Advertisement 
Miejski Dzień Dziecka (foto)

Wydarzenia

Miejski Dzień Dziecka (foto)

27.05.2018
autor: Sylwia Bardyszewska
Pogoda dopisała uczestnikom pikniku rodzinnego z okazji Dnia Dziecka, na który gmina Wyszków zaprosiła w niedzielę 27 maja na plac Miejski.
Rodzice musieli się uzbroić w cierpliwość, bo pociechy miały do dyspozycji mnóstwo atrakcji, m.in. dmuchane place zabaw, zjeżdżalnie, ścianki wspinaczkowe, gry i zabawy z animatorami. Sporym zainteresowaniem cieszyły się mały zwierzyniec i zabawa fantowa.
Sporo działo się również na scenie. Część artystyczną rozpoczęła Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP. Na scenie wystąpiły również małe tancerki z Power Fit i podopieczni szkoły artystycznej „Tomitofa”. W zaczarowany świat wprowadził, nie tylko dzieci, magik.
Panów, małych i dużych, z pewnością zaczarowały motory. Wraz z piknikiem odbywało się Motoserce, które zawsze gromadzi mnóstwo miłośników koni mechanicznych. Motocykliści na imprezę zapraszali podczas parady ulicami miasta. Dużą atrakcją były widowiskowe pokazy motocyklowych ewolucji w tzw. kuli śmierci.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odsłonięcie pomnika burmistrza Stanisława Wolskiego (foto)

Odsłonięcie pomnika burmistrza Stanisława Wolskiego (foto)

W niedzielne skwarne południe 3 czerwca na pl. Wyzwolenia został uroczyście odsłonięty pomnik przedwojennego burmistrza Stanisława Wolskiego, wraz z żoną Wincentyną odznaczonego medalem Sprawiedliwy wśród Narodów Świata za uratowanie w czasie II wojny światowej dwóch żydowskich dziewczynek. Młodsza z nich, Brucha, przyjechała z Izraela na odsłonięcie pomnika. – Jaki ładny! – zachwyciła się, kiedy zdjęto z niego biała zasłonę.
zobacz więcej
Śladami pogromców Enigmy (foto)

Śladami pogromców Enigmy (foto)

Prelekcje, występy artystyczne, rozstrzygnięcie konkursu matematycznego i turnieju szachowego złożyły się na Dzień z Enigmą. W ten sposób Wyszków włączył się do projektu „Śladami Pogromców Enigmy”, realizowanego przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego, mającego na celu propagowanie wiedzy o polskich kryptologach, którzy 85 lat temu przyczynili się odszyfrowania niemieckiej maszyny Enigma.
zobacz więcej
Pachnący chlebem, smakujący miodem (foto)

Pachnący chlebem, smakujący miodem (foto)

Mnóstwo osób odwiedziło w niedzielę 5 sierpnia Festiwal Miodu i Chleba w Kamieńczyku. Zachęcała piękna pogoda, kusiło pyszne jedzenie. 
zobacz więcej
Ponad milion złotych na sport, kulturę i monitoring

Ponad milion złotych na sport, kulturę i monitoring

Sport, kultura, monitoring miejski, przeciwdziałanie patologiom – w tych dziedzinach gmina realizuje zadania z pomocą organizacji pozarządowych. Podpisała już większość umów na dofinansowanie, w sumie na ponad milion złotych.
zobacz więcej