Na budowie nowego przedszkola (foto)

Wydarzenia

Na budowie nowego przedszkola (foto)

28.06.2016
autor: Sylwia Bardyszewska
Przedszkolaki ze „Słoneczka” odwiedziły budowę swojego nowego przedszkola przy ul. Meliorantów. Na pamiątkę wkopały – własnoręcznie podpisany – list:
Dnia 22.06.2016 dzieci z Przedszkola nr 3 w Wyszkowie w obecności zastępcy Burmistrza Wyszkowa Pani Anety Kowalewskiej, Naczelnika Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Pana Sławomira Cieślaka, Dyrektora Przedszkola nr 3 w Wyszkowie Pani Agnieszki Łuczyńskiej, nauczycielek Liliany Końskiej i Lidii Liżewskiej oraz towarzyszącej prasy lokalnej dokonały uroczystego wkopania kamienia węgielnego pod budowę nowej siedziby przedszkola przy ulicy Meliorantów”. Dzieci oczywiście zjawiły się wyposażone we własne, plastikowe, narzędzia. Fachowym okiem rzuciły również na projekt.
Przypomnijmy, że nowe przedszkole będzie kosztowało gminę aż 5,7 mln zł. Prace wykonuje wyłoniony w przetargu wykonawca – firma MISECO Mieczysława Łagi z Baniochy. Inwestycja powinna być gotowa do czerwca przyszłego roku. 
Energooszczędne przedszkole gmina wybuduje przy finansowym wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który w ubiegłym roku postanowił przyznać, w ramach programu „Lemur”,  preferencyjną pożyczkę do kwoty prawie 1,5 mln zł. 
Za 4 mln 360 tys. zł gmina sprzedała obecną siedzibę przedszkola „Słoneczko”, między ul. 11 Listopada i Sowińskiego. Termin wydania nieruchomości określiła na 1 września 2017 r., do tego czasu „Słoneczko” powinno przenieść się do nowej siedziby przy ul. Meliorantów.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Daleko do kompromisu (foto)

Daleko do kompromisu (foto)

Nie ma kompromisu między mieszkańcami ul. Szpitalnej a inwestorem, który w ich sąsiedztwie zamierza budować duże osiedle bloków. Mieszkańcy zarzucają gminie, że uwzględnia tylko wnioski inwestora, a inwestor - że ogranicza decydowanie o tym, co może powstać na jego terenie.
zobacz więcej
Ekshumacja przy drodze krajowej

Ekshumacja przy drodze krajowej

W ubiegłym tygodniu rozpoczęła się ekshumacja szczątków żołnierzy pochowanych podczas I wojny światowej przy obecnej drodze krajowej nr 8. O istnieniu cmentarza wiedzieli okoliczni mieszkańcy i regionaliści, ale nie był zewidencjonowany w rejestrach konserwatora zabytków, nie został uwzględniony na etapie projektowania drogi. Odnalezienie szczątków było więc zaskoczeniem i dla GDDKiA, i pracowników firmy rozbudowującej trasę. Chyba jeszcze bardziej zdziwieni byli archeolodzy, gdy w jednej z mogił znaleźli… plastikowy worek.
zobacz więcej
"Pirat" wylądował... (foto)

"Pirat" wylądował... (foto)

Świadkami nietypowego zdarzenia we wtorek 27 czerwca wczesnym popołudniem byli mieszkańcy Olszanki. Pilot szybowca stracił nośność i wylądował na polu. Mężczyźnie na szczęście nic się stało, a maszyna nie została uszkodzona. – To był moment – żartował.
zobacz więcej
ŻYCIE W PEŁNI: Czy emocje ważą?

ŻYCIE W PEŁNI: Czy emocje ważą?

Wszyscy specjaliści zgodnie twierdzą, że aby zachować zdrowie fizyczne i szczupłą sylwetkę należy: jeść zdrowo i dbać o ruch. Trudno się z tym nie zgodzić, jednak by trzymać dobrą kondycję i świetnie wyglądać, to nie wystarczy! Trzeba zmienić sposób myślenia. W dużej mierze to właśnie psychika wpływa na nasz wygląd i chęć podjadania.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku