„Mleks” wciąż będzie gotował uczniom

Wydarzenia

„Mleks” wciąż będzie gotował uczniom

21.11.2016
autor: Sylwia Bardyszewska
Wyszkowska firma „Mleks” nadal będzie gotowała dla uczniów gminnych szkół i seniorów objętych wsparciem gminy. Nie zmieni się też stawka za obiad, wynosząca 7,50 zł za posiłek dla dziecka i 8 zł – dla dorosłego.
Przetarg na dostarczanie obiadów w 2017 r. przeprowadził Ośrodek Pomocy Społecznej. Wystartowały dwie firmy. Co ciekawe, do konkurencji z „Mleksem” stanęła spółka „Vendi Servis” z siedzibą w Łodzi, która już wcześniej dostarczała posiłki do szkół. Było wówczas wiele skarg ze strony rodziców, a firma przed terminem zrezygnowała ze świadczenia usługi. Od tamtej pory obiady dostarcza „Mleks”.
„Mleks” zaproponował dotychczasowe stawki za obiady (+ 0,41 zł za komplet naczyń jednorazowych), co w przypadku posiłków, za które płaci gmina miesięcznie daje kwotę 40.061 zł. Oczywiście takie same ceny obowiązują rodziców, którzy sami wykupują obiady dla dzieci.
„Vendi Servis” zaoferował wyższe stawki: 8,53 zł za obiad dla dzieci, 8,75 zł – za obiad dla dorosłych i 1,23 zł za naczynia jednorazowe. OPS musiałby płacić miesięcznie 46.330 zł.
Postępowanie wygrał „Mleks”. Ośrodek brał pod uwagę nie tylko cenę posiłków, ale też miejsce ich wykonywania. Obie firmy wskazały Wyszków.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość

Najczęściej komentowane

Zitcom