Miejsce w tej szkole znaleźli wszyscy (foto)

Wydarzenia

Miejsce w tej szkole znaleźli wszyscy (foto)

24.10.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 5 uroczyście dołączyli do licznej braci uczniowskiej największej wyszkowskiej szkoły. We wtorek 24 października złożyli ślubowanie na sztandar szkoły, zostały pasowane na uczniów przez dyrektora Zbigniewa Szczerbę. - Rozpoczynacie bardzo długi, ale piękny okres nauki. To najcudowniejszy okres w życiu – zapewnił najmłodszych uczniów. - Jest sporo obowiązków, ale, jak już się przekonaliście, można sobie z nimi poradzić.
- Kilka dni temu zapytałem wasze wychowawczynie, czy jesteście gotowi – relacjonował dyrektor. - Powiedziały, że tak, że ciężko pracowaliście.
Pierwszaki potwierdziły to wspólnym programem artystycznym, przygotowanym wraz z wychowawczyniami: Elwirą Kucińską (kl. Ia), Magdaleną Gorczyńską (kl. Ib), Joanną Piórkowską (kl. Ic), Katarzyną Mroczkowską (kl. Id) i Bogumiłą Bórawską-Sadluk (kl. Ie). Rodzice, rodzeństwo, babcie i dziadkowie byli wprost zachwyceni.
Na sztandar szkoły pierwszaki ślubowały być dobrymi uczniami. - Chodzicie do szkoły szczególnej – podkreślił Zbigniew Szczerba. - Zauważyliście na pewno dużą grupę dzieci niepełnosprawnych, mamy potężną grupę sportowców. Miejsce w tej szkole znaleźli wszyscy. Dotychczas miałem okazję pasować na uczniów prawie 5 tys. młodych obywateli tego miasta. Życzę, byście te 8 lat wykorzystali właściwie.
Nauczycielom dyrektor życzył, „by w każdym uczniu znaleźli talent”, rodzicom – „by włączyli się w życie szkoły.”
Adam Mróz
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Projekty domów z katalogu - czy warto?

Projekty domów z katalogu - czy warto?

Wielu ludzi, którzy zdecydowali się na budowanie domu, zastanawia się, czy inwestować swoje pieniądze w projekt indywidualny domu, czy zakupić gotowy projekt z katalogu. Zdania są podzielone, a obie opcje posiadają swoje zalety, jak i wady. Musimy pamiętać, że projekt domu z katalogu nie jest w żaden sposób gorszy jakościowo od domu projektowanego indywidualnie i ma naprawdę szereg zalet, dlatego też jest to o wiele częściej wybierana opcja.
zobacz więcej
Na pewno będą pomagać (foto)

Na pewno będą pomagać (foto)

Wyszkowski Ośrodek Rehabilitacyjno – Edukacyjno - Wychowawczy wygrał konkurs programu fundacji Tesco „Decydujesz, pomagamy”. W poniedziałek 8 maja w wyszkowskim sklepie tej sieci pracownikom, podopiecznym i ich rodzicom przekazano czek na 5 tys. zł.
zobacz więcej
W szpitalu po „Uwadze”

W szpitalu po „Uwadze”

Prokuratura i Rzecznik Praw Pacjenta prowadzą postępowania w sprawie niezgodnych z prawem praktyk stosowanych w wyszkowskim szpitalu. Chodzi o cegiełki, za które w poradniach specjalistycznych można było ominąć długą kolejkę, co kilka tygodni temu nagłośnił program TVN „Uwaga”. Rzecznik Praw Pacjenta postępowanie prowadzi jednak nie w stosunku do pracowników, lecz do szpitala. 
zobacz więcej
Aktywny majowy weekend

Aktywny majowy weekend

W majowy weekend na brak atrakcji nie mogą narzekać miłośnicy dwóch kółek. Z myślą o nich organizowane są dwa rajdy.
Oficjalne obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbędą się w sanktuarium św. Idziego.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku

Sonda

Kto, Twoim zdaniem, wygrał debatę kandydatów na burmistrza?
(Materiały z debaty na naszej stronie www i naszym kanale YT)
24.20% (166 głosów)
30.03% (206 głosów)
7.43% (51 głosów)
6.85% (47 głosów)
31.49% (216 głosów)
manhattan