Modernizacja stadionu jednak nie w tym roku

Wydarzenia

Modernizacja stadionu jednak nie w tym roku

16.08.2016
autor: Sylwia Bardyszewska
Oferta na wykonanie pierwszego etapu modernizacji stadionu miejskiego opiewa na 6 mln zł. W budżecie gminy brakuje więc 3,5 mln zł. To jednak nie brak funduszy powoduje, że gmina przesuwa inwestycję na przyszły rok, a utrudnienia komunikacyjne związane z budową głównych dróg dojazdowych do stadionu.
W lipcu gmina ogłosiła przetarg na wykonanie pierwszego etapu modernizacji stadionu miejskiego – budowę boiska bocznego, ogrodzonego, oświetlonego, z trybuną. Płyta boiska bocznego z trawy syntetycznej, do piłki nożnej i futbolu amerykańskiego, ma mieć wymiary 117,6x74,4 m (powierzchnia 8.778,44 m kw.). Na całej długości boiska wykonane zostaną piłkochwyty. Boisko zostanie ogrodzone i oświetlone. Projekt zakłada również wykonanie trybun w konstrukcji żelbetowej (z miejscami siedzącymi dla 521 osób, stojącymi – dla 45 osób) oraz układu komunikacyjnego dla pieszych i pojazdów mechanicznych. Boisko musi spełniać wymagania PZPN dla klasy rozgrywkowej III ligi oraz PZFA dla klasy rozgrywkowej I ligi.
Termin składania ofert przesuwany był w związku z licznymi zapytaniami zainteresowanych wykonawców. Ostatecznie wpłynęła jedna oferta w wysokości 6 mln zł, przy czym w budżecie gminy na ten cel zarezerwowane jest 2,5 mln zł. – Gdyby była taka potrzeba, znaleźlibyśmy te pieniądze – mówi burmistrz Grzegorz Nowosielski. – Ale fizycznie nie jesteśmy w stanie dojechać na miejsce budowy.
Z całego boiska trzeba bowiem wywieźć ziemię i nawieźć nową. Pytanie tylko: którędy, skoro rozkopane są główne ulice dojazdowe – Kościuszki i Okrzei. – Ilość ciężarówek spowodowałby, że Wyszków zostałby kompletnie zablokowany – dodaje burmistrz. Przypomina, że o modernizacji ul. Kościuszki gmina dowiedziała się w ciągu tego roku, a ostatnio termin wykonania został przesunięty do 1 listopada. Z kolei na przebudowę ul. Okrzei gmina pozyskała duże dofinansowanie.
Z ogłoszenia przetargu na modernizację stadionu urząd jednak nie zrezygnował, by sprawdzić wartość zadania na rynku. – Od kilku firm wpłynęło kilkadziesiąt pytań, co daje nam dużą wiedzę przed kolejnym postępowaniem, które ogłosimy zimą, by prace zacząć wiosną. Podkreślam, że nie chodzi o 6 mln zł, tylko o rzeczywiste możliwości wykonania inwestycji w terminie – mówi Grzegorz Nowosielski.
Gmina ma nadzieję, że na modernizację stadionu uda się pozyskać środki z ministerstwa sportu. Punktowane są m.in. porozumienia z polskimi związkami sportowymi, ale priorytetem są sporty olimpijskie. Wyszków swoje zadanie uzgadnia z Polskim Związkiem Piłki Nożnej, Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki i Stowarzyszeniem Polskiego Związku Futbolu Amerykańskiego. Szanse na uzyskanie dofinansowania są też w ramach ministerialnego programu rozwoju infrastruktury lekkoatletycznej i programu modernizacji infrastruktury służącej klubom sportowym.
 
Ze stadionu na Akacjową
W sprawie zmian w budżecie gminy radni miejscy 17 sierpnia zbiorą się na nadzwyczajnej sesji. Kwota 2,5 mln zł przeznaczona na stadion zostanie przesunięta na inne inwestycje, w zdecydowanej większości na ul. Akacjową w Leszczydole Nowinach, na której budowę zarezerwowano 500 tys. zł. Po otwarciu ofert przetargowych okazało się, że brakuje jeszcze… 2 mln zł.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku