobiercami – mówi burmistrz.
Do tematu roszczeń rodziny Skarżyńskich na ostatniej sesji wrócił radny miejski Jan Abramczyk. Przypomnijmy, że dotyczyły zarówno nieruchomości zabudowanych (ZDZ, szpital, WKU, weterynaria, WODBUD, osiedla komunalne i Nadzieja, częściowo osiedle domków jednorodzinnych za szpitalem, ulice), jak i terenów wolnych wzdłuż ul. KEN. Negocjacje spadkobierców z gminą i powiatem ciągnęły się przez lata. Zmiany do ksiąg wieczystych, w których dotychczas jako właściciel figurował Skarb Państwa, wprowadzane były przez sąd stopniowo. Dziś spadkobiercy są już właścicielami niemal całego terenu, za część nieruchomości uzyskali już pieniądze od obecnych użytkowników.
Na terenach rodziny Skarżyńskich stoi m.in. osiedle komunalne przy ul. Serockiej. – Nie toczą się żadne rozmowy, choć z pewnością w przyszłości będą się toczyły – na pytania radnego odpowiadał Grzegorz Nowosielski. – Rodzina uregulowała kwestię z ZDZ, jest na etapie roszczeń powiatu i szpitala, toczyły się rozmowy z MON (dotyczące siedziby WKU – red.). Nie jesteśmy stroną inspirującą powrót do negocjacji, ponieważ skończą się wydatkiem z budżetu. Akceptujemy sytuację, że jesteśmy na końcu tej listy.
Family Gym
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Warsztaty dla ojców

Warsztaty dla ojców

Zaangażowanie, stałość, znajomość dziecka i opiekuńczość – to cztery filary efektywnego ojcostwa, na których opierają się warsztaty dla ojców „Bliżej – pełna łączność”. Na warsztaty 25 marca zaprasza Inicjatywa Tato.Net, we współpracy z gminą Wyszków.
zobacz więcej
PKS likwiduje aż 45 kursów!

PKS likwiduje aż 45 kursów!

Z dniem 1 marca rozkład jazdy autobusów PKS zostanie mocno okrojony. W wyszkowskim oddziale do likwidacji przewidziano aż 45 kursów!
zobacz więcej
Pozostanie z nami na zawsze (foto)

Pozostanie z nami na zawsze (foto)

Poruszający, zarazem skromny i uroczysty, był pogrzeb śp. ks. Henryka Kietlińskiego, pallotyna, honorowego obywatela Wyszkowa. Zgodnie z ostatnią wolą Zmarłego wyrażoną w spisanym 20 lat temu testamencie, uroczystości pogrzebowe odbyły się w Ołtarzewie, w kościele seminaryjno-parafialnym p.w. Najświętszej Maryi Panny Królowej Apostołów. 8 marca przy jego trumnie stawili się wszyscy, dla których ks. Henryk był kimś ważnym i bliskim: rodzina, księża pallotyni, kombatanci, delegacje zaprzyjaźnionych szkół, władze i mieszkańcy gminy i powiatu wyszkowskiego. Mszy św. pogrzebowej przewodniczył ks. abp Henryk Hoser SAC.
zobacz więcej
Coraz mniej ludzi się szczepi. Więcej choruje na grypę

Coraz mniej ludzi się szczepi. Więcej choruje na grypę

Nieznacznie, ale przybywa w powiecie osób uchylających się od szczepień. Skutkuje to wzrostem zachorowań, np. na krztusiec w 2015 r. zachorowało 60 osób, a w 2016 już 89. Wzrosła też liczba osób chorujących na grypę i choroby grypopodobne.
zobacz więcej
mrówka maj 2017
Akademia Humanistyczna
mrówka maj 2017
fotobudka star