Marek Krzyżański zastępcą komendanta Powiatowego PSP

Wydarzenia

Marek Krzyżański zastępcą komendanta Powiatowego PSP

01.12.2016
autor: Elżbieta Szczuka
Od 1 grudnia  zastępcą komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wyszkowie jest mł. bryg. Marek Krzyżański, dotychczas dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej.
Zgodnie z ustawą o Państwowej Straży Pożarnej zastępcę komendanta powiatowego PSP powołuje spośród oficerów PSP komendant wojewódzki na wniosek komendanta powiatowego. Stanowisko zastępcy komendanta PSP w Wyszkowie nie było obsadzone przez 7 miesięcy. To z tego powodu, że przez 6 miesięcy nie było komendanta, byli tylko oficerowie pełniący obowiązki komendanta powiatowego. W lipcu i sierpniu br. pełniącym obowiązki był Marek Krzyżański. 
Od 26 października 2016 r. komendantem powiatowym PSP jest bryg. Marek Krassowski, mieszkaniec Warszawy. Na pytanie, dlaczego tak długo wybierał swojego zastępcę odpowiada: - Nie jestem stąd, musiałem się rozejrzeć. Pan Marek Krzyżański to osoba, która jest w tej komendzie od początku, zna wyszkowski teren i jego specyfikę. Potrzebuję takiego przewodnika.
Marek Krzyżański w PSP pracuje od listopada 1992 roku, cały czas w wyszkowskiej komendzie. Początkowo w podziale bojowym, potem w JRG jako technik. W 2006 roku został zastępcą dowódcy JRG, w stycznia 2007 r. - dowódcą JRG. W 1996 r. skończył Szkołę Aspirantów w Częstochowie, w 2004 r. – Szkołę Główną Służby Pożarniczej.  
Komendant Krassowski zdecydował, że do końca roku nie powoła nowego dowódcy JRG. Jego obowiązki będzie pełnić dotychczasowy zastępca bryg. Sławomir Pietrzak.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Gdzie te pieniądze do tej pory były? (foto)

Gdzie te pieniądze do tej pory były? (foto)

Ulgi dla drobnych przedsiębiorców, uszczelnienie systemu podatkowego, przemysł, reforma oświaty – tematyka spotkania z ministrem Henrykiem Kowalczykiem w Wyszkowie, 27 stycznia, była bardzo zróżnicowana. Nagromadziło się tematów, ale i spotkanie cieszyło się bardzo dużą frekwencją.
zobacz więcej
Wypadek na Serockiej. Ranna 9-latka

Wypadek na Serockiej. Ranna 9-latka

9-letnia dziewczynka została ranna w wypadku, do którego doszło w sobotę 10 września na ul. Serockiej w Rybienku Nowym.
zobacz więcej
Kto zostanie nagrodzony „Za czyn”?

Kto zostanie nagrodzony „Za czyn”?

Do 25 stycznia do starosty można kierować wnioski o przyznanie nagrody „Za czyn”. Przyznawana będzie w czterech kategoriach: pomoc społeczna, innowacje, kultura, sport.
zobacz więcej
Każą zgłaszać i nic nie robią

Każą zgłaszać i nic nie robią

Do naszej redakcji zgłosiła się Czytelniczka, która kupiła na targu w pawilonie dzierżawionym od urzędu miejskiego polędwicę wołową. W trakcie krojenia znalazła w niej coś, co wzbudziło jej podejrzenie. – Chciałam dobrze dla ludzi – mówi – bo to może być tasiemiec (nie mógł to być tasiemiec, bo występuje tylko w mięsie wieprzowym – red.). Poszła więc z tym kawałkiem mięsa do powiatowego sanepidu, by zrobiono badanie. I wtedy się zaczęło. Wydawałoby się prosta sprawa, okazała się bardzo skomplikowaną.  – Każą zgłaszać i nic nie robią – skomentowała nasza Czytelniczka, która kierowała się troską o zdrowie innych klientów.
zobacz więcej

Sonda

Jak oceniasz zimowe odśnieżanie dróg w powiecie wyszkowskim?
27.11% (45 głosów)
45.78% (76 głosów)
27.11% (45 głosów)