Miały jechać na wycieczkę niesprawnym autokarem

Wydarzenia

Miały jechać na wycieczkę niesprawnym autokarem

30.07.2019
autor: mł. asp. Marta Gierlicka
Między innymi nieszczelny układ hamulcowy i niesprawny układ kierowniczy miał autobus, którym prawie 40-osobowa grupa dzieci miała wyjechać na wycieczkę. Policyjna kontrola pojazdu skończyła się mandatem i zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego.
 
Wyszkowska drogówka skontrolowała autokar, którym prawie 40-osobowa grupa dzieci w wieku od 5 do 11 lat miała wyjechać na wycieczkę. Tuż przed wyjazdem pojawiły się pewne uwagi, o których opiekunka wycieczki poinformowała policję. Wysłani na miejsce policjanci ruchu drogowego sprawdzili stan techniczny pojazdu oraz dokumenty i trzeźwość kierowcy. Podczas kontroli autobusu należącego do prywatnego przewoźnika policjanci mieli duże zastrzeżenia głównie do stanu technicznego pojazdu. Nieszczelny układ hamulcowy, niesprawny układ kierowniczy, niesprawny układ elektryczny i duża korozja nadwozia pojazdu - tak wyglądało podsumowanie kontroli. W tej sytuacji decyzja nie mogła być inna - pojazd został niedopuszczony do wyjazdu.
W trosce o bezpieczeństwo naszych dzieci zachęcamy organizatorów wycieczek, a także rodziców, aby przed wyjazdem swoich pociech zgłaszali policjantom konieczność skontrolowania autobusu. Wystarczy zadzwonić do Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Wyszkowie na numer telefonu 29-743-62-11. Bezpieczeństwo jest najważniejsze!
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom