Mimo reanimacji, kierowca skutera nie przeżył (wideo)

Wydarzenia

Mimo reanimacji, kierowca skutera nie przeżył (wideo)

06.06.2020
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), fot., wideo: KPP Wyszków
58-letni kierowca skutera zginął na skutek zderzenia z samochodem osobowym. Do śmiertelnego wypadku doszło w piątek 5 czerwca o godz. 15 na skrzyżowaniu w Nowych Wypychach, w gminie Somianka.
 
Jak wynika z dotychczasowych wstępnych ustaleń śledczych, jadący skuterem 58-letni mieszkaniec powiatu pułtuskiego nie zachował należytej ostrożności i nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu samochodem osobowym ford, który poruszał się drogą z pierwszeństwem od strony Woli Mystkowskiej.
W wyniku zderzenia pojazdów ranny został kierujący jednośladem. Pomimo udzielonej pomocy medycznej oraz prowadzonej reanimacji przez służby ratunkowe, w tym medyków z lotniczego pogotowia ratunkowego, nie udało się uratować życia mężczyzny.
Policjanci wspólnie ze strażakami zabezpieczyli miejsce wypadku. Na miejscu pracowali specjaliści z zakresu ruchu drogowego pod nadzorem prokuratora, którzy przeprowadzili czynności procesowe mające na celu wyjaśnić przyczyny, okoliczności oraz przebieg śmiertelnego wypadku.
- Nadchodzące ocieplenie zaowocuje pojawieniem się na drogach większej ilości rowerów, motocykli i skuterów. Kierujący jednośladami należą do grupy tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego. Ich szanse w zderzeniu z samochodem są znikome. Dlatego tak ważne jest, aby byli widoczni na drodze i sami uważnie obserwowali otoczenie – uczula rzecznik wyszkowskiej policji podkom. Damian Wroczyński.
 
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Koronawirus: sytuacja w powiecie na dzień 21 marca

Koronawirus: sytuacja w powiecie na dzień 21 marca

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Wyszkowie z dnia 21 marca, przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu wyszkowskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19. Stan danych na godzinę 13: 
zobacz więcej
Ekshumowano szczątki spod kapliczki w Trzciance

Ekshumowano szczątki spod kapliczki w Trzciance

Archeolodzy z Pracowni Archeologiczno-Konserwatorskiej SZPILA z Pułtuska, pod kierownictwem Jakuba Affelskiego ekshumowali spod kapliczki w Trzciance, przy drodze S8, szczątki ppor. Tadeusza Wagnera i szer. Józefa Jerzyńskiego, żołnierzy 201 Ochotniczego Pułku Piechoty, poległych w pierwszych dniach sierpnia 1920 r. Szczątki będą pochowane na cmentarzu w Brańszczyku, w mogile żołnierzy z 1920 r. Kapliczka będzie przesunięta o ok. 40 m, poza obręb drogi.
zobacz więcej
Piątka zaprasza na spotkanie z ambasadorem Syrii

Piątka zaprasza na spotkanie z ambasadorem Syrii

Z wielką przyjemnością pragniemy poinformować, że 16 marca w naszym mieście, w Szkole Podstawowej nr 5, będzie miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Tego dnia zaszczyci nas swoją obecnością ambasador Syrii - Pan Bassem Jouman-Agha. 
zobacz więcej
Bilans śliskiego czwartku (foto)

Bilans śliskiego czwartku (foto)

Jak już wczoraj informowaliśmy, czwartkowe popołudnie i wieczór wyszkowscy policjanci spędzili jeżdżąc od stłuczki do stłuczki. Błoto pośniegowe + padający marznący deszcz + nieostrożność kierowców okazały się bardzo niebezpieczną mieszanką. 
zobacz więcej
Zitcom