Most otwarty. Wkrótce ruch wahadłowy na Białostockiej

Wydarzenia

Most otwarty. Wkrótce ruch wahadłowy na Białostockiej

29.08.2018
autor: Sylwia Bardyszewska, grafika: urząd miejski
Jak wczoraj zapowiadaliśmy, dziś na moście został przywrócony ruch dwukierunkowy. To duża ulga dla kierowców, którzy, wracając z Warszawy, niejednokrotnie stali w długich korkach na zjeździe z obwodnicy.
Teraz utrudnień możemy spodziewać na się na ul. Białostockiej, gdzie wprowadzony zostanie ruch wahadłowy.
Przywrócenie dwukierunkowego ruchu na moście nie oznacza oddania do użytku kładki dla pieszych i rowerzystów. Termin wykonania został wydłużony do końca października ze względu na prace dodatkowe, m.in. budowę kanalizacji na Latoszku i chodnika, by kładkę połączyć ze Skuszewem. Wykonawca, Warszawskie Przedsiębiorstwo Mostowe MOSTY, musi też jeszcze wykonać zabezpieczenia kładki. 
Jak już informowaliśmy, to jeszcze nie koniec utrudnień w ruchu na wjazdach do Wyszkowa. Na otwarcie mostu czekał wykonawca obwodnicy śródmiejskiej, firma „Porr”. Chodzi o przebudowę skrzyżowania ulic Białostockiej i Matejki. Prace będą wymagały wprowadzenia ruchu wahadłowego.
Przypomnijmy, że tym skrzyżowaniu nie będzie ronda. Ul. Matejki zostanie łukiem włączona w ul. Białostocką, stając się oczywiście drogą z pierwszeństwem przejazdu.
KA-MED maj 2020
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom
Zitcom