„Mleks” wciąż będzie gotował uczniom

Wydarzenia

„Mleks” wciąż będzie gotował uczniom

21.11.2016
autor: Sylwia Bardyszewska
Wyszkowska firma „Mleks” nadal będzie gotowała dla uczniów gminnych szkół i seniorów objętych wsparciem gminy. Nie zmieni się też stawka za obiad, wynosząca 7,50 zł za posiłek dla dziecka i 8 zł – dla dorosłego.
Przetarg na dostarczanie obiadów w 2017 r. przeprowadził Ośrodek Pomocy Społecznej. Wystartowały dwie firmy. Co ciekawe, do konkurencji z „Mleksem” stanęła spółka „Vendi Servis” z siedzibą w Łodzi, która już wcześniej dostarczała posiłki do szkół. Było wówczas wiele skarg ze strony rodziców, a firma przed terminem zrezygnowała ze świadczenia usługi. Od tamtej pory obiady dostarcza „Mleks”.
„Mleks” zaproponował dotychczasowe stawki za obiady (+ 0,41 zł za komplet naczyń jednorazowych), co w przypadku posiłków, za które płaci gmina miesięcznie daje kwotę 40.061 zł. Oczywiście takie same ceny obowiązują rodziców, którzy sami wykupują obiady dla dzieci.
„Vendi Servis” zaoferował wyższe stawki: 8,53 zł za obiad dla dzieci, 8,75 zł – za obiad dla dorosłych i 1,23 zł za naczynia jednorazowe. OPS musiałby płacić miesięcznie 46.330 zł.
Postępowanie wygrał „Mleks”. Ośrodek brał pod uwagę nie tylko cenę posiłków, ale też miejsce ich wykonywania. Obie firmy wskazały Wyszków.
PBS Wyszków - wygodny kredyt - RRSO
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Zitcom