Mogę powiedzieć, że PiS potrafi rządzić Polską (foto)

Wydarzenia

Mogę powiedzieć, że PiS potrafi rządzić Polską (foto)

05.03.2019
autor: Sylwia Bardyszewska
Tzw. piątka Kaczyńskiego była tematem konferencji prasowej z udziałem posłanki Teresy Wargockiej. Najprawdopodobniej będzie ona jedną z kandydatek do Parlamentu Europejskiego. Wszystko wskazuje na to, że na liście nie będzie mieszkańca naszego powiatu.
- Rok 2019 jest szczególnie ważny ze względu na podwójne wybory, najpierw do Parlamentu Europejskiego oraz jesienią do parlamentu RP. Na pewno jest podsumowaniem 3-letniej działalności rządu PiS. Z pełnym przekonaniem mogę powiedzieć, że PiS potrafi rządzić Polską, wziąć odpowiedzialność, przeprowadzić poważne reformy. Po raz pierwszy po 89 roku rząd dotrzymał obietnic wyborczych złożonych podczas kampanii. Nie wszystko udało się zrealizować, ale główne punkty tak - podkreśliła Teresa Wargocka, przypominając powrót do poprzedniego wieku emerytalnego oraz program 500 plus. - Największym sukcesem tego rządu jest to, że zgromadził pieniądze na programy społeczne, że uszczelnił podatki, skończył z mafią paliwową, przemytem papierosów. Dowiadujemy się o ogromnych nadużyciach handlem lekami. Drugi sukces to walka o prawdę historyczną, o naszą dumną, polską historię. To jest rząd przełomu.
Zjednoczona Prawica prowadzi jedną kampanię do parlamentów europejskiego i polskiego. - Postulat silnej Polski spotkał się z dużym oporem urzędników UE. Odbiera się suwerenność Polsce i polskiemu rządowi. Dlatego te wybory, wygrane, będą wyraźnym sygnałem wysłanym do urzędników UE - uważa Teresa Wargocka. - Społeczeństwo musi pokazać, że rząd Zjednoczonej Prawicy popierany jest przez większość obywateli. W UE nie chcemy być petentem, kolegą i przyjacielem, chcemy załatwić sprawy ważne dla Polski.
Posłanka przyznała, że mało prawdopodobne jest, by na liście PiS w naszym okręgu znalazł się kandydat z powiatu wyszkowskiego. Numer 1 na liście ma Adam Bielan, numer 2 - wicemarszałek Maria Koc. - Jestem zgłoszona jako kandydatka - dodała Teresa Wargocka. - Również pan Arkadiusz Czartoryski. Ale nie chodzi o personalne wybory. Walczymy o najlepszy wynik w Polsce.
 
Piątka Kaczyńskiego
Posłanka opowiedziała o tzw. piątce Kaczyńskiego, czyli nowych propozycjach PiS-u. 
500 plus na każde dziecko od 1 lipca. - Wszyscy oczekiwali, aby programem 500+ objąć wszystkie dzieci - zauważyła Teresa Wargocka. - Okazało się, że dzięki programowi rodziny stać na wczasy z dziećmi, nie muszą brać pożyczek na początek roku szkolnego albo na święta. Program będzie zmieniony ogromnym wysiłkiem budżetu państwa.
13. emerytura od 1 maja. - Emerytury nie są wysokie - przyznała posłanka. - Renty i emerytury podlegają jednorazowej wypłacie 1.100 zł brutto. Poza tym od 1 marca waloryzacja emerytury nie będzie mniejsza niż 70 zł, a dla wszystkich 2,96%. Została podniesiona kwota wolna od podatku, dzięki czemu wszyscy emeryci zostaną zwrot podatku. 
Każde wynagrodzenie osób do 26 roku życia zostanie zwolnione z podatku. - Coraz więcej młodych ludzi łączy pracę zawodową i naukę, biorą sprawy w swoje ręce. Rośnie nam pokolenie, które nie czeka na socjal, chce żyć z pracy. To dodatkowe pieniądze dla młodych ludzi. 
Odbudowa połączeń komunikacyjnych na terenach oddalonych od dużych miast. - Ten temat stanie na najbliższym posiedzeniu rządu - zapowiedziała Teresa Wargocka. - Postulat wypłynął z objazdu Polski w wyborach samorządowych. To była największa prośba ludzi w terenie. Zdajemy sobie sprawę, że samorząd nie jest w stanie udźwignąć tego samodzielnie. 
Ten temat najbardziej interesował samorządowców z PiS. 
- Państwowa komunikacja została zlikwidowana, upadła. Funkcję przejęły firmy prywatne, nie mamy dworca PKS, nie mamy środków. Czekamy na informację z rządu i na środki - przyznał starosta Jerzy Żukowski. - Jesteśmy po rozmowach z wójtami. Każdy widzi problem.
- Czy będzie komunikacja samochodowa z gmin tj. Brańszczyk, Rzaśnik, Somianka? Nie ma komunikacji autobusowej. Prywatnym przewoźnikom się nie opłaca - dodał radny miejski Eugeniusz Zaremba.
- Komunikacja miejska funkcjonuje, ale gmina Wyszków do niej dokłada - mówił z kolei przewodniczący rady powiatu Waldemar Sobczak. - Przypominam sobie sygnały z Kamieńczyka, gdzie jest jeden czy dwa kursy. Jest szansa, że miasto zdecyduje się na zwiększenie kursów, jeśli będą środki. U nas nie ma miejsca na reaktywację PKS. Jest tyle podmiotów, które świadczą usługi autobusowe, wystarczy im dać dofinansowanie. Jeśli chodzi o komunikację w kierunku Warszawy to raczej nie ma problemu.
- Ten program odpowiada na te potrzeby - odpowiedziała Teresa Wargocka. - Nie chodzi o założenie PKS-u w Wyszkowie, ale dofinansowania do transportu lokalnego. Państwo na poziomie powiatu będziecie mogli wybrać formułę. Można robić to z podmiotem prywatnym, we własnym zakresie. Najważniejsze, żebyście mieli państwo wsparcie finansowe. W transporcie autobusowym trzeba znaleźć rozwiązanie, żeby nie alienować ludzi w małych miejscowościach.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Nasz Nowy Dom znów remontuje

Nasz Nowy Dom znów remontuje

Ekipy remontowa i telewizyjna programu Polsatu „Nasz Nowy Dom” znów na terenie Gminy Wyszków. Tym razem przebudowę i kolejny odcinek realizują w Leszczydole Starym.
zobacz więcej
Kierowco, uważaj na zakaz!

Kierowco, uważaj na zakaz!

Koniec z pouczeniami, posypią się mandaty – zapowiada straż miejska. Chodzi o nowy zakaz zatrzymywania się na ul. Wąskiej.
zobacz więcej
Wokół Enigmy w Poznaniu (foto)

Wokół Enigmy w Poznaniu (foto)

„Wokół Enigmy. Od narodzin kryptologii matematycznej i złamania szyfrów Enigmy do rewolucji informatycznej” – to tytuł konferencji naukowej, która odbyła się 4 marca w Bramie Poznania. Prelekcje wygłosili m.in. dr Marek Grajek, prof. Grzegorz Nowik, prof. Magdalena Jaroszewska, Mirosław Zientarzewski oraz sir Dermot Turing, bratanek brytyjskiego kryptologa Alana Turinga, który również pracował nad Enigmą. W konferencji wzięła udział delegacja z Wyszkowa.
zobacz więcej
70-lecie szkolnictwa zawodowego w Wyszkowie (foto)

70-lecie szkolnictwa zawodowego w Wyszkowie (foto)

Jubileusz 70-lecie szkolnictwa zawodowego w Wyszkowie był obchodzony 5 października. Uroczystości trwały przez cały dzień. Uczestniczyli w nich uczniowie i absolwenci, a także dyrektorzy, nauczyciele i pracownicy, obecni i byli. Oczywiście nie wszyscy, bo byłoby to niemożliwe. Przede wszystkim dlatego, że szkolnictwo zawodowe w Wyszkowie przez 70 lat wykształciło 70 tysięcy absolwentów, a uczyło ich prawie 1,5 tysiąca nauczycieli. – Pozdrawiamy ciepło wszystkich – podkreślił dyrektor Zespołu Szkól nr 1 Marian Popławski.      
zobacz więcej
Zitcom
Zitcom