Most Plus połączy Somiankę z Dąbrówką

Wydarzenia

Most Plus połączy Somiankę z Dąbrówką

24.05.2018
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), fot. Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju
Most na rzece Bug, łączący gminy Somianka i Dąbrówka, znalazł się na liście inwestycji rządowego programu Mosty Plus.
– Zaproponujemy program budowy 22 mostów – zapowiada premier Mateusz Morawiecki i dodaje, że przeprawy powstaną zwłaszcza tam, gdzie są długie odcinki rzek bez mostów. – Chcemy budować mosty również po to, żeby przede wszystkim łączyć Polskę, chcemy tworzyć szanse do rozwoju dla mniejszych ośrodków, dla ośrodków powiatowych. A tutaj mosty są w szczególności potrzebne.
Budowa mostów w ramach programu Mosty Plus będzie dofinansowana w 80%, a minimalny wkład własny samorządów wyniesie 20-25%. Realizacja przewidziana jest do 2025 r. Szacowany koszt priorytetowych przepraw mostowych w 9 województwach na 8 rzekach to 2,3 mld zł. 
Na liście znalazł się most między Wyszkowem a Serockiem, stanowiący połączenie gmin Dąbrówka i Somianka. Na rzece Narew przeprawa ma powstać między Różanem a Pułtuskiem (dokładnie między gminami Szelków i Obryte); na Wiśle - między Nowym Dworem Mazowieckim a Wyszogrodem, pomiędzy gminami Czerwińsk nad Wisłą i Leoncinem.
W województwie mazowieckim rekomendowane są przeprawy między Dęblinem a Górą Kalwarią, w okolicach Kozienic i Maciejowic, między Górą Kalwarią a Warszawą – w okolicach Konstancina Jeziorny i Otwocka, Karczewa, między Warszawą a Nowym Dworem Mazowieckim na wysokości Jabłonny i Łomianek.
Więcej na ten temat w kolejnym wydaniu Nowego Wyszkowiaka, w sklepach i kioskach od 29 maja.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
fotobudka star - czarne tło
manhattan