Miejsce w tej szkole znaleźli wszyscy (foto)

Wydarzenia

Miejsce w tej szkole znaleźli wszyscy (foto)

24.10.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 5 uroczyście dołączyli do licznej braci uczniowskiej największej wyszkowskiej szkoły. We wtorek 24 października złożyli ślubowanie na sztandar szkoły, zostały pasowane na uczniów przez dyrektora Zbigniewa Szczerbę. - Rozpoczynacie bardzo długi, ale piękny okres nauki. To najcudowniejszy okres w życiu – zapewnił najmłodszych uczniów. - Jest sporo obowiązków, ale, jak już się przekonaliście, można sobie z nimi poradzić.
- Kilka dni temu zapytałem wasze wychowawczynie, czy jesteście gotowi – relacjonował dyrektor. - Powiedziały, że tak, że ciężko pracowaliście.
Pierwszaki potwierdziły to wspólnym programem artystycznym, przygotowanym wraz z wychowawczyniami: Elwirą Kucińską (kl. Ia), Magdaleną Gorczyńską (kl. Ib), Joanną Piórkowską (kl. Ic), Katarzyną Mroczkowską (kl. Id) i Bogumiłą Bórawską-Sadluk (kl. Ie). Rodzice, rodzeństwo, babcie i dziadkowie byli wprost zachwyceni.
Na sztandar szkoły pierwszaki ślubowały być dobrymi uczniami. - Chodzicie do szkoły szczególnej – podkreślił Zbigniew Szczerba. - Zauważyliście na pewno dużą grupę dzieci niepełnosprawnych, mamy potężną grupę sportowców. Miejsce w tej szkole znaleźli wszyscy. Dotychczas miałem okazję pasować na uczniów prawie 5 tys. młodych obywateli tego miasta. Życzę, byście te 8 lat wykorzystali właściwie.
Nauczycielom dyrektor życzył, „by w każdym uczniu znaleźli talent”, rodzicom – „by włączyli się w życie szkoły.”
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zmieniamy sposób myślenia o starości (foto)

Zmieniamy sposób myślenia o starości (foto)

ITAMED - to nowoczesny obiekt dostosowany do potrzeb seniorów, w którym znajdują nie tylko profesjonalną opiekę i rehabilitację, wspaniałe otoczenie, ale też – jak mówią sami Pensjonariusze – wsparcie i otwarte serca. Po prostu dom…
zobacz więcej
1926 rok: W hołdzie narodowi amerykańskiemu (foto)

1926 rok: W hołdzie narodowi amerykańskiemu (foto)

W przechowywanym w Bibliotece Kongresu USA zbiorze 111 tomów z życzeniami dla narodu amerykańskiego, przesłanymi w 150. rocznicę ogłoszenia Deklaracji niepodległości Stanów Zjednoczonych, znajdują się i te z podpisami uczniów szkół z terenu obecnego powiatu  wyszkowskiego. Z pewnością wiele osób odnajdzie tam nazwiska swoich babć i dziadków, a także dalszych przodków. Za rok my, Polacy, będziemy świętować 100-lecie odzyskania, po 123 latach zaborów, niepodległości. Zachęcamy, by w naszym powiecie podjąć podobną inicjatywę, czyli zebrać w księgach podpisy mieszkańców poszczególnych gmin – byłby to ślad po nas. Za kilkadziesiąt lat księgi te miałyby nie tylko sentymentalną wartość.
zobacz więcej
Zablokował miasto (foto)

Zablokował miasto (foto)

W środę przed południem zepsuty samochód ciężarowy zablokował wjazd na rondo przy kościele św. Wojciecha. Ruch na jednej z głównych ulic Wyszkowa, od strony Serocka stanął.
zobacz więcej
Interwencja: „Pilne” skierowanie

Interwencja: „Pilne” skierowanie

Co na skierowaniu do lekarza specjalisty oznacza adnotacja „pilne”? – zastanawia się pani Jadwiga. Jej 85-letnia mama nie otrzymała w poradni wyszkowskiego szpitala pomocy, jakiej się spodziewała. Twierdzi też, że najwcześniejszy termin do neurologa wyznaczono w czerwcu. – Stabilne przypadki zapisujemy na kwiecień – skardze dziwi się dyrektor SPZZOZ.
zobacz więcej
fotobudka star - czarne tło
fotobudka star - czarne tło
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
manhattan