Most Plus połączy Somiankę z Dąbrówką

Wydarzenia

Most Plus połączy Somiankę z Dąbrówką

24.05.2018
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), fot. Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju
Most na rzece Bug, łączący gminy Somianka i Dąbrówka, znalazł się na liście inwestycji rządowego programu Mosty Plus.
– Zaproponujemy program budowy 22 mostów – zapowiada premier Mateusz Morawiecki i dodaje, że przeprawy powstaną zwłaszcza tam, gdzie są długie odcinki rzek bez mostów. – Chcemy budować mosty również po to, żeby przede wszystkim łączyć Polskę, chcemy tworzyć szanse do rozwoju dla mniejszych ośrodków, dla ośrodków powiatowych. A tutaj mosty są w szczególności potrzebne.
Budowa mostów w ramach programu Mosty Plus będzie dofinansowana w 80%, a minimalny wkład własny samorządów wyniesie 20-25%. Realizacja przewidziana jest do 2025 r. Szacowany koszt priorytetowych przepraw mostowych w 9 województwach na 8 rzekach to 2,3 mld zł. 
Na liście znalazł się most między Wyszkowem a Serockiem, stanowiący połączenie gmin Dąbrówka i Somianka. Na rzece Narew przeprawa ma powstać między Różanem a Pułtuskiem (dokładnie między gminami Szelków i Obryte); na Wiśle - między Nowym Dworem Mazowieckim a Wyszogrodem, pomiędzy gminami Czerwińsk nad Wisłą i Leoncinem.
W województwie mazowieckim rekomendowane są przeprawy między Dęblinem a Górą Kalwarią, w okolicach Kozienic i Maciejowic, między Górą Kalwarią a Warszawą – w okolicach Konstancina Jeziorny i Otwocka, Karczewa, między Warszawą a Nowym Dworem Mazowieckim na wysokości Jabłonny i Łomianek.
Więcej na ten temat w kolejnym wydaniu Nowego Wyszkowiaka, w sklepach i kioskach od 29 maja.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom