Most Plus połączy Somiankę z Dąbrówką

Wydarzenia

Most Plus połączy Somiankę z Dąbrówką

24.05.2018
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), fot. Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju
Most na rzece Bug, łączący gminy Somianka i Dąbrówka, znalazł się na liście inwestycji rządowego programu Mosty Plus.
– Zaproponujemy program budowy 22 mostów – zapowiada premier Mateusz Morawiecki i dodaje, że przeprawy powstaną zwłaszcza tam, gdzie są długie odcinki rzek bez mostów. – Chcemy budować mosty również po to, żeby przede wszystkim łączyć Polskę, chcemy tworzyć szanse do rozwoju dla mniejszych ośrodków, dla ośrodków powiatowych. A tutaj mosty są w szczególności potrzebne.
Budowa mostów w ramach programu Mosty Plus będzie dofinansowana w 80%, a minimalny wkład własny samorządów wyniesie 20-25%. Realizacja przewidziana jest do 2025 r. Szacowany koszt priorytetowych przepraw mostowych w 9 województwach na 8 rzekach to 2,3 mld zł. 
Na liście znalazł się most między Wyszkowem a Serockiem, stanowiący połączenie gmin Dąbrówka i Somianka. Na rzece Narew przeprawa ma powstać między Różanem a Pułtuskiem (dokładnie między gminami Szelków i Obryte); na Wiśle - między Nowym Dworem Mazowieckim a Wyszogrodem, pomiędzy gminami Czerwińsk nad Wisłą i Leoncinem.
W województwie mazowieckim rekomendowane są przeprawy między Dęblinem a Górą Kalwarią, w okolicach Kozienic i Maciejowic, między Górą Kalwarią a Warszawą – w okolicach Konstancina Jeziorny i Otwocka, Karczewa, między Warszawą a Nowym Dworem Mazowieckim na wysokości Jabłonny i Łomianek.
Więcej na ten temat w kolejnym wydaniu Nowego Wyszkowiaka, w sklepach i kioskach od 29 maja.
Adam Mróz
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Sezon kąpielowy i kąpieliska

Sezon kąpielowy i kąpieliska

Radni miejscy podjęli uchwałę w sprawie określenia sezonu kąpielowego oraz wykazu kąpielisk na terenie Gminy Wyszków. W wykazie jest jedno kąpielisko - plaża miejska nad Bugiem.
zobacz więcej
Spotkanie parafian w Rybienku Leśnym

Spotkanie parafian w Rybienku Leśnym

Komitet Społeczny Parafian w Rybienku Leśnym zaprasza na spotkanie poświęcone aktualnej sytuacji w parafii: w niedzielę 18 marca o godz. 12.30 w Szkole Podstawowej w Rybienku Leśnym.
zobacz więcej
Na straży tradycji (foto)

Na straży tradycji (foto)

Gościem Klubu Obywatelskiego 11 lipca był gen. brygadier Wiesław Leśniakiewicz, przez 8 lat komendant główny Państwowej Straży Pożarnej, członek Zarządu Głównego ZOSP RP. Za działalność wzmacniającą pozycję Polski na arenie międzynarodowej odznaczony Odznaką Honorową „Bene Merito”, doktor honoris causa (za osiągnięcia w tworzeniu nowoczesnego systemu ochrony przeciwpożarowej oraz twórczej współpracy międzynarodowej na rzecz nowatorskich rozwiązań w ratownictwie i ochronie ludności) Lwowskiego Państwowego Uniwersytetu Bezpieczeństwa Życia. Na spotkaniu mówił o straży pożarnej, ochotniczej i zawodowej, o jej tradycjach, ale też o współczesności i wprowadzanych obecnie zmianach.
zobacz więcej
Zmarł Andrzej Eychler

Zmarł Andrzej Eychler

15 czerwca późnym wieczorem zmarł w szpitalu w Wołominie (pracował tam przez wiele lat) Andrzej Eychler, wyszkowski lekarz i społecznik, bardzo zaangażowany w sprawy związane z lokalną historią. Miał 79 lat.
Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona we wtorek 20 czerwca o godz. 14 w kościele pw. św. Wojciecha.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku

Sonda

Kto, Twoim zdaniem, wygrał debatę kandydatów na burmistrza?
(Materiały z debaty na naszej stronie www i naszym kanale YT)
23.21% (178 głosów)
29.34% (225 głosów)
7.69% (59 głosów)
6.78% (52 głosów)
32.99% (253 głosów)
manhattan