Marek Krzyżański zastępcą komendanta Powiatowego PSP

Wydarzenia

Marek Krzyżański zastępcą komendanta Powiatowego PSP

01.12.2016
autor: Elżbieta Szczuka
Od 1 grudnia  zastępcą komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wyszkowie jest mł. bryg. Marek Krzyżański, dotychczas dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej.
Zgodnie z ustawą o Państwowej Straży Pożarnej zastępcę komendanta powiatowego PSP powołuje spośród oficerów PSP komendant wojewódzki na wniosek komendanta powiatowego. Stanowisko zastępcy komendanta PSP w Wyszkowie nie było obsadzone przez 7 miesięcy. To z tego powodu, że przez 6 miesięcy nie było komendanta, byli tylko oficerowie pełniący obowiązki komendanta powiatowego. W lipcu i sierpniu br. pełniącym obowiązki był Marek Krzyżański. 
Od 26 października 2016 r. komendantem powiatowym PSP jest bryg. Marek Krassowski, mieszkaniec Warszawy. Na pytanie, dlaczego tak długo wybierał swojego zastępcę odpowiada: - Nie jestem stąd, musiałem się rozejrzeć. Pan Marek Krzyżański to osoba, która jest w tej komendzie od początku, zna wyszkowski teren i jego specyfikę. Potrzebuję takiego przewodnika.
Marek Krzyżański w PSP pracuje od listopada 1992 roku, cały czas w wyszkowskiej komendzie. Początkowo w podziale bojowym, potem w JRG jako technik. W 2006 roku został zastępcą dowódcy JRG, w stycznia 2007 r. - dowódcą JRG. W 1996 r. skończył Szkołę Aspirantów w Częstochowie, w 2004 r. – Szkołę Główną Służby Pożarniczej.  
Komendant Krassowski zdecydował, że do końca roku nie powoła nowego dowódcy JRG. Jego obowiązki będzie pełnić dotychczasowy zastępca bryg. Sławomir Pietrzak.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
manhattan
manhattan