Miniwkrętarka – czym się kierować, by kupić dobrym model?

Wydarzenia

Miniwkrętarka – czym się kierować, by kupić dobrym model?

24.04.2018
autor: Red.
Mały rozmiar, kompaktowy charakter – wkrętarki elektryczne w wersji mini możemy zabrać ze sobą wszędzie. Co ciekawe zakres możliwości jest tylko nieznacznie mniejsz od tego, co oferują wiertarko-wkrętarki.

Przede wszystkim ważna jest poręczność. To dzięki temu możemy pracować taką wkrętarką mini w wielu materiałach. Jeżeli chcesz kupić mini wkrętarkę, koniecznie przeczytaj przed zakupem ten poradnik.

Więcej mocy, większy komfort

Napięcie nominalne wkrętarki jest ważne. Wiadomo - im wyższe napięcie, tym konkretniejsza moc. Wiadomo, lepszy silnik jest tam gdzie jest wyższe napięcie. Czyli możemy wkręcać większe i szersze wkręty. Następna sprawa to regulator obrotowego momentu. To ważna sprawa przy wkręcaniu i wykręcaniu. Tu trzeba się konkretnie zastanowić. Moment obrotowy powinien być regulowany, to ważne. Możemy pokrętłem ustawić odpowiednią pozycję. Warto zapamiętać, że im miniwiertarka ma większy moment obrotowy, tym łatwiej poradzi sobie z większymi typami wkrętów. Zwykle moment obrotowy maksymalny ma wartość 7,7 Nm.

 

Duży wybór wkrętarek znajdą Państwo w sklepie EBMiA.pl - https://www.ebmia.pl/elektronarzedzia-wkretarki-c-1805_4698_4760.html

 

zdjecie-2.jpg


Zasilanie – akumulator czy bateria?

Przeważnie mamy akumulatory typu litowo-jonowego. To plus, bo nie rozładowują się gdy przerywamy działanie. Jak jest dobrze naładowany akumulator to można go użyć nawet i po roku. To nie żart. Są jeszcze niklowo kadmowe akumulatory, tu jednak trzeba pamiętać o formowaniu akumulatora. Musi przejść parę etapów pełnego rozładowania i naładowania, by wyrobić się i działać sprawnie przez długi czas. Ten typ akumulatora może się rozładować, gdy jest długo nieużywany. Dlatego też trzeba sprawdzić stan, raz na 4-6 miesięcy.
 

zdjecie-3.jpg


Reszta funkcji


Tu mamy do czynienia z innymi elementami, na przykład rękojeści ruchome. Pozwala to na ustawienie wkrętarki pod innym kątem, co sprawia że możemy wkręcać nawet w trudno dostępne miejsca. Dobrze też zastosować wysuwany uchwyt magnetyczny. Ułatwia on przytrzymanie wkręta w jednej pozycji, w jednym miejscu. W sytuacji trudno dostępnych miejsc warto zaopatrzyć się w ręczne wkrętaki - https://www.ebmia.pl/wkretaki-koncowki-c-1805_4641_4666_4729.html

 

zdjecie-4.jpgGdzie kupić miniwkrętarkę?

Na pewno trzeba sprawdzać dobre źródła. Producent powinien być marką zaufaną. Trzeba też sprawdzać różne sklepy – internetowe i stacjonarne. Zanim ostatecznie dokonamy wyboru, trzeba też przyjrzeć się konkretnemu miejscu. Warto zastanowić się nad ofertą sklepu techniczno-narzędziowego EBMiA.pl, który oprócz elektronarzędzi oferuje narzędzia skrawające takie jak wiertła, frezy bądź noże tokarskie pod adresem: https://www.ebmia.pl/narzedzia-skrawajace-c-1805_1349.html

 

zdjecie-5.jpg

Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
15 sierpnia w Wyszkowie

15 sierpnia w Wyszkowie

Uroczystość z okazji 97. rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 organizowana jest w Rybienku Leśnym. Również we wtorek 15 sierpnia Wyszków będzie obchodził Święto Wojska Polskiego.
zobacz więcej
Reklamowe przepisy do poprawki

Reklamowe przepisy do poprawki

Z reklamową rewolucją jeszcze poczekamy. Wojewoda uchylił uchwałę określającą zasady i warunki sytuowania obiektów małej architektury i tablic reklamowych, kwestionując niektóre zapisy. Urzędnicy miejscy przygotują projekt jeszcze raz.
zobacz więcej
Skazany za nieumyślne spowodowanie śmierci Roberta Czajkowskiego

Skazany za nieumyślne spowodowanie śmierci Roberta Czajkowskiego

Wyrokiem 3,5 roku pozbawienia wolności zakończył się trwający prawie półtora roku proces 24-letniego Sebastiana G., skazanego za nieumyślne spowodowanie śmierci Roberta Czajkowskiego. Rodzinie zmarłego mężczyzna ma też zapłacić zadośćuczynienie za wyrządzoną krzywdę i zwrócić koszty postępowania, w sumie 40 tys. zł. – Jakikolwiek wyrok nie zwróci życia Robertowi – komentuje rodzina państwa Czajkowskich. Ale nie ukrywają, że od tego, który zapadł w piątek 10 czerwca, zamierzają się odwołać.
zobacz więcej
Pomóżmy poszkodowanym (foto)

Pomóżmy poszkodowanym (foto)

Pani Danuta Rakowska-Paź z Mostówki w pożarze straciła dorobek życia. Święta spędzi inaczej niż większość mieszkańców, nie w radosnej atmosferze. Władze gminy Zabrodzie proszą o wsparcie dla pani Danuty. Potrzebne jest wszystko: pieniądze, wyposażenie domu, tymczasowy dach nad głową i pomoc w wybudowaniu nowego domu.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
manhattan